Owsiak w emocjonalnym nagraniu ogłosił decyzję ws. Woodstocku. "My już nie wyrobimy, nie damy rady"

Jest decyzja - tegoroczny Przystanek Woodstock odbędzie się. Festiwal znów zakwalifikowano jako imprezę "podwyższonego ryzyka", co utrudnia jego organizację. Jurek Owsiak w emocjonalnym nagraniu zwrócił się z nietypowym apelem.

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ogłosił we wtorek na Facebooku, że Przystanek Woodstock wystartuje zgodnie z planem 3 sierpnia i potrwa w sumie trzy dni. Radość z pozytywnej decyzji burmistrza Kostrzyna nad Odrą szybko jednak rozmyła się za sprawą długiej listy przeszkód, jakie stoją przed organizatorami.

Owsiak w emocjonalnym nagraniu podkreślił, że Woodstock jest jak dotąd jedyną imprezą w Polsce, której przyznano status "podwyższonego ryzyka". A to oznacza zatrudnienie do ochrony jeszcze większej liczby osób niż zazwyczaj, co przekłada się wprost na dużo większe koszty.

My już nie wyrobimy, nie damy rady. Ta spirala żądań tylko wobec naszego festiwalu jest masakryczna. To jest urzędowo 'przybicie do ściany'. Nie ma żadnej rozmowy z urzędnikami

- mówił Owsiak. Stąd zwrócił się z nietypowym apelem: do organizacji religijnych i związków wyznaniowych o pomoc w organizacji następnego festiwalu. Jak tłumaczył, tego typu organizacje w przypadku imprez masowych muszą spełniać dużo mniej wymagań. - Nie muszą się o wiele rzeczy starać, ani martwić - argumentował.

Ta spirala się nie kończy. Za rok będzie podobnie, a na pewno jeszcze mocniej

- stwierdził Owsiak, który nie wykluczył, że jeśli uda mu się namówić do współpracy związki religijne, festiwal przeniesie się wówczas do zupełnie innego miejsca.

- Naszym celem nigdy nie było robienie najdroższego festiwalu świata - dodał na zakończenie. To jednocześnie nawiązanie do jednego z haseł Przystanku Woodstock, które brzmi: "Najpiękniejszy festiwal świata".

Więcej o:
Komentarze (376)
Owsiak w emocjonalnym nagraniu ogłosił decyzję ws. Woodstocku. "My już nie wyrobimy, nie damy rady"
Zaloguj się
 • szabepio

  Oceniono 126 razy 102

  Pis chce zniszczyc Owsiaka bo jest on dla nich konkurencją i prawdziwym aytorytetem Polakow a te male gnojki najbardziej boją się ludzi uczciwych i Wielkich ktore mogą porwac tlumy.

 • 55kris

  Oceniono 100 razy 92

  pislamskie trolle, tak licznie przyłażące na to forum!
  pokażcie choć JEDNĄ rzecz,
  której wasza sekta jeszcze nie zohydziła!

 • polakadam

  Oceniono 93 razy 79

  PiS przeprowadza kulturową czystkę, jak to kato-bolszewia... To jest niemożliwe, żeby ćwiczony od 20 lat Woodstock, ze swoimi służbami porządkowymi i medycznymi był gorzej zabezpieczony niż ta hucpa miesięcznice. Za poprzednich swoich (nie)rządów pisiory nasłały NIK na WOŚP - nic nie znaleźli. Teraz mają ustawę antyterrorystyczną i jak widać nie zawahają się jej użyć!!!

 • hunter1111

  Oceniono 83 razy 69

  nawet chrystus bez ligitymacj pisowskiej zotsal by pzrez nich zasczuty, ci ktirzy go wydali i ukrzyowali mieli psiowska mentalnosc

 • nord-ost

  Oceniono 78 razy 68

  A może po prostu trzeba go przenieść za granicę. Tuż za granicę. Będzie to taki Woodstock na uchodźstwie, póki w Polsce rządzi reżim.

 • yoonac

  Oceniono 69 razy 53

  Jeżeli na Woodstocku dojdzie do jakiejś tragedii to najprawdopodobniej będzie to prowokacja władzuni, która za wszelką cenę chce ukręcić festiwal.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX