Barcelona: obywatele 34 państw wśród ofiar ataku na La Rambla. Nie ma informacji o Polakach

Uzbrojony policjant na La Rambla

Uzbrojony policjant na La Rambla (MANU FERNANDEZ/AP Photo)

Wśród rannych i ofiar śmiertelnych ataków terrorystycznych w Barcelonie i w kurorcie Cambrils są obywatele 34 państw - podają hiszpańskie służby ratownicze. MSZ nie ma informacji o Polakach.

Wcześniej media informowały o obywatelach 18-20 państw. 

MSZ: wśród ofiar nie ma Polaków

Według polskiego MSZ, które pozostaje w kontakcie z hiszpańskimi władzami, nie ma informacji, aby wśród ofiar śmiertelnych i rannych byli Polacy.

"Jak wynika z informacji przekazanych dotychczas przez władze miejscowe, wśród ofiar nie ma obywateli RP. Konsulat Generalny RP w Barcelonie apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o podporządkowywanie się decyzjom sił porządkowych" - napisało MSZ w komunikacie. 

MSZ przypomina, że osoby posiadające jakiekolwiek informacje dotyczące aktów terrorystycznych w Barcelonie i Cambrils proszone są o kontakt telefoniczny (+34) 937 285 220 lub e-mailowy: mossos.terrorisme@gencat.cat

W MSZ działa specjalna infolinia dla osób zaniepokojonych o bliskich: +48 22 523 8604.

Konsulat Generalny w Barcelonie dostępny jest pod numerem: + 34 607 735 740

Kim są ofiary zamachu w Barcelonie? 

Hiszpańskie służby informują o obywatelach 34 państw zabitych lub rannych w atakach. 

Francuskie władze potwierdziły, że wśród poszkodowanych jest 26 obywateli Francji. 17 z nich jest ciężko rannych.

Wśród rannych w zamachu w Barcelonie jest 13 obywateli niemieckich - podał rzecznik prasowy niemieckiego MSZ Martin Schaefer. Kilkoro z nich jest w ciężkim stanie. 

Kolejne kraje weryfikują informacje o swoich obywatelach. 

Tymczasem trwają poszukiwania 7-latka z Australii, który zaginął w czasie zamachów w Barcelonie. Jego matka została ranna w ataku i trafiła do szpitala, nie wiadomo jednak, co stało się z małym Julianem Cadmanem. Rodzina chłopca apeluje w mediach społecznościowych o pomoc w jego odnalezieniu.

 

Atak na La Rambla i w Cambrils

Wczoraj w ataku z użyciem furgonetki na alei La Rambla w Barcelonie zginęło 13 osób, a ponad 100 zostało rannych. Do podobnego zamachu doszło kilka godzin później w nadmorskiej miejscowości Cambrils, gdzie rannych zostało 7 osób, a policja zastrzeliła sprawców.

Dziś zmarła jedna z osób rannych w Cambrils, zwiększając do 14 liczbę ofiar śmiertelnych ataków w Hiszpanii.

Służby informują też, że wczorajszy poranny wybuch w jednym z domów w Alcanar w Katalonii ma związek z atakiem w Barcelonie. W eksplozji zginęła co najmniej jedna osoba, a sześć zostało rannych. Prawdopodobnie zajmowano się tam przygotowaniem ładunków wybuchowych.

Zamach terrorystyczny w Barcelonie

Poznasz znanego Polaka po rozpikselowanym zdjęciu?
1/16Na zdjęciu jest:
Zobacz także
Komentarze (71)
Barcelona: obywatele 34 państw wśród ofiar ataku terrorystów na La Rambla
Zaloguj się
 • smileykkk

  Oceniono 22 razy 14

  zawsze mnie zbiera kiedy te gazety ktore promuja nielegalna masowa migracje... opisuje kolejne ataki. wiekszosc lewicowych periodykow... nie moze przestac. wiedza co sie sprzedaje... co nie przeszkadza im tuz po pisac o tym jak jestesmy razem... jak powinnismy wybaczac... ze nie wszyscy sa tacy zli... o tych zlych rasistach... hehe. powinnismy zatrzymac legalna i nielegalna masowa migracje to Europy. integracja krajow europejskich i wszystkich nacji ktore ja tworza jest dostatecznie trudna. deportowac pasozyty i nielegalnych i zaczac robic dzieci... krotko pieprzyc sie zamiast starac sie rozwiazywac problem importowaniem innych gorszych kultur i religii. ktore nie reprezentuja niczego co jest nam bliskie.

 • karrampa

  Oceniono 26 razy 10

  19 lutego 2017: "Barcelona: 160 tysięcy osób domagało się przyjmowania większej liczby uchodźców przez Hiszpanię"

  Czy kolejna manifestacja jest już zaplanowana ?
  Wir schafen das !!!

 • Van der Seck

  Oceniono 23 razy 9

  Jeszcze jedno: na niemieckojezycznych portalach pisza, ze ludnosc Barcelony solidaryzuje sie z gmina muzulmanska po zamachu...
  Komentarz w sumie zbedny. Zachod upada. I dobrze mu tak.
  Islam is a religion of peace: one piece of you here... one piece of you there...

 • komercyjny02

  Oceniono 8 razy 8

  W roku 2004 miał miejsce zamach na madryckim dworcu Atocha. Partia wówczas rządząca straciła wkrótce władzę, zaś partia, która władzę przejęła z miejsca wycofała hiszpański kontyngent wojskowy z Iraku. Albowiem "mądrość ludu" twierdziła, że muzułmańscy terroryści atakują nas tutaj tylko w reakcji na to, że my jesteśmy zbrojnie u nich.
  No to teraz Hiszpanie widzą, iż wycofanie się i ustępowanie - nie jest żadną polityką.

  Jak to mówił Churchill o polityce appeasementu uprawianej przez ludzi Chamberlaina wobec Hitlera? "Mieli do wyboru wojnę lub hańbę. Wybrali hańbę. Ale wojnę będą mieli i tak."

 • Van der Seck

  Oceniono 20 razy 8

  A dzis, w miescie Turku, w Finlandii, atak bezowego z nozem. Co najmniej jedna osoba nie zyje + wiele rannych. Wladze prosza, by ludnosc omijala centrum.
  No, Gazeto W. - jakas informacja prasowa na ten temat? Chocby krotka? Bo niemieckojezyczne portale, np. Spiegel online czy n-tv, juz o tym trabia. Posneliscie? Czy lewackich argumentow dzien po dniu Wam zabraklo?..

 • adam3407

  Oceniono 13 razy 7

  Szkoda ludzi

 • btr73kk

  Oceniono 9 razy 5

  YEBANE ISLAMSKIE SWINIE
  MUZULMANSKA PATOLOGIA -utrzymywana przez lewackie ameby umyslowe

 • jovani

  Oceniono 23 razy 5

  wine za smierc ludzi ponosza lewackie swinie ktore pozwalili na invazje swojego kraju Islamska muzulamnska swolocza, maja to na co zasluzyli, chca byc mulitkulturowi wiec zdychaja na ulicach wlasnego panstwa, nic innego jak kupa durnych lewackich zboc zencow ktorzy sami szykuja sobie zaglade

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje