Owsiak przeprosił Pawłowicz za swoje słowa z Woodstocku. Ale zastrzega: Mówiłem o miłości

- Niech pani spróbuje seksu! - te słowa Jurka Owsiaka, skierowane do Krystyny Pawłowicz, wywołały burzę i zapowiedź pozwu. Teraz szef WOŚP przeprosił posłankę, jednak nie do końca wycofał się ze swoich słów.

- Ja mówiłem o miłości, ja mówiłem o czymś, co było skierowane do pani Krystyny Pawłowicz, choć trzy lata temu nie wiedziałem, kto to jest. Dowiedziałem się po pierwszym oskarżeniu, że źle wydajemy pieniądze. Mówię to delikatnie - tłumaczył w "Faktach po faktach" Jurek Owsiak. Organizator Przystanku Woodstock przekonywał też na antenie TVN24, że nie skrytykował posłanki, tylko "powiedział to, co mówi woodstockowiczom: próbujcie miłości".

- Gdybym był terapeutą (...), to bym pani poradził to, co powiedziałem - seks. To nie jest stosunek płciowy, umówmy się, to jest seks, to jest także rozmowa o miłości, o pieszczotach, o tym, co nas otacza - wyjaśniał.

Prowadzący program zwrócił jednak uwagę, że nie wszyscy odebrali tak słowa Owsiaka; za brak kultury uznało je także część zwolenników szefa WOŚP. - Czy "przepraszam" albo takie "sorry" będzie, czy nie będzie? - dopytywał Grzegorz Kajdanowicz. Jego gość nie zastanawiał się długo. - Pani Krystyno, przepraszam, że w tej sposób wystartowałem do pani, ale - tak jak napisałem na swoim Facebooku - jestem pierwszy, który może także panią Krystynę przytulić - zapewnił Owsiak.

"Nie utożsamiajcie seksu jedynie ze stosunkiem płciowym!"

Na woodstockowej Akademii Sztuk Przepięknych Owsiak przypomniał bardzo krytyczne słowa Krystyny Pawłowicz, która kilka lat temu opisywała festiwal jako miejsce, gdzie dochodzi do "szczucia na Kościół". - Niech pani spróbuje seksu! Poczuje pani motyle w brzuchu, rozluźnione plecy - rzucił nagle.

Gdy w mediach nagłośniono sprawę wypowiedzi, spotkała się ona z masą negatywnych komentarzy. Wiele osób m.in. na Twitterze zarzucało Owsiakowi seksizm. Głos zabrała też rzeczniczka PiS Beata Mazurek, która zapowiedziała "kroki prawne" w obronie posłanki.

Już po zakończeniu festiwalu Owsiak opublikował na Facebooku obszerny wpis dotyczący sprawy. Szef WOŚP przypomniał w nim historię tego, jak symulując chorobę psychiczną unikał w PRL wojska i jak uczył się terapii. "Bez żadnej złośliwości, bez żadnego podtekstu, bez żadnego myślenia kategoriami seksistowskimi, pomyślałem, że gdyby ktoś do mnie przyszedł i opowiadał (...) o sianiu nienawiści, o obrażaniu ludzi, o wypowiedziach na granicy odpowiedzialności prawnej, i gdyby ktoś mnie zapytał, jak pomóc takiej osobie, to pierwsze o czym bym pomyślał, co miałbym w głowie, co mogłoby pomóc, to element przyjaźni, miłości i przytulenia" - pisał. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Jurek Owsiak otwiera Przystanek Woodstock. Nagle wielka owacja dla ministra Błaszczaka

Więcej o:
Komentarze (178)
Przystanek Woodstock 2017. Jurek Owsiak przeprosił Krystynę Pawłowicz
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 33 razy 23

  NIEPOTRZEBNIE, JURAS. PiSiory obrażają naprawdę - i nikogo nie przepraszają.
  Zasługują wyłącznie na POGARDĘ.

 • polakadam

  Oceniono 30 razy 20

  Szanowny panie Jurku nie można przepraszać człowieka który na to nie zasługuje np; jak przeproszę pijaka, który rzeczywiście jest pijakiem i publicznie nazwałem go pijakiem.Jak mogę go przeprosić? przepraszam panie pijaku za to że cie tak nazwałem? jak można przeprosić kobietę, która jest bardzo wulgarna i to zawsze gdy otworzy usta.A jest wulgarna tylko dlatego że wydaje jej się że jest posłanką ,której wszystko wolno.Ta pani pierwsza obraziła pana nazywając pana imprezę satanistyczną itp.pan odpowiedział tylko jej stylem wymowy lecz bardzo kulturalnie.Panie Jurku nie warto zniżać się do takiego poziomu. Pańska kultura zapewne na to nie pozwala.Przeprosiny pańskie dają temu wyraz. Pana było stać na to aby przeprosić a tą panią stać na takie przeproszenie? i właśnie to pana odróżnia od tej pani,że jest pan inteligentny i wychowany.

 • dyskootantka

  Oceniono 17 razy 15

  Po tym, jak Pawłowicz naubliżała komu się tylko dało, po chamsku, obelżywymi słowami, uważam, że nie należały się jej przeprosiny. Ktoś jej w końcu pokazał, jak to jest być ofiarą inwektyw.

 • bazbaz73

  Oceniono 31 razy 15

  Rozumiem, choć nie popieram. Są osobniki, których przepraszać nie należy. Nie i już!

 • emadox1327

  Oceniono 16 razy 12

  Ten wulgarny, obrzydliwy babsztyl MIŁOŚĆ czuje wyłącznie do kanapek i sałatek wpieprz...ych w parlamencie a motyle w brzuchu czuje tylko, jak pluje jadem.

  Seks by jej nie pomógł, Jurek.
  Ps. Nie warto było jej cokolwiek radzić i NIE było za co przepraszać tego obleśnego stwora!!!

 • alef.omega

  Oceniono 13 razy 11

  Nie mogę znieść przepraszania pisiorów. Przecież oni nie przepraszają nawet po nakazie sądu - pamiętajcie jak Borubar odmówił przeproszenia Mieczysława Wachowskiego mimo, że sąd mu to nakazał? Ja sobie nie wyobrażam odmowy wykonania wyroku sądu, nawet gdybym się z nim nie zgadzał, a mógł go wykonać! Tak myśli każdy Europejczyk, a nie azjatycka, bolszewicka dzicz!

 • umywanko

  Oceniono 14 razy 10

  Owsiak musi być idealny. Pawłowicz pogardliwie mówi o wszystkich. Kuriozum.

 • niko8472

  Oceniono 9 razy 9

  Cholera, jeszcze czlowiek za dobra rade bedzie toto przepraszal. Rzygac sie chce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX