Miał zostać zwolniony przez trudne pytania do Szydło. Dąbrowski jednak zostaje w Polskim Radiu

"Państwa wsparcie bardzo pomogło" - napisał na Twitterze Wojciech Dąbrowski. Dziennikarz miał zostać zwolniony z Polskiego Radia po wywiadzie z Beatą Szydło. Okazuje się jednak, że po "nieplanowanym urlopie" wróci do pracy.

W naszym studiu pani premier Beata Szydło, wielka nieobecna wczorajszego spotkania z Donaldem Trumpem - zaczął odważnie dziennikarz w "Sygnałach Dnia". - Jak to się stało, że nie było pani w grupie, która spotkała się z panem prezydentem? - pytał.

Wywiad, w którym padło m.in. to pytanie, miał być przyczyną zwolnienia Wojciecha Dąbrowskiego - podał serwis 300polityka.pl. - Wedle mojej wiedzy, Wojciech Dąbrowski wziął urlop.

Nie zostałem poinformowany o jakiejś innej jego decyzji - powiedział w rozmowie z Pressem wiceszef radiowej Jedynki, Marek Mądrzejewski. Z kolei Dąbrowski stwierdził, że przełożeni poprosili go o wykorzystanie całego urlopu i powiedzieli, że "nie ma szans na powrót". Wywołało to oburzenie środowiska dziennikarskiego.

"Wracam tam, gdzie moje miejsce"

Teraz okazuje się, że Dąbrowski jednak nie straci pracy w PR. "Po tygodniowej nieplanowanej przerwie wracam tam, gdzie moje miejsce - do radiowego studia" - napisał w krótkim oświadczeniu na Twitterze. 

Dziennikarz podziękował za oznaki sympatii i wsparcia, które - jak zaznaczył - "bardzo pomogły".

Dąbrowski napisał, że pojawi się w pracy ponownie już w poniedziałek.

Z Dąbrowskim spotkał się szef radiowej Jedynki Rafał Porzeziński i prezes Radia Jacek Sobala - podaje branżowy portal wirtualnemedia.pl. W wydanym po spotkaniu oświadczeniu czytamy, że "w ogóle nie było zamiaru" zwolnienia dziennikarza.

Rozmowa z premier Szydło w radiowej Jedynce:

 
Więcej o:
Komentarze (48)
Miał zostać zwolniony przez trudne pytania do Szydło. Dąbrowski jednak zostaje w Polskim Radiu
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 13 razy 7

  W KGHM na babskiej imprezie, panie zażartowały z tupolewizmu. Z posady wywalili dyrektora, który był poza krajem w czasie tej imprezy.

 • fakiba

  Oceniono 10 razy 6

  Becia tak łatwo nie odpuści i się zemści , a jej pachołki już coś wymyślą żeby nikt nigdy nie ośmielił się jej niewygodnego pytania zadać

 • czegotychcesz

  Oceniono 12 razy 6

  I tak go zwolnią, prędzej czy później !

 • lumpior

  Oceniono 14 razy 6

  Tylko totalna presja może powstrzymać kaczyzm. A Pan Wojciech niech się trzyma zasad jak dotychczas.Pozdrawiam.

 • pissklamie

  Oceniono 14 razy 6

  Dla pozoru
  To nie media to PiSradio....

  Już nie ma wolnej Polski
  Jest zabór pissdzielczy!!!!

 • polakadam

  Oceniono 10 razy 4

  Według opublikowanych przez portal Attention Marketing Researchwyników, aż 52 proc. Polaków nie ma zaufania do Telewizji Polskiej. Niewiele mniej, bo 47 proc. – do Polskiego Radia. Trudno nazwać to optymistycznymi wynikami.
  Badanie to nie jest, łagodnie rzecz ujmując, korzystne dla telewizji i radia publicznego, bo jej przekazom nie ufa ponad połowa badanych.

 • azjael

  Oceniono 3 razy 3

  Zacznijmy od tego, że dla broszki KAŻDE pytanie jest TRUDNE - ona tak ma.

 • maaac

  Oceniono 7 razy 3

  Ciekaw czy pan dziennikarz zadbał o najważniejsze w takim momencie - nagranie rozmowy w której w zamian za trzymanie gęby na kłódkę oferują mu na powrót etat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX