Zabijał starszych i schorowanych "wrogów narodu". Resztę życia spędzi za kratami

Wyroki sądowe (zdjęcie ilustracyjne)

Wyroki sądowe (zdjęcie ilustracyjne) (Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta)

40-latek z Legnicy zamordował cztery starsze, schorowane osoby, bo uznał je za "wrogów narodu". - On tych ludzi nadzabijał - mówił prokurator. Zabójca, były członek organizacji narodowych, nie wyraził żadnej skruchy. Sąd zdecydował, że resztę życia spędzi w więzieniu.

Jak podał "Fakt", Marcin K. zatłukł swoje ofiary - dwa starsze małżeństwa - młotkiem, a później dobił nożem, zadając ciosy w oczy.

Ojciec wskazał "złych ludzi"

Jego pierwszymi ofiarami byli ponad 80-letni schorowani małżonkowie. W lutym 2015 r. mężczyzna pił alkohol i wspominał nieżyjącego ojca. Według prokuratury to on miał mu wskazać kamienicę, w której mieszkali "źli ludzie". K. przyszedł do starszych ludzi i zamordował ich młotkiem.

Morderca wyjaśniał, że chciał uczcić pamięć ojca, bo mieszkańcy kamienicy "robili krzywdę prawdziwym patriotom". Przypominał słowa ojca o tym, że te osoby "nie poniosły odpowiedzialności za PRL i plucie na Polskę Walczącą".

Niespełna 7 miesięcy później Marcin K. wykonywał prace remontowe u innego starszego małżeństwa. Doszło do sprzeczki między nim a właścicielką mieszkania. Kobieta miała mówić coś o jego ojcu. Mężczyzna wpadł w furię, zabił 60-letnią kobietę i jej kilka lat starszego, niepełnosprawnego męża. Po zadaniu śmiertelnych ciosów nadal znęcał się nad ofiarami.

Zabójca nie ukrył narzędzi zbrodni, porzucił je za szafą. Po kilku godzinach został schwytany. Przyznał się i szczegółowo opisał zbrodnie. Nie wykazywał żalu za swoje czyny.

"Nie jesteś wart, by nazywać się człowiekiem"

W sądzie rodziny zamordowanych nie umiały ukryć emocji. - Nie jesteś wart, by nazywać się człowiekiem – mówił w czasie jednej z rozpraw zięć ofiar.

Jak podał Fakt24.pl, Marcin K. jest synem byłego wojskowego, który został odsunięty od służby. Zmarł rok przed pierwszą zbrodnią syna. 40-latek interesował się militariami, a w młodości należał do ruchu narodowego.

Prokurator podkreślał, że Marcin K. wydał na swoje ofiary "wyrok", przypisując sobie prawo do decydowania o życiu lub śmierci.

Według RMF FM w czasie śledztwa K. przebywał na kilkutygodniowej obserwacji psychiatrycznej, a biegli nie stwierdzili, by był niepoczytalny. Rozpoznali u niego osobowość psychopatyczną, zagrażającą najbliższemu otoczeniu, pozbawioną elementarnej empatii.

O ewentualne warunkowe zwolnienie mężczyzna będzie mógł się ubiegać dopiero po 35 latach, gdy sam będzie miał 75 lat. Psychiatrzy ocenią wtedy czy nadal jest zagrożeniem dla społeczeństwa. 

Uważasz, że znasz ortografię? Sprawdź się
1/26Oceń, czy podane słowa zapisane są poprawnie, czy nie.
Pożeczka
Zobacz także
Komentarze (107)
Zabijał starszych i schorowanych "wrogów narodu". Resztę życia spędzi za kratami
Zaloguj się
 • yoonac

  Oceniono 97 razy 27

  Pewnie jego ulubioną koszulką była ta z napisem "Śmierć wrogom ojczyzny".

 • czarna_zoska

  Oceniono 84 razy 12

  Mozna takiego Patriote Narodowca porownac do Terrorysty??? Mozna! Rzad hoduje narodowych terrorystow w Polsce. Oni niczym sie od siebie nie różnia.

 • smarekdarek

  Oceniono 80 razy 8

  Du.a już szykuje ułaskawienie i list żelazny dla tego "więźnia sumienia" i "żołnierza wyklętego IVRP"
  www.youtube.com/watch?v=6Z9Hllfh0zE

 • polakww

  Oceniono 29 razy 7

  prawdziwy lewak, dokonał eutanazji aby starsze schorowane osoby sie nie męczyły

 • pan-mario

  Oceniono 25 razy 7

  Złapali i powinni nauczyć kto jest wrogiem. Mogę wskazać. Araby, Cygany, Żydzi przeciwnicy PiS. Niech faceta wypuszczą i niech czyni swą powinność. Duda daj ułaskawienie.

 • Tadeusz Sobol

  Oceniono 39 razy 5

  Przecież, jak na współczesne miary, to postępował bardzo postępowo - podobnie robi obecnie cały Postępowy Zachód - a będzie jeszcze się pogrążał w tym dalej - takiej eugenice od morowania będących poniżej przeciętnej lub zbędnych postępowcom.

 • niko8472

  Oceniono 71 razy 5

  Efekty judzenia. Odpowiedzialnosc moralna za takich psycholi spada na tych ktorzy dziela spoleczenstwo na "lepsze" i "gorsze" sorty. Na "prawdziwych" Polakow, najlepiej katolikow, i tych bedacych zagrozeniem dla domniemanych wartosci narodowych: homoseksualistow, myslacych inaczej, ateistow, muzulman, buddystow, vegetarian, cyklistow, wyksztalciuchow, postepuchow i wlasnie ulomnych albo po prostu bezrobotnych czy bezdomnych. Trudno sie dziwic ze znajdzie sie psychol ktory w tej atmosferze nie poczeka na otworzenie oficjalnych obozow dla wrogow narodu tylko uprzedza rozwoj wypadkow biorac sprawy (mlotek) w swoje rece...

 • mvoda

  Oceniono 125 razy 5

  Duma narodu, prawdziwy Polak patriota, antyislamista, żołnierz wyklęty, katolik. No dalej Adrian, ułaskawiaj.

 • maras63

  Oceniono 16 razy 4

  Ten w młodości był narodowcem, zdarza się. Inni komunistami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje