Półroczny Maksymilian zmarł w rzeszowskim szpitalu. Matka z zarzutem zabójstwa

23-letnia mieszkanka Rzeszowa usłyszała dziś zarzut zabójstwa. Jej 6-miesięczny syn Maksymilian i 2,5-letnia córka trafili do szpitala z obrażeniami. Chłopca nie dało się uratować.

Zarzut zabójstwa 6-miesięcznego syna usłyszała dziś 23-letnia mieszkanka Rzeszowa. Zatrzymany w związku ze sprawą został tez 26-letni ojciec dziecka i znajomy rodziny.

W piątek kobieta wezwała do dziecka pogotowie. Zauważyła, że nie dawało ono oznak życia. Po reanimacji lekarze przywrócili u chłopca funkcje życiowe, ale nie udało się go uratować. Miał pękniętą czaszkę w dwóch miejscach, krwiaka mózgu i połamane żebra. Dziś chłopiec zmarł w rzeszowskim szpitalu.

Do szpitala trafiła też 2,5-letnia córka kobiety, u której policjanci również stwierdzili obrażenia. Nie zagrażały jej życiu, ale lekarz pogotowia uznał, że powinna zostać przebadana.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", rodzina była pod opieką kuratora, miała założoną tzw. niebieską kartę. Matka i ojciec dzieci nie mieszkali razem.

Rzecznik Praw Dziecka reaguje

Rzecznik Praw Dziecka zlecił interwencję w sprawie siostry zmarłego 6-miesięcznego Maksymiliana z Rzeszowa. Na swoim profilu na Facebooku Marek Michalak napisał, że "chłopiec już odszedł", ale przebywająca w szpitalu 2,5 roczna dziewczynka "wymaga pomocy - nie tylko medycznej".

Komentarze (48)
Półroczny Maksymilian zmarł w rzeszowskim szpitalu. Matka z zarzutem zabójstwa
Zaloguj się
 • rozgoryczona_dwa

  Oceniono 19 razy 19

  policja z podkarpacia zamiast realizować swoje obowiązki tu na miejscu - czyli np monitorować rodziny z niebieską kartą a ta rodziną taką miała i to drugie dziecko było przez dłuższy czas maltretowane - to jeżdżą pilnować miesięcznice smoleńskie do Warszawy
  cholerna dobra zmiana co już wszystkim bokiem wychodzi

 • tetradrachma

  Oceniono 17 razy 15

  Postępuje galopująca demoralizacja Polaków, rozpad rodziny, a w następstwie i więzów społecznych. Polska "szkoła" nie jest szkołą, polski "koścół" nie jest już ostoja "wartości". Nawet politycy, partie czy jego tzw. "elity" to szajka cwaniaków i oszustów. Czym są "miesięcznice" ot, jasełka dla motłochu. A Sejm ?!

 • white_lake

  Oceniono 13 razy 13

  biedne dzieciątko :(
  może tą małą jeszcze da się wyprowadzić na prostą
  no i starzy nie powinni mieć więcej dzieci

 • kzet69

  Oceniono 16 razy 10

  Matecznik PiS , rodzina 500+, z gratulacjami za zabite dziecko proszę się kierować do KC PiS na Nowogrodzkiej w Warszawie, ich program rodzinny zaczyna przynosić pierwsze sukcesy...

 • oszrany

  Oceniono 8 razy 8

  500+ to zasiłek dla meneli na wódę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX