Radosne śpiewy czy "małpie okrzyki"? Nabożeństwo na Jasnej Górze nie wszystkim się spodobało

"Atmosfera przypominała fetę kibiców na stadionie (okrzyki "oficjalni chuligani Jezusa") i zabawę na dyskotece". W sieci zawrzało po tym, gdy organizatorzy Salezjańskiej Pielgrzymki Ewangelizacyjnej pochwalili się nabożeństwem.

"Uczestnicząc w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę byliśmy świadkami wstrząsających dla każdego świadomego katolika wydarzeń" - czytamy na profilu "Msza Trydencka we Włocławku", stronie prowadzonej przez wiernych z diecezji włocławskiej. 

"Zabawa jak w dyskotece" 

Co dokładnie wydarzyło się w Bazylice Jasnogórskiej? Na nagraniu umieszczonym przez organizatorów pielgrzymki widać, jak uczestnicy skaczą, wymachują chustami i śpiewają przerobioną piosenkę Iggy'ego Popa "The Passenger". Wykonywano także "falę dla Jezusa". W nabożeństwie wzięli udział uczestnicy Salezjańskiej Pielgrzymki Ewangelizacyjnej. 

Wierni z diecezji włocławskiej, oburzeni zachowaniem młodych pielgrzymów, twierdzą, że: "wydawano z siebie małpie okrzyki".

Atmosfera przypominała fetę kibiców na stadionie (okrzyki "oficjalni chuligani Jezusa") i zabawę na dyskotece. Grupa kilkudziesięciu osób - schola, pląsała na schodach tuż przed Tabernakulum. W całym prezbiterium znajdowało się mnóstwo osób, m.in. małe dzieci bawiące się zabawkami, mężczyźni nieustannie wymachujący flagami wokół ołtarza zarówno przed jak i w trakcie Mszy św.

Autor posta zwrócił uwagę też na to, że przechodząc przez Kościół łatwo było potknąć się o wtulone w siebie pary nastolatków. 

Wydarzenia te są szczególnie bolesne ze względu na czas - modlitewne trwanie przy Naszej Pani, Niepokalanej, Pogromczyni szatana w przeddzień Jej Wniebowzięcia oraz miejsce, tak wyjątkowe w wielowiekowej historii narodu polskiego.

Na fanpejdżu zaapelowano również o modlitwę. "Serdecznie prosimy wszystkich pobożnych, wrażliwych katolików o podjęcie modlitwy przebłagalnej i postu za to odrażające znieważenie Najświętszego Sakramentu" - napisano. 

"Tylko rózgi brak"

Okazuje się, że film wywołał burzę w sieci i podzielił internautów. "Wstyd (bardzo delikatnie mówiąc) robić dyskotekę z Domu Bożego, to jak robić targowisko ze świątyni za czasów Chrystusowych... brakuje tylko Pana Jezusa z rózgą, który rozpędzi całe to towarzystwo..." - czytamy w komentarzach. 

"Przecież to piękne!"

Inni z kolei pochwalili ten rodzaj modlitwy. "Uwielbienie było cudowne, a wszystkie okrzyki i piosenki były na chwałę Pana. Wiem, byłam, widziałam i sama w ten właśnie sposób się modliłam. To był wspaniały czas" - pisze pani Kasia. 

"Na filmie widać ludzi młodych, którzy po piętnastu dniach wędrowania na Jasną Górę uwielbiają pana" - broni pielgrzymów inna internautka. 

26. Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna weszła na Jasną Górę w poniedziałek, 14 sierpnia. Zasadniczą część pielgrzymki tworzą bardzo młodzi ludzie w wieku 15-25 lat.

 

Grupa 200 osób wyruszyła w drogę liczącą 365 km – ze Szczańca k. Świebodzina w woj. lubuskim, gdzie znajduje się parafia salezjańska pw. św. Anny. W drodze pątnicy spędzili 15 dni. Wędrowało 4 księży, 3 kleryków, 3 siostry zakonne. 

Największa taka klęska w historii. Nagranie z tragedii w Suszku

Więcej o:
Komentarze (406)
Radosne śpiewy czy "małpie okrzyki"? Nabożeństwo na Jasnej Górze nie wszystkim się spodobało
Zaloguj się
 • amenominakanushi-pan-poczatku

  Oceniono 87 razy 63

  - Jaka jest różnica pomiędzy trzema głównymi religiami monoteistycznymi?
  - Kierunek mamrotania. chrześcijanie mamroczą do sufitu, żydzi mamroczą do ściany, a muzułmanie mamroczą do podłogi.

 • marcinsliwinski

  Oceniono 47 razy 37

  Faryzeusze, Jezus, gdyby żył, cały ten kościółek toruński pogoniłby batem. Dostojnicy gubiliby złoto, którym są obwieszeni, uciekając w popłochu.
  ______________________________________________
  Podła zmiana won!

 • bkiton

  Oceniono 47 razy 33

  Łomatko Kozłowska!!! Toż to jakieś lewactwo tam się wdarło.
  Impra podwyższonego ryzyka się zrobiła, prawda Mariusz.

 • fakiba

  Oceniono 46 razy 30

  Następnym razem kibole z maczetami i bejsbolami do kompletu dojdą i dadzą pokaz swoich możliwości , dopiero będzie pięknie i radośnie

 • bartoszcze

  Oceniono 40 razy 28

  To teraz wskutek tej rozpusty przez Częstochowę przejdzie nawałnica czy będzie zamach?

 • sezerp_keraj

  Oceniono 33 razy 25

  Co to ma wspólnego z religią? Wszystko! Ci młodzi ludzie tak wielbią Pana. Radośnie! Chciało by się zapytać co wspólnego z religią ma comiesięczna erupcja nienawiści na Krakowskim Przedmieściu...

 • hihot.md

  Oceniono 33 razy 21

  Kosciol Katopedofilski cwany jest: kazdej malpie po bananie. Chcesz laciny, masz. Chcesz zielonoswiatkowego umpa-umpa. Masz. Byle kasa do Wielkiej Nierzadnicy plynela.

 • felucjan

  Oceniono 37 razy 21

  Modlić się należy cicho, na kolanach i przy smutnej muzyce. Każda inna forma jest niemiła Bogu i tylko niepotrzebnie zawraca mu głowę. Wszelkie odstępstwa powodują u wiernych niedopuszczalne i wiernych poprawienie humoru, wzrost tolerancji i akceptacji innych oraz skłania do niechcianego samodzielnego myślenia.

 • odczynnik_chemiczny

  Oceniono 22 razy 20

  "najbrudniejsza pielgrzymka świata"....powinna zawyć TVP

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX