Awantura o udział w programie TVP. "PiS chce wyrzucić naszego posła". Rachoń odpowiedział

Michał Rachoń, prowadzący 'Woronicza 17'

Michał Rachoń, prowadzący 'Woronicza 17' (Fot. TVP Info)

- Dobrze wiemy, że zakaz udziału w programach TVP dla posła Michała Szczerby wydało biuro prasowe PiS - pisze na Twitterze rzecznik PO Jan Grabiec. Odpowiedział mu prowadzący programu Michał Rachoń.

W niedziele przed godz. 10 rano TVP Info emituje program Woronicza 17, gdzie prowadzący rozmawia z zaproszonymi politykami na żywo. W tym tygodniu gościem miał być m.in. Marcin Kierwiński z PO, jednak okazało się, że nie może on się pojawić - opisuje portal wirtualnemedia.pl.

Dlatego partia w piątek zgłosiła zastępstwo - posła Michała Szczerbę. Od tego zaczęła się twitterowa  awantura.

W sobotę wieczorem rzecznik PO Jan Grabiec napisał o "skandalu" w związku z programem. "TVP Info chce wyrzucić z Woronicza 17 Michała Szczerba" - zaalarmował i zaapelował o solidarność innych partii opozycyjnych "wobec cenzury".

"Wiemy, że zakaz udziału w programach TVP wydało biuro prasowe PiS"

Grabiec sprecyzował, że wydawca Woronicza17 miał prosić o wskazanie przedstawiciela PO. "Zgłosiliśmy Michała Szczerbę, ale PiS się nie zgodził. Nie poddamy się cenzurze" - napisał rzecznik partii.

Na to zareagował prowadzący programu, Michał Rachoń. 

"Hmm... nie zapraszałem do programu Pana posła Szczerby" - napisał na Twitterze. Później odpowiedział na pismo PO, w którym partia ponownie oświadczyła, że do wystąpienia w programie wyznaczono posła Szczerbę.

"Droga Platformo, czasy się zmieniły. Nie wyznaczacie już dziennikarzom gości. Zaprasza ich gospodarz, a nie Przewodniczący Schetyna" - napisał Rachoń.

"Dobrze wiemy, że zakaz udziału w programach TVP dla posła Szczerby wydało biuro prasowe PiS. Słyszeliśmy to wielokrotnie od wydawców" - odpowiedział na to rzecznik PO.

Grabiec mówił w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl, że "czasem otrzymuje takie informacje, że niektórzy posłowie, np. Marcin Kierwiński czy Michał Szczerba, są niepożądani przez biuro prasowe PiS".

Program zaczyna się w niedzielę o godz. 9:50. Wg Grabca poseł Szczerba ma wtedy pojawić się w budynku TVP. Nie wiadomo jednak, czy zostanie wpuszczony do studia.

TVP Info w niedzielę od rana informuje o sprawie, pisząc m.in., że "rzecznik PO znów kłamie". Od kilku dni Telewizja Publiczna dużo czasu poświęca rzekomym "atakom na dziennikarzy" TVP ze strony polityków opozycji oraz innych ludzi.

Ostatecznie w studiu Woronicza 17 nie pojawił się żaden przedstawiciel Platformy. 

Tak chorego pytania w TVP jeszcze nie było. "To była moja ostatnia wizyta"

Zobacz także
Komentarze (208)
Awantura o udział w programie TVP. "PiS chce wyrzucić naszego posła". Rachoń odpowiedział
Zaloguj się
 • luksusowy_yacht

  Oceniono 43 razy 35

  Po co wy tam chodzicie? Opozycja miała bojkotować TVPiS. Swoją obecnością tylko uwiarygodniacie ich programy

 • calmy

  Oceniono 44 razy 30

  Rachoń najwidoczniej nie dostrzega w tym niczego dziwnego że partia polityczna będąca u władzy DECYDUJE o tym komu wolno występować w mediach publicznych finansowanych przez WSZYSTKICH obywateli? Chore!

  I wy macie czelność domagać się od nas abonamentu?

 • fakiba

  Oceniono 45 razy 27

  Jak sobie Rachoń prywatną telewizję zrobi to będzie kreatura zapraszał kogo będzie chciał , a jak na razie to ma g.... do powiedzenia bo to partie wysyłają do programu kogo im się podoba

 • honorny

  Oceniono 31 razy 25

  Telewizja Publiczna poświęca czas czemu? Atakom na dziennikarzy TVP?! Tam nie ma przecież żadnych dziennikarzy! Od pewnego czasu TVP zatrudnia wyłącznie funkcjonariuszy PiS z partyjnego wydziału propagandy, zwykłych kłamców i manipulatorów. Nawet za komuny nie było tak bezczenej propagandy.

 • krynolinka

  Oceniono 26 razy 18

  Rachoń : Tylko ulica. Powtarzam: Wyłącznie ulica i masowe demonstracje. Zielone ludziki działają za parawanem z bezzębnych dziadów udających idiotów.
  09:20 - 19.11.2014 Dziwny jest ten świat co nie ?

 • gromek1

  Oceniono 27 razy 17

  bo telewizja publiczna od domu publicznego rózni się tylko tym, że w TVP brzydszy pesonel

 • fakiba

  Oceniono 28 razy 14

  Rachoń to pisia menda były działacz i rzecznik tej bandy , niby z parti wypisany ale tylko po to żeby w TVPis mógł być zatrudniony , a polecenia z Nowogrodzkiej dale dokładnie i ochoczo wykonuje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje