Ksiądz spod Krakowa na swój sposób upamiętnił Smoleńsk. "Ludzie przyjeżdżają, żeby to zobaczyć"

Pomników ofiar katastrofy w całej Polsce są setki, ale takiego upamiętnienia jeszcze nie było. Wystarczy zajrzeć do niewielkiej wsi pod Krakowem.

Malutka wieś Minoga pod Krakowem. O tym miejscu pewnie wielu z was dotąd nie słyszało. Popularności przysporzyć mu może miejscowy ksiądz, który w ogródku kościoła postanowił urządzić nietypową pamiątkę na cześć ofiar katastrofy smoleńskiej.

Wieść o niej rozniosła się, gdy na jednej z facebookowych grup pojawiły się zdjęcia z drona. Widać na nich kościół i coś jeszcze. To ogrodowa konstrukcja przypominająca tupolewa. 

Tupolew w ogródku kościoła

Sprawdziliśmy na stronie parafii Najświętszej Maryi Panny w Minodze. Rzeczywiście: na stronie można znaleźć zdjęcia. Tupolew w ogrodzie kościoła uformowano z kamieni i krzaczków. Środek wysypano żwirem. Po bokach tkwią wbite w ziemię dwie polskie flagi, a także napis "Solidarność".

- Jeśli ginie tyle ludzi, to dlaczego tego nie upamiętnić - powiedział w rozmowie z natemat.pl ksiądz z tamtejszego kościoła. Jak dodał, niektórzy przyjeżdżają specjalnie, żeby zobaczyć to miejsce. 

Na stronie parafii dostępne są też wirtualne wycieczki. Możemy zobaczyć wnętrze świątyni, ale jest też widok z lotu ptaka z wyróżniającym się zarysem tupolewa. Widać też na nim coś w rodzaju pomnika w kształcie części samolotu z tzw. "szachownicą" w barwach polskiej flagi. Na cokole konstrukcja ta ma datę katastrofy smoleńskiej.

Zobacz wirtualny spacer >>>

Zobacz też: Kwitnie kult ofiar smoleńskich. Upamiętnień jest już ponad 400 >>>

A TERAZ ZOBACZ: Widok taki, że miękną nogi. Przeszklony basen 150 metrów nad ulicą

Więcej o:
Komentarze (147)
Minoga. Ogrodowy tupolew pod kościołem
Zaloguj się
 • mirek76pl

  Oceniono 49 razy 45

  Prezes powinien wziac przyklad z ksiedza i postawic pomnik przy swojej willi na Zoliborzu. Miesiecznice tez moglby zreszta urzadzac w ogrodku.

 • bobaa

  Oceniono 44 razy 42

  o, nawet skrzydło ma odcięte przez serie mikro-wybuchów spowodowanych mikro-ładunkami umieszczonymi w konstrukcji przez mikro-tusków...

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 44 razy 38

  tak oto za pomocą kato-prawicy radziecki samolot stał się ikoną w Polsce.

 • zloty_cielec69

  Oceniono 34 razy 32

  Polska za nierządów picu to istny dom wariatów.

 • szaja25

  Oceniono 25 razy 25

  I ten mały kościółek wkrótce stanie się jednym z ważniejszych sanktuariów, aż dziw bierze, że jeszcze nie ukazała się Najświętsza Panienka Po Trzykroć Przedziwna.

 • szaja25

  Oceniono 30 razy 24

  No i brzoza stoi na kursie kolizyjnym ze skrzydłem..., ciąg dalszy ociemniania ciemniaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX