Młodzi piłkarze z Kielc nie mogą korzystać z szatni. Powód? "Nie została poświęcona"

Dzieci z Klubu Sportowego Polonia Białogon w końcu doczekały się od dawna wyczekiwanej szatni. Obiekt stoi jednak zamknięty. Klub czeka, aż ksiądz przyjdzie go poświęcić - informuje lokalny portal Nasze Kielce.

Kielecka radna Joanna Winiarska przez ponad siedem lat walczyła o to, żeby aspirujący piłkarze z Parafialnego Klubu Sportowego Polonia Białogon dostali do użytku zaplecze szatniowo-sanitarne. W grudniu w końcu udało jej się dopiąć swego i miasto zgodziło się wydzierżawić pawilon, który stanął na terenie klubu jakieś dwa tygodnie temu. W poniedziałek miał zostać oficjalnie otwarty. Nic takiego się jednak nie stało - poinformował lokalny portal Nasze Kielce.

Bardzo ważne święcenie

Prezes klubu Zenon Sikora w rozmowie z dziennikarzami Naszych Kielc najpierw zrzucił winę na miasto, które miało nie dostarczyć ławek do pawilonu. - Tam są puste kontenery i tyle. Jak mają dzieci na podłodze siedzieć? Chciałby się pan przebierać w szatni bez ławek? - pytał. Potem jednak przyznał, że ławki są i czekają na przeniesienie.

Okazało się, że data otwarcia pawilonu została przesunięta z winy... proboszcza parafii na Białogonie, który nie poświęcił obiektu. - Miał być ksiądz i to poświęcić, ale wyszło jak wyszło - przyznał Sikora. Klub ustalił nowy termin święcenia. Potem prawie setka młodych sportowców ma w końcu uzyskać wstęp do wymarzonych szatni.

Więcej o:
Komentarze (263)
Młodzi piłkarze z Kielc nie mogą korzystać z szatni. Powód? "Nie została poświęcona"
Zaloguj się
 • westgreg

  Oceniono 39 razy 29

  Ja mogę poświęcić. Jak dla dzieciaków, to za darmo. To jakaś sztuka zamoczyć miotełkę w wodzie i nią poruszać?

 • lukamipisze

  Oceniono 20 razy 18

  Czy wyscie poszaleli?
  Jak mozna przebywać w szatni która jest niepoświęcona????
  Chcecie aby Was diaboł palił siarą przez reszte nie żywota???
  No kto to widzioł ????

 • zbirone

  Oceniono 28 razy 14

  O co tu się oburzać? skoro twórcy szatni jak i korzystające z niej dzieci należą do owczarni Jezusa winni są - na mocy prawa kanonicznego - posłuszeństwo swoim pasterzom.

 • rroarr1979

  Oceniono 12 razy 10

  Ciemnogród

 • Wladyslaw Wozniak

  Oceniono 14 razy 8

  I pomyśleć - mamy XXI wiek! Tu pokropki, gusła, czarownik z Afryki na stadionie, na zaproszenie swojego odpowiednika w Polsce.

 • jpy1

  Oceniono 26 razy 8

  Zastanawiam się co myśli Bóg patrząc na polski rodzaj ludzki: Ku... co ja stworzyłem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX