Roszady w TVP. Ewa Bugała wróciła do "Wiadomości" i od razu gra pierwsze skrzypce

Dla mediów nastał sezon ogórkowy, ale - jak wynika z nieoficjalnych doniesień - w TVP sporo się dzieje. Jedną zmianę mogli dostrzec też widzowie "Wiadomości".

Plotki o planowanym odwołaniu szefowej "Wiadomości" Marzeny Paczuskiej podsycił jej wyjazd na urlop.

Czytaj więcej w tekście: Paczuska do odwołania? Chwali się: "Jestem na urlopie". Ludzie wyłapali, skąd jest to zdjęcie >>>

Branżowy portal wirtualnemedia.pl podał, że jest to urlop przymusowy i chodzi o sondowanie możliwości odwołania Paczuskiej. Kto miałby ją zastąpić? Wirtualne jako kandydatkę wskazują Ewę Bugałę, która kiedyś pracowała w "Wiadomościach". 

Ewa Bugała to młoda gwiazda TVP. Jeszcze w 2015 roku zajmowała się w "Wiadomościach" reaserchem, niedługo później jej kariera nabrała tempa. Bugała od 2016 roku samodzielnie przygotowywała materiały do głównego wydania. Później dostała program "Nie da się ukryć" w TVP Info. W założeniu demaskatorski, był krytykowany za nieobiektywność, nawet przez prawicowych dziennikarzy.

Ewa Bugała znów w "Wiadomościach"

Teraz - pod nieobecność Marzeny Paczuskiej - Bugała wraca do "Wiadomości". W dwóch wydaniach - niedzielnym i poniedziałkowym - grała pierwsze skrzypce. Jej materiały były jedynkami. Te w telewizjach przygotowują zazwyczaj czołowi dziennikarze. Reportaże dotyczyły głównego tematu TVP z ostatnich dni, czyli nowych taśm z podsłuchanymi rozmowami polityków, do których dotarła TVP Info. Ten w niedzielnym wydaniu Bugała zakończyła tzw. stand-upem (tak w żargonie telewizyjnym określane jest wejście, w którym reporter komentuje albo podsumowuje wydarzenia), nagranym w miejscu, gdzie kiedyś była restauracja Sowa i Przyjaciele. 

Nie wiadomo, czy Bugała wróci do "Wiadomości" na stałe, czy tylko pomaga w wakacje, kiedy część reporterów wyjeżdża na urlopy. Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Klaudiusz Pobudzin doniesienia o sytuacji w "Wiadomościach" skomentował krótko: 

Kochani! Red. Marzena Paczuska jest na urlopie wypoczynkowym. "Wiadomości" pracują pełną parą. Zapraszam do oglądania. Codziennie o 19.30.

Zobacz też: Bugała ostrzega: "Islamistki też zabijają". Nie uwierzycie w te paski TVP Info.

Kto zastępuje Marzenę Paczuską?

Jak podają branżowe portale Press.pl i wirtualnemedia.pl, w czasie nieobecności Paczuskiej nadzór nad "Wiadomościami" sprawuje zastępca Pobudzina, Grzegorz Pawelczyk, z TVP związany od 9 lat. Wcześniej pracował m.in. we "Wprost" i "Życiu Warszawy".

Tymczasem Paczuską w obronę wzięli prawicowi dziennikarze, Marcin Wikło oraz Michał Karnowski. Wikło stwierdził, że odwołanie Paczuskiej byłoby błędem. Poparł go Karnowski. - Dorobek dziennikarski Marzeny Paczuskiej w "Wiadomościach" TVP zasługuje na uznanie - napisał.

Zobacz też: Wydanie specjalne w wykonaniu TVP Info. "Na warsztat idzie propaganda sukcesu gospodarki".

Donald Tusk na przesłuchaniu w prokuraturze. Doszło do spięcia z dziennikarzem TVP

Więcej o:
Komentarze (81)
"Wiadomości" TVP. Ewa Bugała wróciła do programu
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 40 razy 30

  Co za różnica kto przygotowuje pisią propagandę.
  TVP i tak traci widzów a zaufanie do tej stacji jest dużo niższe niż do mediów prywatnych.

 • zapomorski12

  Oceniono 24 razy 18

  "Kochani! Red. Marzena Paczuska jest na urlopie wypoczynkowym. "Wiadomości" pracują pełną parą. Zapraszam do oglądania. Codziennie o 19.30."

  A to badziewie naszpikowane kłamliwymi wiadomościami, ktoś z myślących Polaków jeszcze ogląda? Możecie tylko o tym pomarzyć, a słowo "kochani", to kieruj waść wyłącznie do swojego pisiakowego elektoratu.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 19 razy 15

  Roszady roszadami a smród szamba nadal będzie się unosił

 • szmul.bender

  Oceniono 17 razy 13

  Dobrze się bugała to i awansowała

 • hamsterx

  Oceniono 17 razy 13

  czy to ma jakieś znaczenie ? czy bugała czy dupała ?
  przyzwoici Polacy już dawno nie oglądają programów ze znaczkiem tvp

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 20 razy 12

  Kochani !... O 19.30 to jest... Dziennik w TVPiS.

 • xouveyer11

  Oceniono 14 razy 10

  Czy ktoś powiedział, że w telewizji propagandowej, nie może być już bardziej głupio i prymitywnie?Ależ może, może, jak najbardziej...

 • corvelinho

  Oceniono 20 razy 10

  Pytanie jak robi w TVP karierę ta młoda i ładna kobieta ? Czyżby Kurski robił jej monetę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX