Polskie Radio żegna się z dziennikarzem przez jeden wywiad. Nawet prawica puka się w głowę

Filip Memches stracił pracę w Polskim Radiu 24. Dziennikarza wyrzucono po tym, jak gościem jego audycji był prof. Jan Hartman. Zachowanie władz stacji dziwi nawet prawicowych publicystów.

Filip Memches od początku tego roku prowadził w Polskim Radiu 24 niektóre audycje publicystyczne. Kilkanaście dni temu dziennikarz zaprosił do telefonicznego udziału w jednej z nich m.in. znanego ze swoich skrajnie lewicowych poglądów prof. Jana Hartmana. Filozof jest też jednym z uczestników comiesięcznych protestów pod Wawelem przeciwko wizytom prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Jak informuje serwis Wirtualne Media, po emisji programu stacja postanowiła zakończyć współpracę z Memchesem - nie przedłużono wygasającej z nim umowy o pracę na czas określony. W związku z rozmową z Hartmanem ukarano także Krzysztofa Gottesmana, który stracił stanowisko wicedyrektora PR24. Prezes Jacek Sobala potwierdza, że powodem degradacji było zaproszenie filozofa, bo "opowiada się on między innymi za kazirodztwem".

Prof. Hartman chce dyskusji o związkach kazirodczych >>>

"Filip Memches to ceniony publicysta"

Rozczarowania decyzją władz PR24 nie kryją niektórzy prawicowi dziennikarze. Piotr Zaremba przekonuje na łamach wPolityce.pl, że to "dziecinny akt", który tylko zaszkodzi Polskiemu Radiu.

Uderzające, jak coraz mniej miejsca pozostaje na spolaryzowanym, zakleszczającym się medialnym rynku dla takich ludzi jak Memches, którzy mają wyraźne poglądy (prawicowe), ale którzy przywiązani są do takich wartości jak nieskrępowana wymiana opinii

- ubolewa Zaremba. I pyta retorycznie: "Czy doszliśmy już do zapisów na osoby?".

Z nieznanych powodów kilka dni temu z Polskim Radiem 24 pożegnał się również Maciej Kluczka. Zwolniono go zaledwie trzy dni po tym, jak rozpoczął współpracę ze stacją. W lutym tego roku Kluczka stracił pracę w publicznym Radiu Merkury, po tym jak przepytywał w rozmowie europosła PiS Ryszarda Czarneckiego.

Węglarczyk o naciskach PiS w TVP. Przypomina słowa o "trzymaniu mordy w kuble"

Więcej o:
Komentarze (143)
Polskie Radio żegna się z dziennikarzem przez jeden wywiad. Nawet prawica puka się w głowę
Zaloguj się
 • qrzysiu

  Oceniono 56 razy 28

  Wg sondaży 24% polaków nie wierzy w teorię ewolucji a ponad 30% uważa że żona powinna podporządkować się mężowi. Ponad 50% nie chodzi na wybory bo uważa że i tak nic to nie zmieni. Jesteśmy głupim narodem i zasługujemy w 100% na to co mamy.

 • lodzermensz1

  Oceniono 51 razy 21

  Prawicowi publicyści się dziwią?
  Prawicowi publicyści powinni zdać sobie sprawę z tego, z czym mamy do czynienia. Nie myślę tutaj o usłużnych prostytutkach medialnych z biuletynów propagandowych Biereckiego czy Rydzyka. Każdy uczciwy prawicowiec powinien już dawno pójść po rozum do głowy i uznać, że posługiwanie się etykietką konserwatyzmu i kilka prawicowych haseł oraz mamienie katolickich ortodoksów zamazaną wizją zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, nie wystarczą by uznać PIS za partię prawicową. To partia nacjonalistyczno - bolszewicka o ściśle lewicowym programie gospodarczym i bolszewicko - rewolucyjnej wizji ustroju państwa. To partia, która idzie równym krokiem w stronę dyktatury. Staniszkis czy Strzembosz, prawdziwi ludzie prawicy, już dawno przejrzeli na oczy (mimo, że u pani profesor nadal pobrzmiewa nuta nostalgii). Jeśli ktoś wspiera PIS, to wspiera obłąkańczą dyktaturę nacbolską.

 • newpatric

  Oceniono 43 razy 17

  Teraz pracować w Radiu to obciach.

  Jak za Niemca w "Der Sturmer" :)

  Nie ma się co hańbić współpracą z PISem.

 • wolak007

  Oceniono 34 razy 16

  Komuna wróciła w postaci PiS!
  Tacy bolszewicy, tyle że cotygodniowo uczestniczący w praktykach katolickich.

 • japka_putina

  Oceniono 44 razy 10

  Nie czas żałować róż, gdy płonie las. Walka klasowa trwa, a nawet się zaostrza. Nie wolno tolerować zdrajców, bo raz zdrajca, to zawsze zdrajca. Nie pozwolimy wrogowi na szerzenie zarazy w naszych szeregach, nie damy się złapać na lep teoryjek takich jak ta, że co prawda Hartman jest Żydem i lewakiem, ale przecież król Polski Jezus też był Żydem i lewakiem. Zachowajmy rewolucyjną czujność, towarzysze!

 • marc.pl

  Oceniono 30 razy 8

  Prawdziwą katastrofą jest to że prawie 40% Polaków popiera to szaleństwo jakie dzieje się obecnie w naszym kraju. To sami Polacy są największym zagrożeniem dla Polski.

 • fakiba

  Oceniono 28 razy 8

  Było się z PiSią bandą nie zadawać i ich nie promować to nie mieliby szans na wyrzucanie za "nieprawomyślność"

 • fakiba

  Oceniono 29 razy 7

  Już nawet swoich wywalają , PiSiorki zaczynają się zagryzać i bardzo to cieszy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX