Misiewicz założył własny biznes. Zakres działalności? Od reklamy po... pożyczki

Bartłomiej Misiewicz

Bartłomiej Misiewicz (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Choć jest już poza strukturami państwa i partii, Bartłomiej Misiewicz najwyraźniej nie zwalnia tempa. Kika tygodni po informacjach o podjęciu współpracy z telewizją Republika były rzecznik MON założył własną firmę.

Jeszcze niedawno informowaliśmy o nowej pracy Bartłomieja Misiewicza w TV Republika. Minęły trzy tygodnie, a były rzecznik MON zdaje się zaczynać kolejny etap kariery. 15 maja Misiewicza zarejestrował działalność gospodarczą, o czym jako pierwszy napisał "Super Express". 

Adres korespondencyjny firmy "BBM" to kamienica na warszawskim Mokotowie. Jednak jako miejsce "głównego wykonywania działalności" Misiewicz podał dom na osiedlu w Łomiankach.

Podstawową działalnością firmy - jak wynika z danych Ewidencji Działalności Gospodarczej - jest doradztwo w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania. Jednak deklarowany zakres działalności jest dużo szerszy.

Obejmuje m.in. pośrednictwo pieniężne (w tym udzielanie kredytów i i pożyczek), komunikacja i PR, działalność agencji reklamowej, sprzedaż nośników reklamowych, badania opinii, organizację targów i wystaw, a nawet działalność naukową 

Od apteki "Aronia" do zarządu państwowego producenta broni. Tak wyglądała kariera Misiewicza>>>

Jest piekielnie medialny. Chcemy to wykorzystać

Pod koniec kwietnia branżowe media podały, że Misiewicz (krótko wcześniej wyrzucony z PiS) miał dostać pracę w Telewizji Republika. Początkowo mowa była o stanowisko związanym z pozyskiwaniem reklamodawców. Szybko okazało się, że na tym się nie skończy.

Redaktor naczelny stacji Tomasz Sakiewicz zdradził na antenie Polskiego Radia 24, że ma dla niego ważniejsze zadania. Misiewicz dostanie swój program. Będzie opowiadał o obronności i bezpieczeństwie kraju. - Jest piekielnie medialny, a już na pewno znany w tych mediach. Chcemy to wykorzystać - mówił Sakiewicz.

Misiewicz i jego polityczna kariera

Bartłomiej Misiewicz rozpoczynał polityczną działalność w wieku 17 lat jako asystent Antoniego Macierewicza - współpracował z nim m.in., gdy Macierewicz kierował parlamentarnym zespołem ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Jako działacz PiS, Misiewicz m.in. był pełnomocnikiem tej partii w Piotrkowie Trybunalskim i członkiem Krajowej Komisji Rewizyjnej, startował bez powodzenia w wyborach parlamentarnych 2015 r. Był też zatrudniony przez biuro posłanki PiS do Parlamentu Europejskiego Beaty Gosiewskiej, przez PiS oraz w aptece "Aronia" w Łomiankach.

Kaczyński nie wytrzymał 

Jego polityczna kariera nabrała tempa, kiedy został rzecznikiem prasowym szefa MON. Ostatnim stanowiskiem była posada pełnomocnika zarządu ds. komunikacji w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Jak nieoficjalnie ustaliła "Rzeczpospolita", 27-latek w nowej pracy miał liczyć na wynagrodzenie sięgające nawet 50 tys. złotych. Umowę jednak rozwiązano i skończyła się także cierpliwość Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS najpierw zawiesił Misiewicza w prawach członka partii, a następnie specjalnie powołana komisja zmusiła go do ustąpienia.   

Wielki test z miast w Polsce. Masz powyżej 13/15? Jesteś mistrz
1/15Które miasto może pochwalić się Operą Leśną?
Zobacz także
 • W tygodnikach "Wprost": Przed wyborami ugrupowanie Kukiza się sypie, może stracić pozycję [W TYGODNIKACH]
 • Kim Dzon Un i Donald Trump w gazetach Szczyt Kim Dzong Un - Donald Trump. Co pokazała propaganda? Jest najnowsze wydanie gazety
 • Protest studentów przeciw ustawie Gowina. UW, Warszawa, 5 czerwca 2018 r. Protest studentów nabiera tempa. Dlaczego okupują uczelnie? Są cztery kluczowe powody
Komentarze (176)
Misiewicz założył własny biznes. Zakres działalności? Od reklamy po... pożyczki
Zaloguj się
 • sailor20170605

  Oceniono 34 razy 16

  Misiek ma pusty łeb, głębokie gardło i twardą dudę, to są jego wszystkie zalety i nie ma takiej możliwości aby sam coś wymyślił. Typowa firma słup przez którą piSSlamiści z Macierenką na czele będą doić państwową kasę.

 • remo29

  Oceniono 29 razy 15

  Mówiłem, że Misu założy własną działalność, podPiSze z korytem kontrakt i będzie wysyłał fakturki na kwotę wyższą niż dostawał na etacie. Ba! Będzie mógł na pytanie "ile pan dostaje?" odpowiedzieć, że to tajemnica handlowa i będzie można go cmoknąć w pompkę.

 • krynolinka

  Oceniono 39 razy 13

  Bystry chłopak.W ciągu dwóch miesięcy nabrał kwalifikacji. Kurs u Rydzyka zrobił w zakresie zarządzania finansami..Jak w ciągu niespełna dwóch lat na rządowym stołku odłożyć ze dwieście tysięcy. W lichwiarza się będzie misio bawił...

 • cezar85

  Oceniono 24 razy 12

  watykańsko-toruńska magisterka

  goovno sprzedajesz, tylko przytulasz kasę od naiwnych gamoni

  i liczysz

 • m_caliban

  Oceniono 17 razy 9

  Przecież to jest tak typowa pralnia brudnych pieniędzy do bezstresowego popychania łapówek, że aż bije po oczach: Misio, w zamian za sutą fakturę za "doradztwo" szepnie słówko swojemu sugar daddy Antoniemu albo komuś z jego nadania, kaska fifty-fifty, wszystko po cichu i prawie na legalu. I pomyśleć, że poprzedni rząd obaliły jakieś śmieszne rozmowy przy wódce nad ośmiorniczkami za parę koła...

 • kicunio1

  Oceniono 11 razy 9

  Lepiej od takie misia nie pożyczać. "Odsetki" pewnie 1000%. A jak nie spłacisz to Antek wyśle smutnych panów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje