TVP wydała oświadczenie nt. premii dla kochanki Kurskiego. Grozi sądem za "oszczerstwo"

Jacek Kurski

Jacek Kurski (KUBA ATYS/ Agencja Gazeta)

"Fakt" podał, że Joanna Klimek miała dostać 60 tys. premii od TVP. Telewizja nazywa publikację "oszczerczą", a sam Kurski grozi sądem i nazywa dziennikarzy "damskimi bokserami".

Joanna Klimek jest byłą dyrektor Biura Koordynacji Programowej oraz Biura Marketingu TVP. Odeszła z telewizji, gdy związała się z Jackiem Kurskim. Szef TVP twierdzi, że ich związek trwa od sierpnia zeszłego roku. Ale "Fakt" powołuje się na świadków, którzy mówią, że Klimek i Kurski już w czerwcu byli widywani razem.

Dokładna data początku romansu ma tu spore znaczenie. "Dlaczego więc Kurski upiera się przy sierpniu? Pewnie dlatego, że musiałby przyznać, że akceptował, a nawet przyznawał wysokie premie dla swojej kochanki!" - pisze "Fakt". Według tabloidu, chodzi o nagrody o łącznej wysokości 68 tys. zł.

Od doniesień "Faktu" stanowczo odcina się TVP. Stacja wydała oświadczenie, w którym  tłumaczy, że Klimek "odpowiadała za szereg kluczowych dla TVP projektów realizowanych w tamtym okresie, m.in: organizację szczytu NATO, Światowych Dni Młodzieży, opracowanie ramówki jesiennej '16 oraz koncepcji organizacji Sylwestra w Zakopanem. Wszystkie te projekty zakończyły się sukcesami i stąd wynikały przyznane jej w 2016 r. nagrody".

W oświadczeniu czytamy też, że nagrody dla Klimek wcale nie były rekordowe i że była ona jedną z ponad 200 osób nagrodzonych w tym czasie. TVP podkreśla, że "w okresie blisko 4 miesięcy bezpośrednio poprzedzających odejście z TVP (a więc w czasie, gdy zaczął się jej romans z Kurskim - red.) dyr. Klimek nie otrzymywała żadnych nagród".

Stacja zapowiedziała złożenie pozwu przeciw redakcji "Faktu" i autorowi artykułu. Drugi pozew, prywatny ma złożyć sam Kurski, który dziennikarzy nazwał na Twitterze "damskimi bokserami".

Rasistowskie żarty i piosenki o zagranicznych spiskach. TVP zorganizowała jubileusz Jana Pietrzaka

Rozpoznasz stare programy TVP po ich opisach? [QUIZ]
1/11To był program przyrodniczy, prowadzony przez dyrektora wrocławskiego zoo i jego żonę. Jaki był jego tytuł?
Zobacz także
Komentarze (270)
Kochanka Kurskiego Joanna Klimek dostała 68 tys. premii? TVP dementuje doniesienia
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 105 razy 101

  Wynika z tego , że Kurski żeby mieć "narzeczoną" musi jej najpierw zapłacić , biedny menel

 • fakiba

  Oceniono 94 razy 88

  No i wszystko stało się jasne , Kurski z telewizji publicznej zrobił dom publiczny , nawet narzeczonej musi płacić żeby chciała się z nim prowadzać

 • jur.jam

  Oceniono 77 razy 75

  Służbowa partnerka ..............to nawet lepsze i wygodniejsze niż służbowe auto !!!!!

 • sverir

  Oceniono 66 razy 64

  TVP ledwie przędzie, a tymczasem przyznaje ponad 200 osobom "premie", w których 68 tysięcy wcale nie jest rekordową kwotą.

 • samodzielny68

  Oceniono 46 razy 40

  Nowe i lepsze znaczenie określenia 'damski bokser' - jest to osoba która mówi złe rzeczy o wysoko postawionych urzędnikach. Nie nam żyje Dobra Zmiana i Dobra Mowa - Nowa Mowa!

 • sara-banda

  Oceniono 45 razy 39

  Coraz lepiej w państwie pisim się dzieje.
  Prawdziwa dojna zmiana.

 • a.k.traper

  Oceniono 42 razy 36

  No proszę, płaci za dupczenie publicznym groszem i kto tu jest q...?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje