Dwie kobiety pocięte butelką w centrum Katowic. Pokazują zdjęcia i szukają sprawców

Dwie dziewczyny z Sosnowca padły ofiarą brutalnego ataku na ul. Piotra Skargi w Katowicach. W związku z tym, że policja przez blisko dwa miesiące nie znalazła sprawców, postanowiły wziąć sprawy we własne ręce.

W nocy z 31 marca na 1 kwietnia pani Elwira wracała ze znajomymi z imprezy. Stali na przystanku autobusowym. Wszystko zaczęło się od tego, że podeszło do nich trzech mężczyzn, jeden poprosił o zapalniczkę - relacjonuje poszkodowana w rozmowie z portalem katowice24.info. Dodaje, że był pijany i nie chciał odejść.

W pewnym momencie objął moją koleżankę i powiedział coś w rodzaju: ty pójdziesz ze mną. Wtedy jeden z moich kolegów zainterweniował. Tamten rzucił w niego kebabem, a potem go uderzył. Chciałyśmy coś zrobić, rozdzielić ich i wtedy ten sam mężczyzna, który zaczepiał moją koleżankę, rozbił butelkę na chodniku, a potem pociął nam twarz.
Uderzył najpierw koleżankę i ona krzyknęła. Ja się obróciłam i wtedy dostałam. Mnie zranił w policzek, koleżankę w brodę

- opisuje kobieta w rozmowie z lokalnym portalem.

Zdjęcia obrażeń, które dostaliśmy od poszkodowanej, są przerażające. Rany na twarzach kobiet są na tyle poważne, że blizny zostaną im prawdopodobnie do końca życia. Jedna z nich w rozmowie z TVN24 mówiła, że gdy zaczęła tryskać krew, mężczyźni, którzy ich zaczepili na przystanku, uciekli. Druga dodaje, że wszystko mogło się skończyć dużo gorzej, gdyby butelka była bardziej rozbita. 

Policja jest bezradna

Policja od razu dostała zgłoszenie o ataku. Choć minęły już prawie dwa miesiące, śledczy nadal nie ustalili sprawców, co potwierdza podinsp. Małgorzata Biernacka z biura prasowego KMP w Katowicach. Dlatego też dziewczyny podjęły decyzję, że spróbują samodzielnie ich znaleźć. 

Udało im się zdobyć nagrania z monitoringu w kebabie, znajdującym się obok miejsca zdarzenia. Według poszkodowanych mogą one pomóc w namierzeniu napastników. Wszystko umieściły na Facebooku. Na razie wizerunków mężczyzn nie ujawnia policja, więc nie możemy ich pokazać.  

Więcej o:
Komentarze (191)
Dwie kobiety pocięte butelką w centrum Katowic. Pokazują zdjęcia i szukają sprawców
Zaloguj się
 • hiszpan25

  Oceniono 38 razy 34

  jak ludzie maja pomoc w szukaniu tych psich synow jesli nie pokazuje sie ich pyskow? chronimy bandytow? czy scigamy ich? skoro zostali rozpoznani przez ofiary to wypadalo by pokazywac ich publicznie tak aby ich zlapanie zajelo gora kilka dni...

 • onduma

  Oceniono 28 razy 20

  Kiedy w koncu zmienia ta ustawę "o ochronie danych osobowych". Cos z tym trzeba zrobic bo jak na razie to najbardziej chroni sie dane przestepcow. Przestepcy jakos bez wiekszych problemow biora kredydy na dane obywateli ( swoja droga kto im daje skoro kazdy kto bral kredyt wie jak sparawdzaja ) a chroni sie dane napastnikow i złodziei

 • true_lysander

  Oceniono 13 razy 13

  Przecież nagranie powinno być upublicznione godzinę po tym, jak zostało zarejestrowane. I na dodatek wyróżnione w głównym wydaniu wiadomości. Czemu chroni się bandytów? Czyżby byli znajomymi Policjantów z lokalnej koMendy?

 • lukasgld

  Oceniono 17 razy 11

  Jak sam im nie podasz nazwisk to ciężko im będzie znaleźć. Miałem podobną sytuację. Napadło mnie kilku wyrostków. Mi wiele nie zrobili, ale kumplowi powybijali zęby. Podałem im nazwiska na drugi dzień, bo przeprowadziłem sam śledztwo. Z niewiadomych przyczyn na rozprawie ten którego podejrzewałem o ten czyn był świadkiem. Za to znalazło się dwóch oskarżonych. Podanych pewnie przez tego świadka. Było słowo przeciwko słowu i świadkowie jednej strony przeciwko świadkom drugiej i .uja im zrobili. Napastników było 5-6 nas dwóch.

 • wg70

  Oceniono 22 razy 10

  A państwo Polskie w tym czasie dba o anonimowość i dobre poczucie przestępców.

 • Irx

  Oceniono 28 razy 6

  Z wypowiedzi,,Tamten rzucił w kolegę kebabem''.To daje wiele do myślenia.Ludzie nie jedzcie kebabów to żle wpływa na psychikę.Widać to po wyznawcach Allaha ale i po polskich kebabożercach

 • razb1947

  Oceniono 13 razy 5

  Przez 2 miesiące nic nie wykryli- takich policjantów należy wyrzucać z policji.

 • smiki48

  Oceniono 17 razy 5

  policjanci są zajeci obrona swoich przywilejów, a nie ściganiem bandytów. Jeszcze taki policjant mógłby dostać od bandziora w twarz, a tego nie lubi i unika jak ognia kontaktu z przestępcami. Co innego gdy spotka zwykłego obywatela. Wówczas pokazuje swoją siłę.
  Poza tym chciałbym poznać nazwiska tych IDIOTÓW z Sejmu, RPO i MSW, którzy zabronili pokazywania wizerunków przestępców.

 • 31.februarius

  Oceniono 19 razy 5

  Kebab, to by wskazywało na islamistów, ale "tulipan", to raczej aspekt na wskroś nadwiślański!?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX