Komorowski nie "zabija" zwierząt, tylko "poluje na białko". Wajrak: To totalna żenada

- Tak nas Pan Bóg stworzył. Jemy białko, więc polujemy na białko - były prezydent Bronisław Komorowski w wywiadzie przyznaje, że wrócił do polowań. Pisze też wiersze m.in. o "Mężatce na rykowisku".

Na czas prezydentury Bronisław Komorowski miał przestać polować - choć wg. informacji "Faktu" miał nie dotrzymywać tej obietnicy. Teraz, dwa lata po zakończeniu prezydentury, otwarcie mówi o powrocie do łowiectwa.

W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" były prezydent "nie ukrywa", że znów poluje. Zaznacza jednak, że zwierząt nie "zabija". - Myśliwy nie mówi, że zabił, ale że upolował. To rzeźnik zabija. Te nieszczęsne świnki, kurczaki, cielaki – po to, żeby ci, którzy nie lubią myśliwych, mogli się, że tak powiem, nażreć - stwierdził Komorowski.

Podkreśla też, że w łowiectwie wg niego "nie chodzi o przyjemność zabijania". - Dla mnie liczy się przeżywanie przyrody i przygody - wyjaśnia.

"Jemy białko, więc polujemy na białko"

Były prezydent przekonuje, że osoby jedzące mięso nie mają prawa krytykować myśliwych. - Myśliwy przynajmniej mówi otwarcie: tak nas Pan Bóg stworzył, jemy białko, więc polujemy na białko - przyznaje.

Temat polowań pojawił się w wywiadzie przy okazji rozmowy o wierszach, tworzonych przez byłego prezydenta. Dziennikarka przypomniała fragment wiersza sprzed kilku lat, w którym mowa jest o "kolankach" dotykanych przed polowaniem. 

- Dotykanie kolan przed polowaniem to święta tradycja, kobiece kolanka muszą być. Takich wierszy mam więcej - mówi były prezydent. Zdradził też, że ostatnio napisał kolejny wiersz o tematyce łowieckiej, pod tytułem „Mężatka na rykowisku”. 

Wajrak: Totalna żenada

Wypowiedzi prezydenta skomentował na Facebooku przyrodnik i dziennikarz Adam Wajrak. "Niby inna partia a jakbym słyszał ministra Szyszkę. Totalna żenada" - napisał.

Więcej o:
Komentarze (248)
Komorowski nie "zabija" zwierząt, tylko "poluje na białko". Wajrak: To totalna żenada
Zaloguj się
 • krzysio333

  Oceniono 82 razy 38

  Wszyscy wiedzieli, że kłamie w sprawie polowań na potrzeby kampanii wyborczej. Wszyscy wiedzieli, Wyborcza też. Ciekawe, dlaczego wtedy nie pisała, że Komorowski kłamie.

 • saves

  Oceniono 32 razy 14

  Żona na lesie (wiersz autora postu)

  Wyszłem rano ze szczelbom
  Myśle, ópoluje łanie
  Poszłem w las ze sto metruf
  i mie wzieło na dym...ie
  Pacze, rzona ma tam stoji
  Ryczy niczym łania
  Od tyłu jom zaszedłem
  Zmószam do dym..ia
  Ona hentna jak ta lala
  Krenci sie, wiróje
  Moja szczelba z tego cała
  W mych renkah wibróje.
  Wziołem jom ot tyłu
  Wziołem jom ot pszodu,
  Po tym polowaniu
  Wruciłem do domu.

 • eldemon

  Oceniono 36 razy 12

  Białko uderzyło mu do głowy!

 • cenie-dobre-dziennikarstwo

  Oceniono 17 razy 11

  Napatrzyłem się na polowania. Zwykle podstarzali faceci szukają adrenaliny w zabijaniu zwierząt. A samo polowanie nie jest polowaniem, skoro naganka zagania zwierzaka pod lufę takiego dziada, by mógł sobie ustrzelić trofeum.

 • nino.rota

  Oceniono 36 razy 10

  Sto razy bardziej wolę Prezydenta doktora Andrzeja Dudę na nartach niż POlującego gajowego:
  www.prawazwierzat.eu/wybory-prezydenckie-2015/bronislaw-komorowski/

 • qznia

  Oceniono 31 razy 9

  Bronek nadal w wysokiej formie.
  Liczę, że wobec niepowrotu Tuska z Brukseli będzie naturalnym kandydatem PO na Prezydenta RP.

 • kapitan.kirk

  Oceniono 47 razy 9

  Prezydentem był p. Komorowski wg mnie nie najlepszym, ale sugerowałbym nie popadać w paranoję. Jeżeli ktoś przypuszcza, że dzik czy jeleń, gdyby nie został zastrzelony przez myśliwego, dożyłby w spokoju późnej starości i wyzionął ducha we własnym łóżku, w otoczeniu licznie zgromadzonej rodziny i przyjaciół - to informuję go, że jest w błędzie. Dzikie zwierzęta w naturze stopniowo słabną i zapadają na rożne choroby, a kiedy już nie mogą skutecznie się bronić, są zabijane i rozszarpywane przez inne zwierzęta. Od tej zasady nie ma ŻADNYCH wyjątków. Tak że różnica jakościowa między jednym a drugim rodzajem śmierci nie wydaje się być zasadnicza.
  Pozdrawiam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX