Tajemnicze śmierci fok. Bałtyk wyrzuca na brzeg kolejne ciała. Znaleźli już kilkanaście

Ciało foki szarej - gatunku prawnie chronionego - zaleziono w czwartek na plaży w Kołobrzegu. Okazuje się, że ostatni zmarło więcej tych zwierząt.

Fokę na plaży zachodniej w Kołobrzegu znaleźli spacerowicze. Powiadomili oni straż miejską, która zabezpieczyła teren - podaje portal e-kg.pl.

Nie wiadomo było, co spowodowało śmierć foki. Jej ciało zbadają specjaliści z fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Tymczasem jak podaje TVN24, przypadek z Kołobrzegu nie był jedynym. Fokarium z Helu wie już o kilkunastu martwych fokach, znalezionych w ostatnim czasie. Nie wiadomo, dlaczego zwierzęta giną. Wstępne oględziny nie wskazują na chorobę. Specjaliści będą wiedzieli więcej, gdy uda się zbadać kolejne ciała.

Jak podaje organizacja WWF, w Bałtyku żyje o 70 proc. mniej fok niż 100 lat temu. Wśród głównych zagrożeń dla fok szarych obrończy zwierząt wymieniają: zakłócanie ich spokoju przez ludzi, przypadkowe zaplątanie w sieci i zanieczyszczenie środowiska.

Więcej o:
Komentarze (19)
Tajemnicze śmierci fok. Bałtyk wyrzuca na brzeg kolejne ciała. Znaleźli już kilkanaście
Zaloguj się
 • losiu4

  Oceniono 14 razy 2

  niewykluczone że nażarły się byle czego to i pozdychały. Zobaczymy, bo będą badać. Mam nadzieje że to nie chemiczna pozostałość po wojnach. A dokładniej zeby nie było tego za dużo na raz. Jak będzie pomału "wyciekało" do wody to przyroda da sobie radę.

  Pozdrawiam

  Losiu

  Pozdrawiam

  Losiu

 • dlaczego_jaa

  Oceniono 3 razy 1

  kiedys spotkalem foke w jastarni i chciala mnie pogrysc !!!1

 • gorzki_pl

  0

  za to w galeriach handlowych żyje 100% więcej foczek jak 100 lat temu ;)

 • Dorota Wozniak

  Oceniono 4 razy 0

  Zadanie dla p. Szyszki. Może oprócz sklepów leśnych trzeba też zrobić i morskie.

 • alex1w

  Oceniono 6 razy 0

  Wystarczy zapytać min. Środowiska.

 • alex1w

  Oceniono 9 razy -1

  Szyszka zamoczyła nogi w Bałtyku i są efekty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX