Były naczelnik skarbówki powiesił się w areszcie na pasku od spodni. W monitorowanej celi

Były naczelnik sosnowieckiego urzędu skarbowego powiesił się w celi Aresztu Śledczego w Warszawie-Białołęce. Okoliczności jego śmierci wyjaśnia teraz służba więzienna.

Marcin K. był naczelnikiem Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu. W lutym tego roku został zatrzymany przez ABW w związku ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach.

Mężczyzna był podejrzany o przyjęcie łapówek na łączną sumę ponad 600 tys. złotych. Ciążyło na nim 30 zarzutów, za co groziło mu nawet 10 lat więzienia.

Media: cela była monitorowana

Były naczelnik miał wkrótce stanąć przed warszawskim sądem, by w jednej ze spraw złożyć zeznania jako świadek, dlatego przewieziono go do Aresztu Śledczego w Warszawie-Białołęce. To właśnie tam mężczyzna popełnił samobójstwo - informuje Radio Katowice. Według relacji innych mediów, Marcin K. powiesił się na pasku od spodni. Miało do tego dojść w monitorowanej celi, w której byli także inni osadzeni - pisze z kolei "Dziennik Zachodni".

Sprawę wyjaśnia teraz zespół powołany przez Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Warszawie oraz Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Północ.

Więcej o:
Komentarze (251)
Były naczelnik urzędu skarbowego w Sosnowcu powiesił się w celi
Zaloguj się
 • czarnyminio

  Oceniono 103 razy 79

  To jak panie Ziobro.Podasz się do dymisji jak profesor Ćwiąkalski czy zastosujesz zasadę Kalego.Za pisu też macie seryjnego samobójcę?Łatwo nadzierać japę jak się jest kibicem a jak ma się władzuchnę to się ma inne standarciki.

 • dihydrogen_monoxide

  Oceniono 77 razy 47

  Brawo, dobra zmiano. Co za farsa. Banda skorumpowanych przestępców. Ziobro natychmiast do dymisji, razem z całą resztą jego niekompetentnych pachołków.

 • spluwa-orginal

  Oceniono 49 razy 37

  Od kiedy aresztanci paski do sponi moga miec ?
  Jak , w wojsku ,w areszcie siedzialem ,pasek i sznurowki musialem oddac .

 • wpm1

  Oceniono 39 razy 31

  Naprawdę miał pasek od spodni będąc zatrzymanym w areszcie, w celi?

  To państwo w ogóle jeszcze działa?

 • erte2

  Oceniono 28 razy 26

  W 2009. roku, po samobójstwie w celi jednego z domniemanych sprawców porwania Olewnika ówczesny minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski honorowo podał się do dymisji.
  Taka jest różnica w standardach.

 • krynolinka

  Oceniono 51 razy 25

  Ziobro poda się do dymisji ? Czy Jakiego poświęci. Coś słaby ten ich nadzór nad wymiarem sprawiedliwości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX