Posłowi PiS nie było w smak pytanie Olejnik. Więc strofuje: Pani jest polską dziennikarką!

Jarosław Sellin z PiS był jednym z gości "Kropki nad i" Moniki Olejnik. Gdy rozmowa zeszła na temat reparacji wojennych, poseł napomniał prowadzącą, by zachowywała się jak polska dziennikarka.

- Czy pan jest za tym, że powinniśmy dostać reparacje od Niemców? - tym pytaniem skierowanym do posła PiS Monika Olejnik przerwała dyskusję na temat polityki Węgier i możliwych sankcji dla Polski.

- Uważam, że ten temat trzeba postawić na stole jako temat polityczny niezależnie od tego, czy to będzie efektywne na końcu czy nie. Z bardzo prostej przyczyny: ta sprawa nie była formalnie załatwiona po II wojnie światowej i świat nie wie, że byliśmy wtedy najbardziej zniszczonym krajem - wyjaśniał gość "Kropki nad i" na antenie TVN24.

Dalej Jarosław Sellin przekonywał, że będą przygotowywane wyliczenia dotyczące tego, jakie szkody wyrządzono Polsce w latach 1939-1945. - A czy ziemie też powinny być wzięte pod uwagę? - dopytywała Olejnik. - Czy teraz powinniśmy zmienić granice? Skoro my (w Poczdamie - przyp. red.) dostaliśmy ziemie, to może powinniśmy je oddać? Bo może w ramach tych reparacji je dostaliśmy? - chciała wiedzieć.

- Proszę nie kłaść na stole postulatów Powiernictwa Pruskiego. Pani jest polską dziennikarką! - upomniał prowadzącą Sellin.

- Ale chciałam panu powiedzieć, że właśnie te postulaty, które państwo głoszą, wpisują się w Erikę Steinbach - ripostowała Olejnik. Z jej zdaniem nie zgodził się jednak poseł, który przekonywał, że to nie my napadliśmy na Niemcy.

O reparacjach wojennych od Niemiec zrobiło się głośno po tym, jak poseł PiS Arkadiusz Mularczyk złożył w Biurze Analiz Sejmowych wniosek o przygotowanie ekspertyzy dotyczącej możliwości otrzymania odszkodowań od Niemiec. Na informację odpowiedział już niemiecki rząd, który podkreśla, że ta kwestia została w przeszłości ostatecznie uregulowana. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Więcej o:
Komentarze (213)
Jarosław Sellin zirytował się pytaniem Moniki Olejknik w "Kropce nad i". "Pani jest polską dziennikarką!"
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 114 razy 100

  Panie Sellin Pan chyba też jest polskim posłem i powinien Pan działać dla dobra Polski.
  Nie jest w interesie Polski wzniecać kłótnie z całą Europą.

 • jurek4491

  Oceniono 95 razy 77

  Skąd ten PiS bierze do swojego ugrupowania ludzi niedorozwiniętych umysłowo .

 • batura3

  Oceniono 72 razy 64

  Towarzyszu WaZellin - WY z Pissu jesteście już nie tylko żałośni ale po prostu śmieszni:)

 • spluwa-orginal

  Oceniono 68 razy 50

  Obojetnie ,na jaki temat ,Selim rozmawia ,zawsze jest bezczelny .
  Typowy ,chamski PiS - owiec .

 • apolis

  Oceniono 53 razy 45

  Typowy dla pisiaczków pseudomoralny szantażyk...
  Jesteś przeciw powrotowi do tematu reparacji wojennych - jesteś złym Polakiem.
  Wolisz TVN od TVPiS - jesteś głupi.
  Nie podobają ci się gale disco polo promowane przez TVKurską - masz zły gust.
  Uważasz, że Miłosz był lepszym poetą niż niejaki Wencel - nie znasz się na literaturze.
  Jesteś przeciw wycince drzew bez ładu i składu - jesteś kryptonazistą, bo Hitler też był za ochroną przyrody (to "argument" za najnowszym "Do Rzeszy").
  I tak dalej, i tak dalej itd...

 • jojo148

  Oceniono 37 razy 37

  W Ministerstwie Kultury niektorzy twierdza, ze Sellin tylko udaje glupiego. Ja w to nie wierze!
  Tak dobrze udawac nie mozna!!!

 • 6nine9

  Oceniono 33 razy 25

  Sellin nie wiedział jak się bronić przed pytaniami dotyczącymi reparacji - zaczął mówić że żądania reparacji są słuszne, a potem jak się okazało że rząd nic na ten temat nie ogłaszał a MSZ zaprzeczył - kompletnie się zakręcił.

  Wiec zaatakował w stylu Gomułki Powiernictwem Pruskim. Szkoda że nie powiedział że Olejnik to woda na młyn odwetowców z Bonn.

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 25 razy 23

  Ten Selin to niezły gagatek, jedną ręką w moim portfelu, próbuje wyłudzić kasę na skompromitowaną TVP, drugą ręką w portfelach Niemców szuka drobnych na jenoty dla Tarczyńskiego, a na głos krzyczy łapaj złodzieja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX