"Prok. Kijanko to femme fatale afery Amber Gold". Poseł dosadnie o osobliwym przesłuchaniu

Prokurator Barbara Kijanko, która jako pierwsza zajmowała się sprawą Amber Gold, przed sejmową komisją śledczą głównie zasłaniała się niepamięcią. Jeden z posłów dosadnie skomentował jej zeznania.

Witold Zembaczyński (Nowoczesna) już w czasie wtorkowego przesłuchania prokurator Kijanko, po tym jak kolejne pytania pozostawały bez odpowiedzi, powiedział: - Te pytania są daremne, a odpowiedzi godne pożałowania.

Także szefowa komisji Małgorzata Wassermann (PiS) przyznała, że szkoda czasu i zakończyła przesłuchanie.

Femme fatale afery Amber Gold

Zembaczyński był pytany o przesłuchanie gdańskiej prokurator podczas audycji w PR24.

Przesłuchanie Barbary Kijanko to 200 straconych minut dla wyjaśnienia afery Amber Gold

– powiedział Zembaczyński. I dalej:

Prokurator Kijanko udowodniła, że jest femme fatale afery Amber Gold

Poseł podkreślił, że nie byłaby potrzebna ABW, by powstrzymać działalność Amber Gold. - Wystarczyłoby wykonanie przez prok. Kijanko, w 2010 roku, elementarnych czynności prokuratorskich. Pytanie, dlaczego tego nie uczyniła – powiedział poseł Nowoczesnej.

Więcej o:
Komentarze (70)
"Prok. Kijanko to femme fatale afery Amber Gold". Poseł dosadnie o osobliwym przesłuchaniu
Zaloguj się
 • benusek

  Oceniono 44 razy 18

  Nie wiem jaki był mój tok rozumowa że zawsze głosowałem na PO . Dziś wiem że już tego więcej nie zrobię. Kijanko fantastycznie odegrała swoją rolę . Dziś jest czy będzie w stanie spoczynku a na jej pensum będą dawać skrzywdzeni przez Amber Gold. Niech żyje III RP. ura ura .

 • stachud

  Oceniono 23 razy 13

  Pewnie wziąłe w łapę. Mam nadzieję że PIS posadzi ją na 10 lat za korupcję to jej rura zmięknie

 • Sroga Bufetowa

  Oceniono 14 razy 8

  Oglądałam. Ta gra aktorska...ta głęboka depresja którą ma przez nagonkę...te sarnie oczy...ledwo wypowiadane słowa...
  W czerwcu złożyła rezygnację a po co? Po to żeby jej nie zabrali uprawnień i przywilejów. Prawo nie działa wstecz.
  Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść.
  Ściemnia kobita jak ta lala. Nie chce mówić, kręci, kluczy...na 205 spraw 18 zakończyło się sądem! Ludzie...czy kogoś z nas za taką wydajność by trzymano w robocie???

 • t-i-g-e-r

  Oceniono 7 razy 7

  Przecież ten wątek trzeba by było prześledzić dokładniej.
  Jak można 3 razy zatrzymywać śledztwo?
  Przy takim kalibrze i kwotach.

  Ktoś był ślepy czy go zaślepili.
  Przy takich sprawach organy państwa powinny sięgać głębiej bo tu nie ma przypadku.

 • masofrev

  Oceniono 7 razy 5

  Oglądałem transmisję. Refleksja nasuwa się sama: prok. Kijanko to kwintesencja "polskości": mierny urzędnik na państwowej posadzie, wykonujący minimum obowiązków za swą niemałą urzędniczą pensję. Cytowano statystyki prok. Kijanko: na 250 spraw tylko w 40 (!) skierowała akt oskarżenia do sądu. Resztę: umarzała, zawieszała, zlecała niepotrzebne opinie biegłych itp. - jednym słowem, symulowała, że coś robi, byle tylko mieć święty spokój. Pech chciał, że dostała Amber Gold i teraz przed całą Polską zrobiła z siebie pośmiewisko.
  Taka postawa jest normą wśród polskich urzędników i chyba zasługuje na specjalny termin: kijankiewizm.

 • 1stanczyk

  Oceniono 6 razy 4

  To co jest dzisiaj w naszym kraju to jest spuścizna decyzji i wyborów dokonanych w przełomowych latach transformacji systemowe przez dumne z siebie wyszczekane "patriotyzmem" pokolenie okrągłostołowego podwórkowego gó...arstwa .

  Pozostawienie spuszczonego z sowieckiej smyczy, nomenklaturowego, przez dziesięciolecia PRL-u sprzedajnego sowietom gówna i na wyrost bez żadnych warunków wstępnych (jak lustracja) uhonorowanie go atrybutami III pionu władzy w demokratycznym państwie wytrwale bronione przez okrągłostołowych zasrańców wspieranych, jak na prymitywnych oderwanych od rzeczywistości karierowiczowskich prostaków przystało, plugawą i nikczemną korporacyjną solidarnością przez PRL-owskich profesorskich odmóżdżonych pajaców Safjana, Zolla, Strzembosza, Rzeplińskiego, Łętowska umocniło w naszym kraju i tak już zakorzenione PRL-em sowieckie wzorce bezprawia tych co przez dziesięciolecia nie bezinteresownie i najwyraźniej bezideowo stali na straży "sprawiedliwości ludowej".

  Chcieliśmy "grubej linii" to nie należy się dziwić ze mamy "ch... dupa i kamieni kupa"
  Chcieliśmy "nocnej zmiany" to nie należy się dziwić ze mamy jak mamy.
  Honorujmy dalej nieogarniętych chowanych na wydziałach historii pyskatych głupców a będziemy mieli "jeszcze lepiej".

  Honorujmy żądnych władzy plugawych i nikczemnych karierowiczowskich, wyszczekanych "patriotyzmem" kunktatorów dla których interesy środowiska (tego naszego gó...anego inteligenckiego towarzystwa wzajemnej adoracji) były i są ważniejsze od interesów naszego kraju (którymi jak na gó...arstwo przystało posługują sie jako medialnym parawanem, podobnie zresztą jak ta głównie ich "wolnością" i "demokracja" a "będziemy", mieli "jeszcze lepiej".

 • lisa2

  Oceniono 4 razy 4

  Po przesłuchaniu Kijanko w Gdańsku wszystkie żaby rechoczo.

 • zfd3

  Oceniono 6 razy 4

  co wy chcecie od Prokurator Kijanko

  przecież realizowała tylko dyspozycje pani Suchockiej jam Ministra Sprawiedliwości z I kwartału 1998 nakazujące ściganie przestępców gospodarczych i przetepstw gospodarczych w drodze procesów cywilnych a nie karnych

 • bzdziszewiak2

  Oceniono 2 razy 2

  Pytanie zasadnicze: dlaczego PO, wiedząc o problemach SKOK-ów, nic z tą wiedzą nie zrobiło? Nie zrobiło też nic z Amber Gold, która to sprawa jest małym pikusiem w stosunku do afery SKOK-ów. I mamy obraz patologii za czasów PO, przykrywanej obecnie - z nawiązką - patologią PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX