Opole 2017. Kukiz staje w obronie Kayah i pisze o "partyjnych chłystkach"

Opole 2017 stoi pod znakiem zapytania, odkąd część gwiazd zrezygnowała z udziału w festiwalu. Głos w sprawie zabrał Paweł Kukiz, który sam przed laty występował na opolskiej scenie.

Lista artystów, którzy mieli pojawić się na festiwalu w Opolu z dnia na dzień robi się coraz krótsza. Muzycy bojkotują wydarzenie po tym, jak prezes TVP Jacek Kurski próbował zablokować występ Kayah podczas jubileuszu Maryli Rodowicz. Ostatecznie piosenkarka sama zrezygnowała z udziału "na znak jedności z tymi, którzy na cenzurowanym byli i nadal pozostali".

Gwiazdy, które zbojkotowały Opole 2017 >>>

W sobotę do sprawy odniósł się Paweł Kukiz - dziś czynny polityk, ale jeszcze do niedawna wokalista, który w przeszłości występował także dla publiczności w Opolu. W swoim wpisie na Facebooku lider Kukiz'15 podkreśla, że "jak nikt rozumie Kayah".

Strasznym jest przeżywać takie poniżenie, gdy politycy czy prezesi z ich nadania decydują kto jest "be" a kto "cacy". Mam w wielu kwestiach inne niż Kayah zdanie, ale niedopuszczalnym jest cenzura artysty przez partyjnych chłystków. Tak wczoraj jak i dziś

- pisze Kukiz. We wpisie przypomina, że sam spotkał się z podobnym traktowaniem m.in. w radiowej Trójce za czasów Magdy Jethon. "Przyblokowała moją piosenkę 'Samokrytyka', co rozpoczęło proces eliminowania mnie ze sceny muzycznej z powodu niezgodności mojego przekazu artystycznego z zasadniczą linią rządzącej wówczas partii" - twierdzi.

Ale to nie koniec gorzkich stwierdzeń. "Za mną NIKT, żaden artysta (oprócz Skiby-dzięki!) nie ujął się, gdy parę lat temu spotkało mnie DOKŁADNIE TO SAMO, co Kasię dziś" - wspomina Kukiz [pisownia oryginalna - red.].

Ale nie mam żalu. Naprawdę. Żal będę miał jedynie wówczas, gdy zostanie „po staremu”. Gdy jakiś Kura czy inna Jethon decydować będą o tym, kto zasługuje na media publiczne, a kto nie

- dodaje polityk. I ma nawet gotowe rozwiązanie. "Potrzebna jest zmiana ustroju Państwa" - przekonuje Kukiz.

Ludzie Kukiza w TVP

Jednocześnie należy przypomnieć, że w Radzie Mediów Narodowych, która powołuje zarządy i rady nadzorcze mediów publicznych, zasiada Grzegorz Podżorny, nominowany przez Kukiz'15. Co więcej - drugim, obok Jacka Kurskiego, członkiem Zarządu TVP jest Maciej Stanecki, który swoje stanowisko ma zawdzięczać właśnie poparciu Pawła Kukiza. Stanecki pod koniec ubiegłego roku umieścił na Twitterze zdjęcie z szefem ugrupowania i jego hasłem wyborczym. Po kilkunastu godzinach fotografię usunął. 

Gwiazdy rezygnują, prezydent Opola ma pomysł >>>

Zamieszanie wokół koncertu pamięci Młynarskiego w Opolu >>>

Więcej o:
Komentarze (339)
Opole 2017. Kukiz staje w obronie Kayah i pisze o "partyjnych chłystkach"
Zaloguj się
 • xxx-111

  Oceniono 100 razy 82

  Panie Kukiz, otóż Kaczyński właśnie zmienia nam ustrój. Jeszcze tylko załatwi sądy i wszyscy będziemy chodzić w takt ponurej muzyki PiSu.
  Jeszcze będzie Pan wydobywał z siebie ody na cześć wodza jedynego.

 • arkon4

  Oceniono 90 razy 34

  A kto kolaboruje z Kaczyńskim i jest jego dyskretnym pachołkiem do zadań specjalnych.....Tfu człowieku -możesz jeszcze patrzeć w lustro?

 • buka.buka.buka

  Oceniono 85 razy 33

  Facet, który ostry syndrom beztalencia w wieku średnim pokrył tym, że został partyjnym chłystkiem - twierdzi teraz, że jest weteranem prześladowanym artystycznie? :D Niewiarygodna bezczelność.

 • Pierre Dolpis

  Oceniono 79 razy 27

  Kukiz, nie pier dol ...
  twoja piosenka to była zwykła szmira której po prostu nie dało się słuchać!
  zresztą tylko Trójka ci ją "blokowała" czy raczej nikt jej nie chciał puszczać?
  jebnij się w ten łysy łeb i przestań opowiadać koszały!

 • jeziorak.pl

  Oceniono 67 razy 25

  Kukiz gada o zmianie ustroju państwa czy/i konstytucji, bo wie, że tak może jeszcze gadać ze sto lat. Trzeba zmienić nie konstytucję, tylko polityków, którzy ją interpretują. Na chwilę obecną w Polsce nie ma elit politycznych (brzmi zbyt dobrze), jest szambo polityczne.

 • wg70

  Oceniono 61 razy 23

  Mam nadzieję że jest to początek końca politycznych artystów potrafiących grać tylko na imprezach typu Dni (wpisz miasto) Pipidówki za pieniądze lokalnych polityków.
  Na koncertach biletowanych sale są puste lub w ogóle takich koncertów nie organizują bo wiedzą że i tak nikt nie przyjdzie. Pamiętam kila lat temu koncert "gwiazdy" K. Krawczyka w Międzyzdrojach w "amfiteatrze", kiedy to przedłużali rozpoczęcie ile się tylko do i prosili ludzi na deptaku żeby ktoś kupił bilet. Na koniec zaczął śpiewać chyba dla 5 osób. A na festiwalach bryluje wśród tysięcy fanów, ...darmowych fanów

 • qnqn

  Oceniono 41 razy 19

  cytat powyżej... ale Pawełku i tak głosujesz ja Prezes nakaże. Wez się smieciu dalej nie poniżaj.
  U Was w tym załym kukizie słychać jedną spiewkę... "nie podoba mi się", "to jest partokracja" etc itd itp, ale zawsze gó...arzu głosujesz ze swoimi pachołkami jak prezesowi pasuje.
  "Ksiądz probosz już się zbliża, już puka do mych drzwi". Coś ci to ch...u przypomina?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX