W pogodzie kolejny dzień pod znakiem burz. Sprawdź, gdzie zagrzmi i spadnie deszcz

Pogoda na czwartek nie zapowiada się obiecująco. Będzie co prawda bardzo gorąco, jednak w sporej części kraju pojawi się deszcz. Gdzie będą burze i będzie padać?

Pogoda w czwartek znów będzie bardzo wakacyjna, ale i zmienna. Temperatury będą się wahać od 34 stopni Celsjusza na południu Polski - w Rzeszowie i Krakowie - do 25 stopni na północy: w Szczecinie i Trójmieście. Powyżej 30 stopni będzie dziś także w Warszawie, Łodzi, we Wrocławiu, Lublinie i Katowicach. Szykuje się więc naprawdę upalny dzień.

Tylko nieco niższą temperaturę pokażą natomiast termometry w Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Olsztynie czy Bydgoszczy. Ale nie wszyscy będą mogli cieszyć się słońcem. Zderzenie dwóch różnych mas powietrza - ciepłej i chłodnej - doprowadzi w czwartek do wielu gwałtownych, choć przelotnych burz.

Gdzie będą burze?

Z burzami muszą się liczyć przede wszystkim mieszkańcy północnej i zachodniej Polski. Deszcz spadnie dziś m.in. w Warszawie, ale też w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Poznaniu czy Trójmieście. Ostrzegamy - podczas burz porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 90 km/h. 

Aktualną sytuację pogodową możecie śledzić na specjalnych mapach.

Zobacz, gdzie są burze w Polsce >>>

Zobacz, gdzie są burze w Europie >>>

Zobacz interaktywną mapę burzową >>>

Pogoda w weekend

W najbliższych dniach wciąż będzie nam towarzyszyć upał. W piątek na termometrach zobaczymy od 35 stopni Celsjusza na południu Polski do 23 nad morzem. Nie opuszczą nas także burze - te mogą wystąpić głównie w zachodniej i centralnej części kraju.

Nieco lepsza pogoda czeka nas w sobotę. Będzie już wtedy nieco chłodniej - maksymalna temperatura wyniesie 32 stopnie. Burze zaś spodziewane są tylko na krańcach południowej Polski.

Quiz miejski. Czy rozpoznasz polskie miasto po jego planie?
1/10Na rozgrzewkę prościzna. Miasto podzielone rzeką na dwie części. O wyższości jednej nad drugą mieszkańcy mogą dyskutować bez końca
Zobacz także
Komentarze (2)
Pogoda na czwartek. Burze na północy i zachodzie Polski
Zaloguj się
 • odowk

  Oceniono 1 raz 1

  Zobacz, gdzie są burze w Polsce >>>

  Mapa na godzinę 9.23, 3 sierpnia 2017: w Polsce nie ma ani jednej komórki burzowej, nie zanotowano w ciągu ostatnich godzin żadnych wyładowań atmosferycznych.

  Burze w Europie: niewielkie wyładowania w południowych Niemczech, a także w Finlandii i północnej Rosji (okolice Petersburga i jeziora Ładoga) .

  Polska południowa (Małopolska,Podkarpacie) - ostrzeżenia przed upałem.

  Ostrzeżeń przed wiatrem, opadami i burzami w Polsce brak.

  Zobaczymy, jak będzie dalej...

 • lilicziczi

  Oceniono 1 raz 1

  Szkoda, że nie będzie burzy w Krakowie :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje