Porzucił samochód, ale z nimi nie miał szans. Spektakularna akcja lubuskich antyterrorystów

Pościg samochodowy, ostatnia próba ucieczki, w końcu - sukces policjantów. W sobotę w Lubuskiem zatrzymano trzy osoby z grupy przestępczej, zajmującej się handlem narkotykami.

Gdy prowadzący BMW 28-latek zorientował się, że lada moment zatrzymają go lubuscy antyterroryści, zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Nie musieli jechać daleko. Na drodze wojewódzkiej 132 w Białczu podejrzany uderzył w inne auto, stracił panowanie nad samochodem i wjechał do rowu.

To jednak nie zniechęciło mężczyzny, który rzucił się biegiem w kierunku pola, jednak tuż za nim byli antyterroryści. Dogonili chłopaka, obezwładnili go i zatrzymali. 

Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany, która znajdowała się w samochodzie. 28-latek trafił do aresztu. Był już karany za przestępstwa narkotykowe.

Zaledwie kilka godzin później kryminalni w Gorzowie Wlkp. zatrzymali dwie kolejne osoby. 29-latek i 20-latka także trafili do aresztu. Zarówno przy mężczyźnie jak i podczas przeszukania jego mieszkania znaleziono narkotyki, tym razem była to amfetamina.

Spektakularne zatrzymanie po miesiącach śledztwa 

Śledztwo, które doprowadziło do zatrzymań, prowadzono od kilku miesięcy. 30 stycznia zatrzymano młodego mężczyznę, który w torbie miał blisko trzy kilogramy marihuany. Przez kolejne tygodnie policjanci rozpracowywali jego współpracowników. 

Podejrzani w tej sprawie usłyszeli zarzut dotyczący uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im do 10 lat więzienia. 28-latek odpowie także za posiadanie ponad kilograma marihuany. Podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Badaniu poddane zostaną także inne substancje ujawnione podczas czynności procesowych. To między innymi fiolki, strzykawki i proszki.

Wielki test z miast w Polsce. Masz powyżej 13/15? Jesteś mistrz
1/15Które miasto może pochwalić się Operą Leśną?
Zobacz także
 • Internet Cafes Gracze jak zombie w chińskich kafejkach. "Szukamy tu towarzystwa" [ZDJĘCIA]
 • 'Mieszkania-trumny' w Hongkongu Yeung żyje w "trumnie", gdzie mieści się tylko łóżko. W jego mieście to normalne [ZDJĘCIA]
 • Próba kradzieży mercedesa z parkingu policyjnego przy ul. Bartyckiej. Odzyskał go Krzysztof Rutkowski Był "polskim Jamesem Bondem", teraz nie ma licencji i zalicza wpadki. Najgłośniejsze sprawy Rutkowskiego
Komentarze (60)
Porzucił samochód, ale z nimi nie miał szans. Spektakularna akcja lubuskich antyterrorystów
Zaloguj się
 • konradmarburg

  Oceniono 31 razy 13

  Cały kilogram jarania? Nie no, do takiej akcji to chyba powinien jednak wkroczyć GROM. Albo od razu zadzwonić po braci z Navy Seals.
  Okropny zakapior powinien teraz zgnić w zamkowych lochach. Albo od razu połamać go kołem.
  No i jeszcze wypada pogratulować rozbicia groźnej szajki posiadaczy amfetaminy. Nie wiadomo, bo prawda ile tego szatańskiego proszku mieli, ale można wywnioskować, że policja nie chciała podać zatrważającej liczby 0.3 grama.

 • makvelithedon7

  Oceniono 28 razy 12

  Brawurowy pościg i zatrzymanie groźnego bandyty z kilogramem zioła. Teraz dzieciaki będą mogły nabyć co najwyżej zupełnie legalne "wyciągacze wilgoci" i inne "talizmany nie do spożycia". A jutro nastanie ranek w wolnym od przestępczości narkotykowej kraju.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 29 razy 11

  Oddział robocopów zatrzymał kolesia wiozacego zioło... dobrze że nie oddali w jego kierunku salwy z baterii haubic!

 • Oceniono 33 razy 9

  Ja przepraszam ale od kiedy zwykły handlarzyna drobnicą TO JEST TERRORYSTA !!
  chyba komuś w głowach się porąbało ?? takie go kolesia to ojciec Mateusz na rowerze dopada w co drugim odcinku!! a ten pokaz to niby dla kogo ??

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 26 razy 8

  Spektakularna akcja lubuskich antyterrorystów...
  Kogoś kto zajmuje się "handlem" liści, nie można nazwać terrorystą. Falenta sprzedawał auta a jest biznesmenem...

 • taka_sprawa

  Oceniono 19 razy 7

  Omujborze, ależ spektakularna akcja!! Rozumiem że zwykle podejrzanemu udaje się zbiec, dlatego taki tytuł? Gościu handlował ziółkiem, a Ci gonią go w pięciu, uzbrojeni, w kamizelkach i hełmach. Wygląda to jak parodia filmu gangsterskiego.

 • humidorek

  Oceniono 6 razy 4

  Koncerny farmaceutyczne się cieszą, że ludzie chcący dać innym trochę zdrowia są traktowani jak bandyci. Nie zapominajmy, że marihuana to zioło, a zioła są zdrowe. Marihuana ochodzi z konopii, z której też był wyrabiany papier znacznie lepsy, niz ten z celulozy, ale właścicielom fabryk z celulozy to też się nie podobało, stąd zlecenie na delegalizację konopii i jej pochodnych.

 • 31.februarius

  Oceniono 22 razy 4

  "Spektakularne zatrzymanie po miesiącach śledztwa "

  I na czym ta spektakularność miała niby polegać, że po miesiącach sktrupulatnego rozpracowywania, gości rozbija samochody i jest goniony po polu jak zając?!

  Myślałem, że zdjęli go bezszmerowo, gdy stał przy pisuarze, lub w kiosku kupował fajki (normalne) ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje