Trzylatek błąkał się z psem. Łkał "mama". York doprowadził policjantów do nieprzytomnej kobiety

Trzyletni chłopiec chodził z psem ulicami Poraja. Był ubrany w koszulkę, majtki i odwrotnie założone buty. Zwrócili na niego uwagę policjanci.

Trzylatek szedł w czwartek przed południem poboczem, był zdezorientowany i zagubiony. 

Jak relacjonuje śląska policja, ten widok zaniepokoił starszego sierżanta Łukasza Ambrożego, który podszedł do dziecka i zapytał jak ma na imię. Chłopiec zaczął płakać i uciekać.

Policjant wziął trzylatka na ręce i próbował uspokoić. Dziecko było roztrzęsione i trudno było nawiązać z nim kontakt. Po chwili chłopczyk wskazał palcem kierunek i powiedział  przez łzy „mama”.

York zaprowadził ich do domu

Policjant trzymając dziecko na rękach poszedł we wskazanym kierunku. Za chwilę wyprzedził ich pies, który sprawiał wrażenie, jakby ich gdzieś prowadził. Drugi z policjantów pytał przechodniów czy ktoś zna chłopca. Ponieważ nikt nie kojarzył dziecka, funkcjonariusze poszli tam, gdzie prowadził pies.

Po przejściu około kilometra, york wbiegł na jedną z posesji i czekał przed otwartymi drzwiami.

Ratunek w ostatniej chwili

Okazało się, że w mieszkaniu była nieprzytomna kobieta. Nie oddychała i nie dawała żadnych oznak życia. Chłopiec wpadł w panikę. W tym czasie wrócił ojciec, który zajął się dzieckiem, a policjancie przystąpili do resuscytacji. Jeszcze przed przyjazdem karetki przywrócili kobiecie funkcje życiowe.

Okazało się, że kobieta doznała hipoglikemii. Nie wiedziała nawet, że choruje na cukrzycę. Została odwieziona do szpitala. 

James jest autystykiem i nie mówi, ale ma wspaniałego przyjaciela. Nie rozstają się nawet w szpitalu

Więcej o:
Komentarze (89)
Trzylatek błąkał się z psem. Łkał "mama". York doprowadził policjantów do nieprzytomnej kobiety
Zaloguj się
 • Rafał Poreda

  Oceniono 60 razy 52

  Brawo,jeszcze raz brawo panowie policjanci między innymi za to też,że nie zlekceważyliście tego psa,który zaprowadził Was do mieszkania właścicielki,bo gdyby nie Wy,chłopiec dziś nie miałby mamusi.
  BRAWO!!!!!!!

 • didja

  Oceniono 54 razy 46

  Mądry pies, mądry chłopczyk - poszedł po pomoc (zadzwonić wszak nie mógł), chociaż bardzo się bał (zapewne pierwszy raz poszedł sam tak daleko, sam się ubrał), a piesek, równie mikry, chronił chłopca i był przewodnikiem. Dzielne maluchy, a dla policjantów gratulacje.

 • jpy1

  Oceniono 36 razy 26

  Brawo dla synka (wyobrażam sobie jaki musiał być przerażony)! I Brawo dla yorka! Osobne podziękowania dla gliniarzy!!!. Spisaliście się chłopaki!!!!

 • dama_z_bagien

  Oceniono 36 razy 26

  I niechaj ktoś powie, że zwierzaki nie są inteligentnymi istotami ? Kochają nas bezwarunkowo...a my ? jak z nimi postępujemy ??

 • Piotr Adamczyk

  Oceniono 31 razy 23

  Bravo Policjanci - ale z drugie strony to straszne że dopiero Policjant zainteresował się na wpół gołym 3 latkiem błąkającym się po ulicy.......wstydźcie się mieszkańcy Poraja - straszna u was znieczulica.

 • jantarski11

  Oceniono 29 razy 21

  Do tego w normalnym kraju potrzeba policjantów Ludzi którzy myślą i służą społeczeństwu. Niestety łajdacka władza wykorzystuje ich głównie do chronienia własnych tyłków, obsługiwania kościelnych pokropków i procesji, wycinania konfetti dla przygłupa w generalskim mundurze itp.

 • Mar Min

  Oceniono 30 razy 18

  Choruje na cukrzycę i samotnie wychowuję trzylatka - hipoglikemia to jedna z moich większych obaw... Uczę synka jak się ma zachować, ale jeszcze nie rozumie powagi sytuacji. Brawo dla chłopca i dla pieska 😊

 • ixi77

  Oceniono 24 razy 18

  Wow! Zdrowia życzę, bo mądrość już jest w rodzinie!!!
  W końcu jakaś dobra wiadomość:-)

 • Zuzia Pe

  Oceniono 22 razy 16

  co, za szczęscie, że udało się uratowac mamę i chłopcu nic się nie stało

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX