Antyterroryści zgubili granaty. W czasie tej akcji pod Zakopanem po prostu im... wypadły

To miała być widowiskowa akcja policji. I była, tyle że z niemniej spektakularną wpadką. W trakcie operacji funkcjonariusze zgubili bowiem... granaty hukowe, których szukają do dziś.

Wszystko zaczęło się dwa dni temu, kiedy podkarpacka i lubelska policja zlikwidowała nielegalną uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono wówczas ponad 2 tysiące roślin konopi oraz ponad 40 kilogramów marihuany o wartości ponad miliona złotych. Zatrzymano w związku z tym także podejrzanych - trzech Wietnamczyków i dwóch Polaków.

Funkcjonariusze szybko pochwalili się swoją skuteczną akcją, w której wziął udział m.in. policyjny śmigłowiec. W operację było zaangażowanych w sumie kilkudziesięciu mundurowych, którzy w tym samym momencie weszli do kilku różnych budynków.

Jest tylko jedno "ale"

Nie obyło się jednak bez wpadki. - Antyterroryści z Podkarpacia utracili w wyniku akcji dwa granaty hukowo-błyskowe - przyznał rzecznik prasowy policji w Nowym Targu, Roman Wolski, cytowany przez TVN24. Dodał, że wspomniane przedmioty najprawdopodobniej wypadły ze śmigłowca w trakcie jego przelotu z Cichego do Witowa w Małopolsce.

Co jeśli granaty znajdą przed policjantami osoby postronne? Rzecznik przestrzega, by w żadnym razie ich nie dotykać, tylko poinformować o ich znalezieniu służby. W rozmowie z "Tygodnikiem Podhalańskim" funkcjonariusz tłumaczy, że taki granat "można porównać do dużej petardy", a jego zdetonowanie może skutkować poważnymi obrażeniami.

Granaty hukowo-błyskowe służą przede wszystkim ogłuszeniu i oślepieniu przeciwnika. Wydzielają one silny błysk oraz bardzo głośny dźwięk.

Więcej o:
Komentarze (94)
Antyterroryści zgubili granaty. W czasie tej akcji pod Zakopanem po prostu im... wypadły
Zaloguj się
 • wloczykij1979

  Oceniono 17 razy 13

  Vietcong nigdy się nie poddaje. A tak na serio to dobrze, że zgubili granaty a nie zawleczki.

 • kkorzempa

  Oceniono 57 razy 9

  Zgubili to zgubili, takim granatem nikogo się nie zabije. Chyba, że kogoś "sercowego". Można co najwyżej wystraszyć. Co to w ogóle jest za news? Czy to jakaś sensacja? Wydarzenie ważne dla kraju?

 • hegemon123

  Oceniono 59 razy 5

  Spokojnie, obrońcy demokracji sprzedadzą je bandziorom i kasę przeznaczą na faktury kijowskiego..

 • 31.februarius

  Oceniono 23 razy 5

  "Antyterroryści zgubili granaty."

  Ze zgubienia roślinek i "marysieńki" suweren miałby więcej pożytku ...

 • Mar Załęski

  0

  Teraz niech szukaja. To inteligentne slyzby ponoc a nie w telewizji podaja do oddania gnoje i lenie niepowinni oni funkcje spelniac w swoim zawodzie niech ido Leslie kredki w tesko sprzedawac wstyd, jak znajdzie piendnasto latek i wyciagnie zawleczkie to wam miny opadna, macie medal pierwszej klasy odemnie za spelnienie sluzby, rozumiem dziecko remperowkie zgubi ale dorosly czlowiek dnoo nawet niezorganizuja poszukiwan dno dno i to wielkie dno.pozd.

 • Mar Załęski

  0

  Teraz niech szukaja. To inteligentne slyzby ponoc a nie w telewizji podaja do oddania gnoje i lenie niepowinni oni funkcje spelniac w swoim zawodzie niech ido mieso w tesko sprzedawac wstyd, jak znajdzie piendnasto latek i wyciagnie zawleczkie to wam miny opadna, macie medal pierwszej klasy odemnie za spelnienie sluzby, rozumiem dziecko remperowkie zgubi ale dorosly czlowiek dnoo nawet niezorganizuja poszukiwan dno dno i to wielkie dno.pozd.

 • anonim_ka

  Oceniono 18 razy 0

  Prawdziwa polska Policja ,,,, zgodnie z prawem mogli zepsuć te granaty .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX