Wraca lato. Przed nami ciepłe dni, chociaż będzie pochmurnie [PROGNOZA POGODY]

Z dnia na dzień pogoda będzie się poprawiać. Od dziś temperatura stopniowo zacznie wzrastać, ponadto na niebie wreszcie zagości słońce.

W środę zacznie robić się przyjemnie ciepło i słonecznie; jedynie na północnym wschodzie zapowiada się deszczowo. Natomiast na Podlasiu i Suwalszczyźnie możliwe są burze. Poza tym będzie pogodnie.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 19 st. C na wschodzie do 23 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych powieje z prędkością do 80 km/h z kierunku północno-zachodniego.

Prognoza pogody / Polscy Łowcy BurzPrognoza pogody / Polscy Łowcy Burz lowcyburz.pl

Dobra wiadomość jest taka, że każdy kolejny dzień będzie coraz cieplejszy. W weekend synoptycy zapowiadają nawet do 30 stopni Celsjusza  (w centralnej i południowej) Polsce, na północy - dwadzieścia kilka stopni. 

- W środę Polska będzie znajdować się głównie w obszarze słabego wału wysokiego ciśnienia, ciągnącego się od Grecji po Skandynawię. Jedynie na północnym wschodzie kraju zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem znad pogranicza Rosji i Białorusi - informują Polscy Łowcy Burz.

Gdzie jest burza?

Informacje o tym, gdzie aktualnie pada deszcz znajdują się na specjalnych stronach internetowych. Dowiemy się z nich, w jakim kierunku przesuwa się burza i kiedy dotrze do naszego miasta.

Zobacz, gdzie są burze w Polsce >>>

Zobacz, gdzie są burze w Europie >>>

Zobacz interaktywną mapę burzową >>>

Więcej o:
Komentarze (5)
Prognoza pogody: wraca lato. Przed nami ciepłe dni, chociaż będzie pochmurnie
Zaloguj się
 • andrzej2310

  Oceniono 1 raz 1

  Pogoda wymarzona na powódź, PIS ocali Polskę od powodzi dzięki programowa Kapliczka + programowi Pelerynka Patriotyczna +

 • dzaga41

  Oceniono 3 razy 1

  Kraków nie na północnym wschodzie a zimno i paskudnie.

 • vidi12

  Oceniono 5 razy -1

  Jakby nie patrzeć PO-wce i Nowoczerskie... dla was nie ma dobrych informacji :) I to jest dobre :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX