Abp Głódź straszy w Boże Ciało: Demon postępu i nowoczesności sieje spustoszenie

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź przestrzegał dziś wiernych przed "demonem postępu", który panoszy się w Europie Zachodniej i sprawia, że z budynków publicznych znikają krzyże.

Głódź przewodniczył mszy świętej i procesji podczas uroczystości Bożego Ciała w Gdańsku. Mówił:

Słyszymy zapowiedzi, że Gdańsk ma zostać przekształcony w miasto nowoczesne i postępowe. Trzeba pytać o imię tej nowoczesności i postępowości, o jej treść i kształt.

Metropolita gdański ostrzegał, że "demon postępu i nowoczesności czyni spustoszenie chociażby w zachodniej Europie". Stwierdził, że znikają tam krzyże z budynków publicznych, a w cenie jest "chrystofobia, swoista alergia na chrześcijan, ich wiarę, etos, kulturę i obyczaj".

Metropolita przypomniał także słowa Jana Pawła II sprzed 30 lat o jednoczącej wolności, wspartej na fundamencie moralnych zasad, zamiast mirażu postępu i nowoczesności.

Więcej o:
Komentarze (681)
Abp Głódź straszy w Boże Ciało: Demon postępu i nowoczesności sieje spustoszenie
Zaloguj się
 • elemir

  Oceniono 83 razy 75

  piorunochrony, parowozy ileż to bezbożnych rzeczy weszło na ten świat,
  przed czym zawsze kościół ostrzega

 • z700

  Oceniono 71 razy 67

  przynajmniej powiedział szczerą prawdę, flaszka musiał mieć niezłego moralniaka po wczorajszej bibie że się zdobył na takie szczere wyznanie. dla kościoła każdy przejaw postępu i nowoczesności stanowi śmiertelne zagrożenie, z uwagi na fakt, iż od wieków ta organizacja żeruje na ciemnocie i zacofaniu. tak, panie flaszka, tam, gdzie jest postęp i ludzie samodzielnie myślą nie ma miejsce na zabobony.

 • antey

  Oceniono 70 razy 56

  Zasadniczo prawda.
  Z tym detalem, że im bardziej ktoś macha krzyżem, tym mocniej wyrwał go z własnego serca.

 • polski_ludek

  Oceniono 54 razy 50

  A co z demonem oszustwa i złodziejsta, panie Głódź ?
  Głódź jest klasycznym przykładem "państwa prawa", jak o kondominium niemiecko-amerykańsko-watykańskim mówią sprzedajne styropiany.
  Najpierw awans z szeregowca na generała (w "wolnej" Polsce to oczywista oczywistość), a po 13 latach prawie pełna emerytura, tzn 74,4%, gdy maksymalna jest 75% ! ("Zwykły" oficer po 15 latach ma prawo do 40% emerytury).
  Więc Głódź chyba pływał na łodziach podwodnych albo walczył w pierwszej linii w Iraku ?
  A tak na serio, chciałbym widzieć te obliczenia emerytury Głódzia.
  Panie Macierewicz, proszę je opublikować. Przecież w "wolnej" Polsce i w dodatku z księdzem nie może być nic nieuczciwego !

 • Stanislaw Sobczak

  Oceniono 37 razy 35

  Zgadza sie .Mysle o niejakim ojcu Tadeuszu .Tam jest zgnilizna,tam grasuje Demon postepu i nowoczesnosci .Wiec zrobicie cos z tym?.Wątpie.Nie macie jaj chociaz niektorzy z was maja dzieci ..a moze to koscielnego?.

 • emeni

  Oceniono 33 razy 31

  Uśmiać się można z tych dzisiejszych wypowiedzi biskupów i komentarzy do nich. W sumie na wszystkich portalach beka i niezbity dowód, że znakomita część narodu totalnie lekceważy purpuratów. Palmę pierwszeństwa przyznaję internaucie, który artykuł pt. "Abp Wiktor Skworc : Ręka Kościoła jest wyciągnięta również do migrantów i uchodźców" - skomentował w ten sposób : "To Polacy z Bożą Pomocą, rękę odrobią". Wpis zdobył najwięcej lajków. muehehe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX