Luksusowy hotel w Zakopanem zamknięty do odwołania. Goście przeniesieni w inne miejsce

Zakopiański luksusowy hotel "Litwor" został zamknięty do odwołania - informuje tygodnik "Wprost". Powodem decyzji jest opinia straży pożarnej, która wskazywała, że budynek może stanowić zagrożenie dla gości i personelu.

Pięciogwiazdkowy hotel "Litwor" został zamknięty do odwołania. Taką decyzję podjął właściciel budynku spółka Modrzejewski i Wspólnicy - informuje tygodnik "Wprost". W nocy budynek został przejęty od dzierżawcy. Goście mieszkający w hotelu kończą pobyt lub są przenoszeni do innego.

Decyzja właściciela ma związek z opinią zakopiańskiej straży pożarnej, która według "Wprost" stwierdziła m.in., że ewakuacyjne klatki schodowe nie zostały dostosowane do norm przeciwpożarowych.

Właściciel: Wypowiedzieliśmy umowę dzierżawy

Jak czytamy w oświadczeniu właściciela hotelu, już wcześniej wzywał on dotychczasowego dzierżawcę budynku do "doprowadzenia nieruchomości hotelu „Litwor” do stanu niezagrażającego życiu lub zdrowiu ludzkiemu oraz zgodnego z prawem lub do zaprzestania prowadzenia działalności w obiekcie hotelu Litwor".

Spółka Modrzejewski i Wspólnicy twierdzi, że dotychczasowy dzierżawca wiedział o nieprawidłowościach od ubiegłego roku. Teraz zdecydowano się na zerwanie umowy dzierżawy.

- Przedstawiony zarzut ochrony przeciwpożarowej jest kłamstwem. Do końca listopada mieliśmy przystosować obiekt do nowych przepisów pożarowych, ale były to tylko niewielkie rzeczy. Nikomu z gości nie zagrażało jakiekolwiek niebezpieczeństwo – zapewnia w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Małgorzata Chechlińska, która prowadziła hotel.

Kierowco, zwolnij! W ostatnich latach wzrosła liczba wypadków z udziałem pieszych

Więcej o:
Komentarze (65)
Luksusowy hotel w Zakopanem zamknięty do odwołania. Goście przeniesieni w inne miejsce
Zaloguj się
 • oszrany

  Oceniono 35 razy 27

  A dlaczego dzierżawca ma dostosować hotel do wymogów ppoż a nie właściciel budynku ? Może wynajmujący auta z wypożyczali też powinni je zacząć naprawiać na własny koszt !

 • gal_ja

  Oceniono 28 razy 24

  Dość oczywiście wygląda na to, że Modrzejewski i Wspólnicy znaleźli nowego chętnego na dzierżawę za wyższą cenę ale musieli się jakoś wyplątać z umowy dotychczasowej, albo postanowili sami prowadzić hotel i spijać śmietanę.
  A opinia SP raczej za darmo nie była.
  I co?
  I nic. Jak zwykle.

 • gragos

  Oceniono 22 razy 20

  Wygląda na to, że p. Chechlinskiej i p. Krzanikowi ktoś źle życzy. Chcą się ich pozbyć z Zakopanego?

 • drozd215a

  Oceniono 28 razy 18

  Sprawa śmierdzi na kilometr. To sprawa mafii, albo dla prokuratora.
  Czyżby zbyt dobrze dzierżawcy się powodziło?
  Kapitalizm, po Polsku.

 • justas32

  Oceniono 15 razy 15

  Górale nienawidzą ceprów którzy wchodzą im w interesy. Uważają że tylko oni mają prawo na swoim terenie doić ceprowskich turystów. Konkurencję na swoim terenie likwidują bezlitośnie - jak w Palermo ...

 • jestem_synem_roma

  Oceniono 27 razy 15

  To jest straszne jak ludzie idą w góry! Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia! Wchodziłem w zeszłym roku na Giewont: lipiec, skwar, wszyscy w krótkich spodenkach, japonki, klapki, małe dzieci - koszmar! Ja jedyny byłem przygotowany: dwa czekany, raki, profesjonalna odzież, specjalistyczny mocno spłaszczony namiot (żeby opierał się wiatrom), butle z tlenem - najgorsze były te ich drwiące spojrzenia ignorantów. A przecież to GÓRY i wszystko może się zmienić w sekundę! Wejście podzieliłem na 4 dni, co kilkaset metrów obóz, aklimatyzacja, oczywiście poręczówki na każdym etapie i ostatniego dnia atak na szczyt. Co dzień rano znajdowałem w przedsionku mojego namiotu puszki po Coli i opakowania po chipsach! Przeklęci amatorzy! W końcu zdobyłem szczyt, zużyte butle zostawiłem w pod krzyżem w strefie śmierci, gdzie -o zgrozo! - spotkałem babcię z dwójką wnucząt! Schodziłem kolejne 4 dni, ale przeżyłem tę próbę umiejętności i charakteru. Pod koniec sierpnia planuję wejść na Kopiec Kościuszki, w stylu alpejskim.

 • guru133

  Oceniono 16 razy 10

  Jakim prawem oddano hotel do użytku bez pozytywnej opinii straży pożarnej i czy za to nie odpowiada jego właściciel?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX