Nawałnice nad Polską. Pan Maciej tankował paliwo do pił. Przy kasie - zaskoczenie. Miły gest

Do Sośna, zrujnowanego po nawałnicy, spływa pomoc, ale wciąż potrzeba rąk do pracy, materiałów budowlanych, środków higienicznych

Do Sośna, zrujnowanego po nawałnicy, spływa pomoc, ale wciąż potrzeba rąk do pracy, materiałów budowlanych, środków higienicznych (ŁUKASZ ANTCZAK)

Ta historia przywraca wiarę w bezinteresowną pomoc. Pan Maciej tankował na stacji benzynowej paliwo do pił potrzebnych przy usuwaniu szkód przy nawałnicach. Przypadkowy mężczyzna zapłacił za niego rachunek.

Pan Maciej, który mieszka w miejscowości Charzykowy (woj. pomorskim), od kilku dni angażuje się w usuwanie szkód po nawałnicach, które niespełna dwa tygodnie temu przeszły nad północną Polską. Mężczyzna organizuje m.in. jedzenie, wodę, paliwo i sprzęt do cięcia gałęzi oraz drzew.

"Powodzenia i do widzenia"

Dwa dni temu mężczyzna pochwalił się sytuacją, która spotkała go na jednej ze stacji paliw. - Tankowałem dzisiaj paliwo w bańki do pił i agregatów. Pan z auta na tablicach PO... coś tam zapytał dla kogo i po co a dlaczego itd. W tym czasie zatankował swoje auto. Następnie poszedł zapłacić - opisuje Maciej Siuda. 

Okazało się, że mężczyzna zapłacił również za paliwo do pił mechanicznych. 

Pan Maciej swoją relację uzupełnił o zdjęcie mężczyzny. - Nie chciał się przedstawić. Powiedział tylko powodzenia i do widzenia - podkreśla. 

Zobacz także: Zarobek na tragedii? W Koronowie po nawałnicach woda droższa o połowę. Spółdzielnia tłumaczy

Burze nad Polską: 6 ofiar, wiele osób rannych 

Przypomnijmy: gwałtowne burze i wichury siały spustoszenie w niemal całej Polsce. Zginęło 6 osób, a ponad 50 zostało rannych, w tym 12 strażaków. Zniszczonych zostało 3 688 budynków, a także 30 tysięcy hektarów lasów i prawie 8 mln metrów sześciennych powalonych drzew. Wśród miejscowości, które najbardziej ucierpiały w wyniku potężnych nawałnic, jest m.in. znajdująca się w Borach Tucholskich wieś Rytel. 

Największa taka klęska w historii. Nagranie z tragedii w Suszku

Sprawdź, czy rozpoznasz Polskę z kosmosu [QUIZ]
1/13To chyba najbardziej wyróżniająca się cecha konturu Polski. Na pewno wiesz, że jest to mierzeja:
Zobacz także
 • Karol Rajewski, burmistrz Błaszek "Dobra ściema". Burmistrz Błaszek, były działacz PiS, ostro o słowach Szydło
 • Beata Szydło Ta grafika miała pokazać "szybkie działanie rządu". Komentarze: "Przecież to samozaoranie", "Dno"
 • Zniszczony przez wichurę dom w Skoraczewie (Kujawsko-Pomorskie) Ofiary nawałnicy: "Ludzie robią sobie selfie przed ruinami naszego domu"
Komentarze (105)
Nawałnice nad Polską. Pan Maciej tankował paliwo do pił. Przy kasie - zaskoczenie.
Zaloguj się
 • Helena Kowalska

  Oceniono 42 razy 34

  Wspaniały gest i ukłon w strone pana ze stacji,ale też chwała panu który pomaga i wszystkim tym co mają szczere chęci by pomagać i pomagaja,jednak nie można powiedzieć niczego pozytywnego o rządzie,który tak pieje z zachwytu do siebie,że rece opadają,co zrobiliście ponad to co do was należy,jest waszym zasranym obowiązkiem bierzecie duże pieniądze za to,pytam co zrobiliście ponad to ? bo chwalicie się jak zwykle nie mając ku temu podstaw -kłamcy !!!!!!!!!

 • freud1

  Oceniono 32 razy 30

  Szacun dla Poznaniaka.
  A podobno "gosc w dom, cukier w kredens". ;)

 • ktos2014

  Oceniono 37 razy 29

  no i brawo ! Panie Błaszczak jak pan to skomentuje ta wasza konferencja to po prostu wstyd niejaka szydlo nawet się nie zająknęła żeby przede wszystkim podziękować ludziom zwykłym którzy cały swój czas i energie poświęcili by pomagać . pani szydło straz pożarna i wojsko to ich obowiązek ( OT również darmozjady wynagradzane 500 zł miesięcznie jako prywatna armia antoniego )
  i dlatego w pierwszej kolejności powinna pani podziękować wolontariuszom !!!!!!!!

 • niezalany

  Oceniono 28 razy 28

  ludzie tak nie wolno!
  skoro nie chciał się przedstawić, to upublicznianie jego wizerunku jest nietatktem... co najmniej

 • jurek4491

  Oceniono 27 razy 21

  Jednak są w Polsce dobrzy ludzie , gdyby trafił na PiSiora to przelałby pieniądze na Tadka z Torunia a nie pomógł komuś w potrzebie .

 • dornjuan

  Oceniono 25 razy 19

  Bo tak jest w regionach gdzie wygrywa PO. Na Podkarpaciu u sutenera nikt by za nikogo nie zapłacił a jeszcze coś z chałupy by pod....

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 21 razy 19

  A kurdupel ze swoją świtą lansuje się w Beskidach,a bo to przecież lepszy sort,sort żydowski.

 • 1asz

  Oceniono 16 razy 16

  ...szkoda, że LOTOS zamiast bojkotować TIGERa nie podstawił cysterny z paliwem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje