Agenci Secret Service i urzędnicy Białego Domu w Polsce. Przygotowują wizytę Trumpa

Dziś do Warszawy przybyła grupa przygotowawcza z Waszyngtonu, są to przedstawiciele Białego Domu i Secret Service - dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio.

Według tych doniesień, taka wizyta "jeszcze niczego nie przesądza", ale wskazuje, że plany wizyty w Polsce prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa są "zaawansowane". Na razie jednak w tej sprawie nie ma ostatecznej decyzji, która zapewne zapadnie po tym rekonesansie.

Obecność agentów Secret Service i urzędników Białego Domu na kilka tygodni przed wizytą głowy państwa Stanów Zjednoczonych to standardowa procedura. Prezydencka ochrona sprawdza budynki, w których będzie przebywał prezydent, analizuje trasy przejazdu, również pod kątem ewentualnego zagrożenia pirotechnicznego.

Pod uwagę brane są też np. okna mieszkań, z których będzie można obserwować wizytę Trumpa. Agenci upewnią się, czy nie mieszkają tam osoby mogące sprowokować niebezpieczne dla prezydenta sytuacje.

Po przyjeździe prezydent USA zawsze podróżuje po Warszawie w opancerzonej limuzynie, tzw. "bestii". Towarzyszą mu dziesiątki ochroniarzy i osobistego personelu.

Donald Trump przyjedzie do Polski?

Informacja o możliwej wizycie prezydenta USA w Polsce pojawiła się wczoraj. Agencja Reutera podała, że amerykański prezydent prawdopodobnie odwiedzi Polskę 6 lipca. Kancelaria Prezydenta nie ma jednak jeszcze potwierdzenia, że Donald Trump przyjedzie do Polski.

Amerykański prezydent został zaproszony do Polski przez Andrzeja Dudę podczas spotkania w Brukseli. Jednak - jak zastrzegł rzecznik polskiego prezydenta Krzysztof Łapiński - jest za wcześnie, by mówić o konkretach.

- Data 6 lipca jest jedną z możliwych, natomiast ja nie mogę się odnosić do pewnego rodzaju spekulacji, czy komunikować, jak rozmowy są toczone  - powiedział dziennikarzom minister w Kancelarii Prezydenta. Agencja Reutera, podając datę wizyty, powołała się na "trzy oficjalne źródła".

Autokratyczni idole prezydenta USA. Jak Donald Trump chwali dyktatorów

Więcej o:
Komentarze (93)
Agenci Secret Service i urzędnicy Białego Domu w Polsce. Przygotowują wizytę Trumpa
Zaloguj się
 • nowy4444

  Oceniono 34 razy 18

  Ładna mi izolacja Polski.

 • jakis_gosc01

  Oceniono 22 razy 18

  Macie stare dane. Wizyta Trumpa w Polsce, a dokładniej we Wrocławiu na Forum Państw Trójmorza jest już potwierdzona przez Biały Dom:

  www.tuwroclaw.com/wiadomosci,donald-trump-odwiedzi-w-lipcu-wroclaw,wia5-3266-33844.html

 • saves

  Oceniono 47 razy 13

  Wyborcza już szykuje podwaliny pod krytykę tej wizyty. Jedyny Donald jakiego toleruje, to ten, co go na Centralnym mało po tylku nie całowali.

 • ciuciumorales

  Oceniono 34 razy 6

  To prawie tak przygotowuja jak rzad Tuska wizyte Kaczynskiego w Smolensku

 • mczes57

  Oceniono 15 razy 5

  Przygotowują wizytę już. Co zrobiły służby Tuska? Jak przygotowały wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu? Olały ją. Ważniejsza była walka o stołki.

 • wojtem

  Oceniono 13 razy 5

  Prezydent USA w PiS-olandzie? I to drugi prezydent USA w ciagu roku???

 • kor102

  Oceniono 19 razy 5

  Agenci Secret Service i urzędnicy Białego Domu w Polsce. Przygotowują wizytę Trumpa.
  -----------
  A nasz szew ochrony na ryneczku robił zakupy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX