Owsiak obejrzał "Wiadomości" o Woodstocku. I apeluje do Ziemca: Krzychu, nie wolno kłamać

Krzysztof, znajdź coś innego, przyzwoitego - to apel, z jakim Jurek Owsiak zwrócił się do prowadzącego "Wiadomości" TVP Krzysztofa Ziemca. Szef WOŚP podsumował przy okazji 23. Przystanek Woodstock.

Swoje filmowe podsumowanie Owsiak zamieścił wczoraj na Facebooku. Nagranie rozpoczął od nawiązania do wtorkowego materiału "Wiadomości" TVP, które określiły Woodstock mianem "najbardziej obskurnego festiwalu świata", twierdząc, że to dokładny cytat z brytyjskiego "Daily Star".

Owsiak mówił z kolei, że poprawne tłumaczenie to "najbardziej nieprzyzwoity festiwal". Wymienił przy tym również wiele innych informacji, jakie pojawiły się we wspomnianym artykule, a które "Wiadomości" po prostu przemilczały. Jak np. to, że Warszawa odmówiła w tym roku wsparcia, które zaoferowali niemieccy strażacy.

Ziemiec musiał się tłumaczyć. Burza w sieci po materiale "Wiadomości" >>>

Owsiak do Ziemca: Porzuć ten podły zawód

Później Owsiak zwrócił się osobiście do Krzysztofa Ziemca, który zapowiadał w "Wiadomościach" wspomniany materiał. Przypomniał mu, że poznali się lata temu w radiowej Trójce, gdzie odpowiadali razem za "solidne, wiarygodne dziennikarstwo".

Krzychu, piliśmy nawet razem wódkę na przyjęciach, a ja opowiadałem tobie o swoich podróżach. A ty słuchałeś tego

- wspominał Owsiak. - Podziwiałem twoją dzielność, kiedy ratowałeś dzieci z opresji - dodał, nawiązując do pożaru z 2008 roku, w czasie którego Ziemiec został ciężko poparzony.

I powiem ci tylko jedną rzecz: brałeś udział w tym momencie w niezwykle zmanipulowanej wiadomości. Od początku do końca, od złego tłumaczenia gazety, poprzez mówienie, że są tacy, którzy określają Przystanek Woodstock jako nieprzygotowany organizacyjnie

- kontynuował szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Krzysztof, porzuć ten podły zawód w tym miejscu, w którym jesteś. Znajdź coś innego, przyzwoitego. Tak, żebyś mógł znowu ze mną rozmawiać o podróżach i żebym mógł się z tobą napić wódki

- powiedział na zakończenie Owsiak. - Krzychu, nie wolno kłamać - dodał. Nie bez znaczenia była także scenografia, w której wygłosił swoje oświadczenie: zrobił to na tle specjalnie przerobionego logo "Wiadomości".

Więcej o:
Komentarze (169)
Przystanek Woodstock. Owsiak do Ziemca: rzuć ten podły zawód
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 45 razy 35

  Chwilunia. Widocznie w przypadku pana Ziemca przyzwoitość nie została dana raz na zawsze. To tak jak z wolnością. Trzeba o nią dbać cały czas. Ziemiec się zwyczajnie w świecie zaniedbał.

 • fakiba

  Oceniono 35 razy 25

  Skoro przed kamerami Ziemiec nie miał oporów żeby z siebie q..e zrobić to zmiana zawodu nic nie pomoże , już zawsze q..ą pozostanie nie ma rady

 • fakiba

  Oceniono 33 razy 25

  Po zmianie rządów Ziemiec i reszta pisiej załogi w TVPis nie będzie miała innego wyjścia jak szukanie sobie innego zajęcia , a z tym będą poważne problemy , Sakiewicz i Rydzyk tylko paru z powrotem przyjmą

 • 6nine9

  Oceniono 26 razy 22

  Ziemiec już się tak wielokrotnie zeszmacił, że jedno kłamstwo więcej nie ma znaczenia.

 • ziggybum

  Oceniono 29 razy 21

  Niektórzy ludzie bez kręgosłupa - jak Ziemiec - dają się porostu dla bezpieczeństwa i kasy złamać reżimowi kaczystowskiemu. Tacy byli i będą zawsze - za zaborów, za NDcji, za okupacji, za PRL. A potem będą się kajać, tłumaczyć i znów podlizywać - jak Giertych, Marcinkiewicz czy Misiek Kamiński.

 • wiarus25

  Oceniono 20 razy 18

  Apelacje do Ziemca? bezcelowe...."mów do słupa, słup jak dupa"

 • prawdziwek89

  Oceniono 19 razy 17

  Ziemiec=Tumanowicz bis. (Tylko dla tych, którzy pamiętają stan wojenny).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX