Mieszkaniec Opola wygrał z kościołem sprawę o zbyt głośne dzwony. Proboszcz mu nie darował

Mężczyzna z opolskich Grudzic podał proboszcza swojej parafii do sądu za zbyt głośne dzwonienie. I choć sprawę wygrał, teraz ma problem z sąsiadami.

Najpierw skarga na proboszcza trafiła na policję, a potem do sądu - podaje opolska "Gazeta Wyborcza". W końcu mężczyźnie udało się dopiąć swego - biegli orzekli, że dzwony kościoła pw. Matki Boskiej Fatimskiej biją zbyt głośno. Trzeba było je wyciszyć za pomocą drewnianych płyt.

Proboszcz poskarżył się na wszystko parafianom z ambony. Choć nie podał nazwiska mężczyzny, który go pozwał, wszyscy domyślili się, o kogo chodzi.I nie kryli swojego oburzenia na sąsiada.

- Trudno w kulturalnych słowach opisać takie zachowanie. Jak można kupić dom tuż przy kościele, a potem narzekać na dźwięk dzwonów? Chyba widziały gały, co brały? - skomentował to pan Janusz, jeden z okolicznych mieszkańców w rozmowie z "Wyborczą".

Wtorek z przewagą słońca. W kolejnych dniach zrobi się upalnie

Więcej o:
Komentarze (246)
Mieszkaniec Opola wygrał z kościołem sprawę o zbyt głośne dzwony. Proboszcz mu nie darował
Zaloguj się
 • gandalph

  Oceniono 102 razy 82

  To tylko w Polsce taka sprawa budzi zdziwienie. Był podobny proces w Toronto (Kanada - dla niekumatych). Parafia otrzymała w wyniku pozwu sądowy zakaz dzwonienia.

 • polakadam

  Oceniono 100 razy 80

  wszyscy domyślili się, o kogo chodzi.I nie kryli swojego oburzenia na sąsiada?
  A gdzie chrześcijańska pokora i umiłowanie bliźniego?
  Polski katolicyzm tak przypomina chrześcijaństwo jak kabaczek saksofon.

 • mentice

  Oceniono 84 razy 68

  Narzekają ma muzulmanow ze morde prują, a sami walą w dzwony co godzine. Walenie powinno byc zakazane, moze dozwolone raz w miesiącu.

 • obywatel_pol

  Oceniono 77 razy 61

  Te dzwony to plaga wszystkich miejskich osiedli. Zanieczyszczenie hałasem co pół godziny. Jak smog. Tylko dźwiękowy. Nie spełniają już żadnych pożytecznych funkcji poza hałasem i przeszkadzaniem oraz uprzykrzaniem życia okolicznym mieszkańcom. Podkreślają tym swoją obecność jak nachalna reklama w TV. Jak w mieście jakiś kretyn z 2 -3 razy zatrąbi to wszyscy go piętnują, a Kościołowi uchodzi to na sucho mimo iż zanieczyszcza hałasem na masową skalę.

 • dobrylos

  Oceniono 69 razy 55

  Podżeganie przez Proboszcza do nienawisci wobec mieszkańca nieakceptujacego łomotu dzwonów jest przestepstwem z kodeksu karnego...co przypominam wszystkim burakom.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 62 razy 44

  To ostatni, który "wygrał".
  Dobra zmiana w sądach już wkrótce.

 • peter.sow

  Oceniono 59 razy 41

  Niebawem wystarczy telefon proboszcza do miejscowego kacyka PiS aby ustalić wyrok w sądzie.

 • kazek100

  Oceniono 44 razy 28

  Cóż, polski katolik żyje w średniowieczu i nie ma zegarka. Trzeba mu dzwonić o 6 rano, żeby wiedział, że ma wstawac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX