Miesięcznica. Żebrak zaczepia księdza. Ten wyjmuje portfel... i nic nie daje. Ale to nie koniec

Na Facebooku pojawił się film nagrany w czasie obchodów miesięcznicy smoleńskiej. Udostępniło go już ponad 5,7 tys. osób.

Na wideo widać księdza idącego w pochodzie z okazji miesięcznicy smoleńskiej. W pewnym momencie podchodzi do niego mężczyzna i prosi o jałmużnę. Kapłan szuka drobnych, ale okazuje się, że w portfelu ma same karty i banknoty. Potem zaczyna rozmawiać z mężczyzną. Pod koniec nagrania słychać słowa "ja ci kupię":

 

Większość komentujących i udostępniających film nie kryje oburzenia. "Wstyd", "skandal" - to najłagodniejsze komentarze na temat zachowania księdza. Inni jednak biorą go w obronę. Zwracają uwagę na to, że duchowny nie miał możliwości wręczenia biednemu pieniędzy i prawdopodobnie zaoferował mu inną pomoc.

Policja usunęła siłą blokujących Krakowskie Przedmieście. 86. miesięcznica smoleńska

Komentarze (608)
Miesięcznica. Żebrak zaczepia księdza. Ten wyjmuje portfel... i nic nie daje. Ale to nie koniec
Zaloguj się
 • jedenzero84

  Oceniono 112 razy 38

  GW systematycznie usuwa nie po swojej myśli komentarze, które w dodatku są lajkowane!!

 • krzysio333

  Oceniono 102 razy 34

  Wyborcza to ma niesamowite szczęście!. Jak nie jest na porannej mszy przypadkiem, akurat była awantura, to zawsze jest tam gdzie ktoś coś kombinuje przeciw PISiorom i Kościołowi. Ale do tego, trzeba mieć dziennikarskiego nosa. A taki mają tylko dziennikarze wyborczej..

 • rocklee_pl

  Oceniono 82 razy 24

  Dobrze zrobił. Dlaczego dobrze? Jest dużo instytucji, gdzie menel/bezdomny/żul może zjeść/napić się czegoś normalnego, a nie z %. W wielu też może się umyć, zmienić ubrania, ogolić się i usnąć w ciepłym i w miarę wygodnym miejscu. Ale tacy ludzie wolą dziadować, bo więcej wyciągną w PLN, aniżeli żyć skromnie korzystając z owych instytucji. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że sam kościół ma mnóstwo brudu za paznokciami. A takim "potrzebującym" to najlepiej wskazywać jak dojść do tamtych miejsc i wtedy zobaczy się ilu faktycznie dziaduje, a ilu faktycznie potrzebuje pomocy i podziękuje.

 • kolektywnie

  Oceniono 74 razy 24

  Fakt, że urzędnik pana boga ma węża wkieszeni to żadna nowość.Oni tak samo jak politycy chętnie wydają tylko pieniądze podatnika.

  Z drugiej strony Warszawa jest rządzona przez partię sukcesu i legendarną pania prezydent a tam tylku bezdomnych.Kilka dni temu czytałem artykuł pani Wilk która opisywała bezdomną kobietę.

 • Dysk Galaktyka

  Oceniono 52 razy 8

  Hahaha Ale oczywiście puszeczka z piwem z kieszonki żula wykadrowana. Cóż jak być sksynem to sksynem na maxa. Puszeczka świeża, zamknięta. Joseph Goebbels byłby dumny!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX