Opole 2017 w Kielcach? Słychać już głosy protestu. "To uczyni z nas stolicę obciachu"

Opole zerwało z TVP umowę na organizację festiwalu piosenki polskiej. Telewizja szuka więc teraz na gwałt nowej lokalizacji. Wymieniane są m.in. Kielce, ale i tam słychać już głos protestu.

Tegoroczny Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej niemal na pewno nie odbędzie się w Opolu. Wydarzenie było zaplanowane na 9-11 czerwca, jednak w ciągu ostatnich dni z udziału w koncertach wycofało się kilkunastu artystów. Władze Opola zerwały z TVP umowę na organizację festiwalu.

Jak nie Opole, to co?

Mimo to prezes telewizji Jacek Kurski zapowiedział wczoraj, że wydarzenie się odbędzie w "nowej lokalizacji". Jakiej? Oficjalnie na razie nie wiadomo. "Gazeta Wyborcza" podała, że w grę wchodzą m.in. Kielce. Prezydent tego miasta Wojciech Lubawski - wybrany z poparciem PiS - już zadeklarował, że "jest na tak". Jak podaje TVP Info, decyzja o lokalizacji może zapaść jeszcze dziś.

I chociaż TVP jeszcze nie podała terminu, kielecki kabareciarz już podnosi alarm, że 9 czerwca w tamtejszym Amfiteatrze na Kadzielni ma odbyć się Polska Noc Kabaretowa. Zdaniem Karola Golonki z Kabaretu Skeczów Męczących grozi to "zdjęciem" imprezy. "Czy ktoś pomyślał o tym, że kilka tysięcy kielczan kupiło bilety?" - pyta Golonka.

I dodaje, że prezydent Kielc, zgadzając się na przejęcie opolskiego festiwalu, godzi się tak naprawdę na "kukułcze jajo".

(To) festiwal, który uczyni z naszego miasta stolicę obciachu

- przestrzega artysta. Jak tłumaczy, muzycy nie zrezygnowali z udziału w festiwalu, bo "nie podoba im się opolski amfiteatr", tylko dlatego, że "wspierają swoich kolegów i nie chcieli być oskarżeni przez widzów o oportunizm".

Błagam nie narażajmy naszego miasta na drwiny. Nie doprowadzajmy do jeszcze większego podziału, opamiętajmy się, a przede wszystkim nie działajmy na wizerunkową szkodę Naszego Miasta

- apeluje kabareciarz. Pod jego postem pojawiło się sporo głosów poparcia. "Boże broń!!!!! Przed Opolem w Kielcach!!!!!!", "100 proc. racji", "nie róbmy pośmiewiska z Kielc", "trzymam kciuki aby włodarze Naszego miasta Pana wysłuchali, a bilet na galę kabaretowa mam zarezerwowane od 2 miesięcy" - piszą ludzie.

Odzywają się jednak też ci, którzy nie mają nic przeciwko organizacji koncertów w Kielcach.

Więcej o:
Komentarze (253)
Opole 2017 w Kielcach? Słychać już głosy protestu. "To uczyni z nas stolicę obciachu"
Zaloguj się
 • cholonek

  Oceniono 27 razy 15

  Smoleńsk byłby na pewno lepszą lokalizacją niż jakaś świętokrzyska pipidówa...

 • kesik001

  Oceniono 16 razy 10

  Szkieletczyzna? Buahahaha.
  A w bufcie będzie pracować skin i będzie serwować odwiedzającym smalczyk z psów:)

 • 31.februarius

  Oceniono 78 razy 10

  "Opole 2017 w Kielcach? Słychać już głosy protestu. "To uczyni z nas stolicę obciachu"

  Jak to, uczyni?!

 • a.k.traper

  Oceniono 5 razy 5

  Festiwal jakikolwiek jest zwykłym biznesem, problem w tym, że towarzysz komisarz z TVP nie potrafi i nie chce rozmawiać tylko jako "naczalnik" rozkazuje.
  Należy na zimno obliczyć zyski i straty, przedstawić pensję naczalnika i wykopać go na ten arogancki pysk.
  Ten przykład też wybitnie pokazuje dlaczego należy skasować haracz zwany abonamentem, firma ma zarabiać a pogardzać tymi co muszą na nią płacić chociaż nie ma tam nic lepszego niż w innych, ja nie oglądam już dekadę TVP, Polsatu i TVN, każdą z innego powiodu, nadal wolę książki a internet pozwala mi wiedzieć co się dzieje wokół.

 • xxx-111

  Oceniono 9 razy 5

  Proponuję Krakowskie Przedmieście w W_wie, zwłaszcza, że w środku imprezy przypada 10. Więc Jacek K. pomiędzy wieczory góralskie mógłby wtrącić wieczorek smoleński. Prezes by się ucieszył.

 • olewca

  Oceniono 8 razy 4

  W San Escobar! To stolica festiwali opolskich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX