Absurdalna zamiana we wpisie TVP. Ocenzurowali słowo "brzoza" w piosence z "Czterech pancernych"?

TVP Kultura chciało w weekend uczcić urodziny jednej z aktorek z serialu "Czterej pancerni i pies". Widzowie dopatrzyli się jednak we wpisie telewizji drobnego, acz symbolicznego szczegółu.

W miniony piątek Małgorzata Niemirska świętowała 70. urodziny. Z tej okazji TVP Kultura postanowiło przypomnieć na Facebooku kilka zdjęć aktorki, nawiązując przy tym to jednej z jej najbardziej znanych ról - Lidki z serialu "Czterej pancerni i pies". Do fotografii autor wpisu dodał też wers ze słynnej "Piosenki radiotelegrafistki". I tu pojawił się mały kłopot.

W pierwszej wersji wykorzystano fragment utworu ze słowem "brzoza". Po zaledwie sześciu minutach wyraz ten zastąpiono jednak słowem "płomień", które pojawia się, owszem, ale dopiero w drugiej zwrotce. "Brzoza" wróciła na swoje miejsce we wpisie dopiero kilka godzin później.

"Hmmm pierwsza zwrotka brzmiała chyba "To ja, to ja, to ja... słyszysz - wołam ciebie ja, BRZOZA"? Czy nazw drzew na "b" wolicie nie wymieniać?" - pytał pod wpisem pan Max. Telewizja odpowiedziała mu, że w powtarzającym się fragmencie "może być płomień, może być brzoza, może być łąka". Wszystkie te trzy słowa znajdują się bowiem w oryginalnym tekście piosenki.

Pamiętacie, jak "Wiadomości" wymazały serduszko WOŚP? Teraz tłumaczą, jak do tego doszło >>>

"Wiadomosci TVP" pomyliły francuskiego komika z radykalnym islamistą

Więcej o:
Komentarze (330)
Absurdalna zamiana we wpisie TVP. Ocenzurowali słowo "brzoza" w piosence z "Czterech pancernych"?
Zaloguj się
 • xsawer

  Oceniono 141 razy 47

  Komisja Macierewicza orzekła, że wpierw był płomień, a dopiero potem brzoza.

 • true_lysander

  Oceniono 50 razy 42

  Wyrażenie: "być uczulonym na brzozę" nabiera nowego znaczenia w tym kontekście.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 100 razy 26

  Teraz to są
  Zakazane piosenki...

 • kafeteria

  Oceniono 96 razy 20

  Byłoby śmieszne, gdyby nie było tak straszne......

 • Paweł Praski

  Oceniono 21 razy 17

  Marna ta dyktatura. Mamy w pełni demokratyczne dbanie o każde słowo, żeby naród się nie obraził, a jak jest jakaś gafa to tłumaczenie narodowi, że nic złego nie miało się na myśli. Jak mówił Grzegorz Braun-władza kieruje się przestrogą "zabiją nas śmiechem".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX