Matka zamachowca z Barcelony apeluje, by oddał się w ręce policji. "Lepiej, żebyś był w więzieniu"

Matka Junesa Abujakuba zaapelowała do syna, by zgłosił się na policję. - Lepiej, żebyś był w więzieniu, niż miałbyś być zabity - mówi kobieta.

Marokańczyk brał udział w czwartkowym zamachu w Barcelonie. To prawdopodobnie on wjechał furgonetką w ludzi spacerujących po La Rambla, teraz poszukiwany jest przez policję

Demonstracje mieszkańców 

Wczoraj matka zamachowca za pośrednictwem mediów powiedziała, że "lepiej, aby jej syn był w więzieniu, niż miałby być zabity".

 

Tymczasem muzułmanie z Ripoll, gdzie mieszkała większość podejrzanych, zorganizowali pokojowy wiec, w którym uczestniczyli też rodzice zamachowców. Przynieśli transparenty z hasłami "Islam to pokój, "Nie w moim imieniu", "Jestem muzułmaninem, nie terrorystą".

Manifestanci zaapelowali również do Junesa Abujakuba, że jeśli nie chce sam zgłosić się na policję, to niech przyjdzie do matki, a ona z nim tam pójdzie.

Atak na La Rambla i w Cambrils

Przypomnijmy: w czwartkowym w zamachu w centrum Barcelony zginęło, według aktualnych informacji, 14 osób, a około 130 zostało rannych. Wśród ofiar są obywatele Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Włoch, Portugalii i Belgii. 53 osoby wciąż są w szpitalu, przy czym stan 13 z nich jest ciężki.

Do kolejnego ataku doszło w nocy w nadmorskim kurorcie Cambrils. Sprawcy również posłużyli się samochodem, którym wjechali w grupę osób. Rannych zostało siedem osób, w tym jeden policjant. Funkcjonariusze zastrzelili czterech zamachowców, a ciężko ranili jednego, który zmarł później w szpitalu. Do zorganizowania zamachu w Barcelonie przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

Zamach terrorystyczny w Barcelonie

Więcej o:
Komentarze (134)
Zamach w Barcelonie. Matka sprawcy apeluje: Zgłoś się na policję
Zaloguj się
 • taka_sprawa

  Oceniono 27 razy 15

  Gdyby nie te żałosne przepychanki na tle religijnym, bylibyśmy kilkaset lat do przodu. Unia powinna zdelegalizować religię, tak samo jak zrobiono z komunizmem i faszyzmem. Niczego dobrego to całe sekciarstwo nie przynosi, w dodatku ogłupia ludzi i daje prawo czucia się lepszym od pozostałych, co tylko rodzi dodatkowe konflikty.

 • ferryk

  Oceniono 21 razy 13

  Pani matka powinna zostać zapakowana z całą rodziną i odwieziona tam skąd przyjechali. Chciałaby aby synek siedział w kiciu i jeszcze podatnicy płacili za jego utrzymanie. Tylko rozbicie solidarności środowiska muzułmanów może przynieść efekty. Terrorysta akcja , rodzina w danym kraju do trzeciego pokolenia out.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 15 razy 11

  Szanowna matko,
  ofiary lepiej żeby żyły, ale zostały rozjechane przez pani mściwego synalka

 • aaa.dziewczyny.zatrudnie

  Oceniono 12 razy 10

  Dla terrorysty kara śmierci.
  Dla całej bliższej i dalszej rodziny deportacja.

 • maks1956

  Oceniono 12 razy 10

  oni ciągle gadają ze islam to religia pokoju właśnie te zamachy pokazują jaka to jest religia pokoju to jest religia nienawiści

 • Black Swan

  Oceniono 14 razy 10

  "Lepiej, żebyś był w więzieniu, niż miałbyś być zabity"

  niekoniecznie... W więzieniu zrobią mu z dupy jesień średniowiecza a w raju to on hurysom będzie robił taka "jesień"... Wychowała pani religijnego fundamentalistę ale sama w te religijne brednie nie wierzy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX