Avon zwolnił kobietę z rakiem, a tak chwali się walką z nowotworem. "Hipokryzja, wstyd!"

- Zostałam więc z rakiem, bez pracy i środków do życia - pisze Patrycja. Współpracowała z firmą kosmetyczną Avon, która chwali się walką z rakiem piersi. Wszyscy chyba kojarzą ich akcję Różowa Wstążka. Firma już wydała oświadczenie w tej sprawie.

- Różowa wstążka Avon w praktyce - wyrzucono mnie z pracy dla tej firmy dwa dni po tym, jak dowiedziałam się, że mam raka piersi - o czym w AVON Polska wiedziano - napisała na Facebooku Patrycja Frejowska.

- Mój kontrakt kończył się w lipcu, dwa miesiące przed jego końcem, oficjalny powód - "niewystarczający poziom multitaskingu" - opisała. I zauważa, że firma zaoszczędziła w ten sposób 30 dni płatnego zwolnienia, bo "potem finansową opiekę przejąłby przecież ZUS".

Odniosła się też do znanej akcji Różowa Wstążka, w ramach której finansowane są np. badania dla kobiet. Firma - wraz z celebrytami - prowadzi też kampanie informacyjne nt. raka. - To nie znaczy on nic więcej niż tylko tani i żerujący na emocjach chwyt marketingowy - pisze Partycja.

Jej post na Facebooku podało dalej już prawie 6 tys. osób. Ludzie oburzeni szturmowali w sobotę oficjalny facebookowy profil Avon, domagając się wyjaśnień w sprawie kobiety i zarzucali firmie hipokryzję. To wstyd dla firmy - pisali komentujący.

Administrator profilu wklejał pod komentarzami formułkę: "Nie jesteśmy w stanie odnieść się do takich zarzutów bez wyjaśnienia sprawy. Zapewniamy, że nie zostanie to bez naszego oficjalnego komentarza".

Oświadczenie pojawiło się w nocy. Po 23.00 w sobotę napisano, co następuje: 

"AVON od lat wspiera kobiety w walce z rakiem. Za każdym razem, gdy firma dowiaduje się o chorobie nowotworowej obecnego lub byłego pracownika podejmuje działania w celu udzielenia możliwej pomocy. W tym zakresie AVON współpracuje z Fundacją Onkologiczną Alivia, której przekazuje wsparcie finansowe."

(...)

AVON po otrzymaniu stosownej informacji od bezpośredniego pracodawcy autorki komentarza (przypadek dotyczył współpracy z agencją pracy tymczasowej) niezwłocznie przekazał tej firmie informację o możliwości udzielenia pomocy przez współpracującą z AVON Fundację.

Ponownie nawiążemy kontakt i dołożymy wszelkich starań, by Pani, która z nami współpracowała, jak najszybciej otrzymała stosowne wsparcie."

Taki komentarz nie wszystkich uspokoił. Kobiety zwracają uwagę, że chorej potrzebna jest nie tylko pomoc fundacji, lecz także praca i ubezpieczenie. 

Odzywają się też kobiety, które opisują podobne doświadczenia z Avonem. Ktoś z kolei zwrócił uwagę, że ta sprawa może się poważnie odbić na wizerunku firmy.

Sejm ustanowił rok 2018 Rokiem Praw Kobiet. Nie wszystkim politykom to się podoba

Więcej o:
Komentarze (171)
Avon zwolnił kobietę z rakiem, a tak chwali się walką z nowotworem. "Hipokryzja, wstyd!"
Zaloguj się
 • oldthor

  Oceniono 26 razy 16

  Jacek Kalabiński wyleciał z GW, bo miał raka
  www.rp.pl/artykul/157563-Milosierdzie-wedlug--Gazety-Wyborczej-.html#ap-1
  Miłosierdzie według "Gazety Wyborczej"
  publikacja: 03.07.2008 aktualizacja: 03.07.2008, 08:02
  Dziesięć lat milczałam o okolicznościach choroby i śmierci Jacka Kalabińskiego, korespondenta „Gazety Wyborczej” w Waszyngtonie w latach 1991 – 1997. Uważałam, że nie mam moralnego prawa oceniać postępowania innych. Zarazem było mi bardzo trudno przez te dziesięć lat zapomnieć obraz
  Jacka w cierpieniu i chorobie.

 • oldthor

  Oceniono 32 razy 16

  tak samo obrzydliwa sprawa, jak to że Agora zwolniła Jacka Kalabińskiego, bo.... miał raka.
  Wy obrzydliwcy Gó...anej, jak śmiecie cokolwiek mówić. W piekle wasze miejsce

 • proteusz33

  Oceniono 32 razy 16

  Minister Sikorski swego czasu zwolnił pracownicę MSZ bo zaszła w ciążę.Kobieta poszła do sądu i sąd przyznał byłej pani wicekonsul odszkodowanie 50 tys zł.Bardzo skromnie.Powinna dostać 500 tys

 • spider78

  Oceniono 11 razy 11

  Kapitalizm :) Kasa misiu, kasa. Człowiek jest tu tylko narzędziem do robienia kasy, jak się go uda zastąpić robotem to nikt się nie zastanowi co z ludźmi. Ale to jest ślepa uliczka i ten system też się kiedyś skończy, głodny człowiek to zły człowiek który powywiesza bogatych na latarniach.
  Korporacje wszystko przekalkulowują, tutaj ewidentnie ktoś nie przewidział, że wylanie takiego szamba do Internetu przyniesie im realne straty i taniej będzie zapłacić za te 30 dni zwolnienia :)

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 12 razy 10

  W każdej bez wyjątku korporacji człowiek jest tylko środkiem trwałym i niczym więcej. Nie należy się spodziewać po korporacji żadnych ludzkich odruchów a wszelkie "walki" i "kampanie" społeczne w wykonaniu takich firm jak AVON to ściema i marketing, właściciele firmy mają chorych na raka głęboko w dupie, niezaleznie czy to pracownik czy klient.

 • scypio72

  Oceniono 7 razy 5

  Przecież ta cala akcja to pic na wodę fotomontaż. To dotyczy wszystkich firm . To tylko wizerunek.

 • czesiekkk

  Oceniono 4 razy 4

  Często pastwimy się nad Januszami biznesu, a tu niby międzynarodowa firma i chwyty jak u polskiego Janusza biznesu. Pierwszy chwyt, o ile dobrze zrozumiałem tekst to ta pani była zatrudniona przez polskiego podwykonawcę Avonu. To takie coś co wpisuje się w internetowych zakładkach amerykańskich firm jako odpowiedzialny biznes i rozwój lokalnych MSP dzięki inwestycjom wielkich korporacjom. Wstyd za podwykonawcę niesamowity. Pani życzę siły, zdrowia i przyjaciół oraz dobrego prawnika, który pójdzie do sądu po odszkodowanie.

 • oldthor

  Oceniono 12 razy 4

  nie kupować Gazety Wyborczej - też to powiecie?
  www.rp.pl/artykul/157563-Milosierdzie-wedlug--Gazety-Wyborczej-.html#ap-1

 • 31.februarius

  Oceniono 30 razy 4

  " To nie znaczy on nic więcej niż tylko tani i żerujący na emocjach chwyt marketingowy - pisze Partycja."

  Co pani nie powie, Pani Patrycjo!
  Jestem w szoku!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX