Deszcz nie odpuszcza. Cieplej tak, ale dopiero od jutra [PROGNOZA POGODY]

Pogoda

Pogoda (Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta /)

Według synoptyków czwartek będzie kolejnym dniem z intensywnymi opadami deszczu oraz gradu. Mokro ma być szczególnie na zachodzie kraju.

Burze mogą występować w Polsce jeszcze w najbliższych kilku dniach. Szczególnie na Pomorzu i Kujawach. Padać może również w sąsiednich województwach.

Przewidywane są opady do 40 milimetrów, wiać może wiatr. Nawet 70 kilometrów na godzinę. Szczególnie na północnym zachodzie

- prognozuje Kamil Walczak, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Według synoptyka, z każdą godziną zacierać się mają różnice temperatur między poszczególnymi obszarami kraju. Nakładanie się ciepłych i zimnych masywów powietrza skutkuje silnymi opadami: Różnice między wschodem i zachodem mogą wynieść 3-4 stopnie Celsjusza.

Jutro i pojutrze będzie cieplej. Nawet do 32 stopni

- wyjaśnia Kamil Walczak. 

Przeczytaj także: Największa taka klęska w historii. Prawie 8 mln m sześciennych powalonych drzew po nawałnicach

Sprawdź, gdzie jest burza

Informacje o tym, gdzie w tej chwili znajduje się burza - a dokładnie gdzie dochodzi do wyładowań - można znaleźć na specjalnych stronach internetowych. Pozwalają one sprawdzić między innymi w jakim kierunku przesuwa się burza i kiedy dotrze do nas.

Zobacz, gdzie są burze w Polsce>>>

Zobacz, gdzie są burze w Europie>>>

Zobacz interaktywną mapę burzową >>>

Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Zobacz także
 • Beata Szydło w miejscowości Rytel Internet nie zapomina. Jeszcze niedawno Szydło wiedziała, jak rząd ma reagować po nawałnicy
 • Burze na zdjęciach, któymi mieszkańcy Wielkopolski dzielili się w mediach społecznościowych Potężne burze nad północnym zachodem kraju. W Wolsztynie grad wielkości piłek golfowych
 • Pies w nagrzanym aucie stojącym na jednym z parkingów w Tarnowie. Pies uwięziony w nagrzanym aucie. Właścicielka: "Przecież ma się bardzo dobrze"
Komentarze (7)
Prognoza pogody. Deszcz, grad i silny wiatr
Zaloguj się
 • dodatkowo_zwracam

  Oceniono 6 razy 2

  Dlaczego nie można komentować artykułów o księdzach-pedofilach? Ostatni hit to potwór w sutannie, który gwałcił dzieci i mówił że to dzieło boże.

 • 3-kuleczka

  Oceniono 3 razy 1

  deszcz? my tu w Małopolsce nie pamietamy co to jest deszcz,....

 • exray

  Oceniono 1 raz 1

  Gdzie nie odpuszcza skoro w waw / białołeka / padał 5 min i jest straszna susza ? Zmył by chociaż smog z tedeików którym jest przesycone powietrze w waw ..sama radość. Wiem , wiem sarmaci są nieśmiertelni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje