Wiemy, po co Macierewiczowi Obrona Terytorialna. "Będą robili rozpoznanie w domu i w pracy"

Dowódca podlaskiej brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" nakreślił dość zaskakującą wizję działań jego żołnierzy. Czym się będą zajmować?

W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" pułkownik Sławomir Kocanowski podkreślił, że rola członków WOT, "którymi nasycimy środowisko", będzie ogromna. - Oni będą prowadzili rozpoznanie także w swoim otoczeniu, tam, gdzie mieszkają, pracują - zapewnia dowódca.

Będą wiedzieć, kto przybywa, co robi. To się dzieje tak samo naturalnie, jak każdy z nas obserwuje wprowadzającego się sąsiada: kto to, jaka rodzina, jaki samochód itd.

- tłumaczy Kocanowski. Jak mówi, nie bez znaczenia jest także region, w obrębie którego będą działać jego żołnierze. - Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy terenem możliwych ruchów wojsk przeciwnika, ale też niebezpieczniej działalności hybrydowej - przekonuje dowódca.

Wojska Macierewicza

Wojska Obrony Terytorialnej powołane do życia przez obecnego szefa MON Antoniego Macierewicza to nowy, piąty rodzaj Sił Zbrojnych. W maju w Białymstoku, Lublinie oraz Rzeszowie odbyły się pierwsze w historii WOT przysięgi wojskowe. Według planów Ministerstwa Obrony Narodowej do 2019 r. na terenie Polski ma powstać 17 brygad - po jednej w każdym z 15 województw oraz dwie na Mazowszu.

Antoni Macierewicz zapowiada modernizację polskiej armii

Więcej o:
Komentarze (451)
Wiemy, po co Macierewiczowi Obrona Terytorialna. "Będą robili rozpoznanie w domu i w pracy"
Zaloguj się
 • sector23

  Oceniono 111 razy 57

  Czyli współczesne wcielenie ORMO..... moje szczere gratulacje. A jak zajdzie potrzeba to zjadą gdzieś autobusami i jako najaktywniejszy aktyw, słusznie oburzonego społeczeństwa spałują wichrzycieli i antypolski element.

 • obeznany

  Oceniono 106 razy 50

  No to będzie jak za Stalina i Mao: uzbrojeni "aktywiści" węszący i donoszący na sąsiadów.
  Ale qrna "dobra zmiana"!

 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 82 razy 34

  Obrona Terytorialna czyli KAPUSIE MACIEREWICZA

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 37 razy 31

  Korpus Bezpieczeństwa Państwowego. KBW. Powinni wrócić do starej nazwy.

 • uthark

  Oceniono 73 razy 23

  Hunwejbini Macierewicza. Będą sprawdzać, czy prawa ręka zostanie wyrzucona wystarczająco szybko w pozdrowieniu dla wodza. Jak nie, to "śmierć wrogom ojczyzny".

 • saqigar

  Oceniono 22 razy 20

  Zaczynają się czasy ZOMO. Najpierw obserwcja, codzienne raporty i donosy. Potem tzw. prewencja.

 • howlin_wolf

  Oceniono 67 razy 19

  Zaprawdę powiadam wam, zatęsknicie jeszcze za ośmiorniczkami i Radkiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX