Synoptycy z USA mają prognozę na lato. W Hiszpanii fala upałów, w Polsce - burze i wichury

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas deszczowe lato. Amerykańscy meteorolodzy zapowiadają gwałtowne burze i trąby powietrzne.

AccuWeather to największy portal meteorologiczny na świecie. Opublikował właśnie najnowszą prognozę pogody dla Europy. Co czeka Polskę? 

Spadnie dużo deszczu

Według amerykańskich prognoz lato w naszym kraju upłynie pod znakiem deszczu. Meteorolodzy ostrzegają przed możliwością wystąpienia gwałtownych burz. Nie wykluczają gradobicia i trąb powietrznych. Jak przekonują, najwięcej deszczu spadnie w Niemczech (Monachium i Berlinie), w Czechach (Praga) i  Polsce (okolice Wrocławia).

- Najczęściej burze będą występować po południu lub wczesnym wieczorem - wyjaśnia meteorolog Tyler Roys. I dodaje, że deszczowa pogoda "nie będzie sprzyjać wysokim temperaturom". Pomimo zagrożenia burzami w Europie Zachodniej i Środkowej niewykluczona jest krótka fala upałów.

Gdzie po słońce? 

Deszczowo ma być też na obszarze północnej Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Skandynawii. Na Wyspach pogodę będą kształtować głównie sztormy nad Atlantykiem. Najczęściej ma padać w Szkocji. 

Na wyjątkowo gorące lato możemy natomiast liczyć w całej Europie Południowej, zwłaszcza w lipcu i sierpniu. Synoptycy zapowiadają temperaturę powyżej 32 stopni C. - Bardzo możliwe, że zostaną pobite dotychczasowe rekordy temperatur - zapowiada Alan Reppert. 

Wysokie temperatury wystąpią także we wschodnim rejonie Europy: na Ukrainie, Mołdawii oraz południowo-zachodniej części Rosji. Na ładną pogodę mogą liczyć również mieszkańcy Belgii, Holandii, północnej Francji oraz południowej Wielkiej Brytanii. 

Nie zbieraj tych grzybów! Wyglądają jak jadalne, ale tak naprawdę mogą ci tylko zaszkodzić

Więcej o:
Komentarze (65)
Synoptycy z USA mają prognozę na lato. W Hiszpanii fala upałów, w Polsce - burze i wichury
Zaloguj się
 • robertos27

  Oceniono 14 razy 8

  Bodajże 2 lata temu, ci sami amerykanie przywidywali u nas wyjątkowo mroźną i śnieżną zimę. Zima była rzeczywiście niesłychanie surowa. Ale w Stanach Zjednoczonych.

 • ragefox

  Oceniono 14 razy 4

  Amerykańscy meteorolodzy zapowiadają
  +++
  Gdy na św, Prota jest słonko lub słota.
  To na św, Hieronima jest pogoda albo jej ni ma.

 • mvoda

  Oceniono 10 razy 4

  Nie może być! Hiszpańskie ateistyczne lewaki w ciepełku a Nasza Najjasniejsza Patriotyczna Katolicka doświadczana przez srogie obieże. Grady, zimy i pioruny! Ani chybi wina Tuska!

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 10 razy 4

  niesamowite- deszcze w Europie płn., a sucho w południowej. To ostateczny dowód na to, ze klimat się zmienia!

 • adamtko

  Oceniono 14 razy 4

  Tak detaliczne (np. okolice Wrocławia), tak długoterminowe (z wyprzedzeniem od kilku do kilkunastu tygodni) prognozy to jak wróżenie z fusów. Ale spróbuję dorównać, a nawet przebić.

  Otóż w zimie przez Polskę być może przetoczy się fala mrozów. Gdzieniegdzie spadnie śnieg.Aura zaskoczy drogowców. W niektórych krajach Europy da się zauważyć anomalie pogodowe. W kurortach będą dobre warunki narciarskie, co da doskonały pretekst do nic-nie-robienia niektórym Adrianom. Oceniam trafność swojej prognozy na jakieś 95%.

 • 31.februarius

  Oceniono 12 razy 4

  "Synoptycy z USA mają prognozę na lato. W Hiszpanii fala upałów, w Polsce - burze i wichury"

  To niech se w duqę wetkną taką prognozę, może ruski oferują korzystniejszą? ...

 • zwiadowca_pl

  Oceniono 9 razy 3

  dlatego jak najszybciej trzeba odsunąć PiS od władzy...by powróciła normalność, w pogodzie też.

 • Eric Cartman

  Oceniono 9 razy 3

  Czy Latryna WYborcza moze wyjasnic przyczyne tej slepej fascynacji "amerykanskimi synoptykami", "amerykanskimi naukowcami" i wszystkim co "amerykanskie" ? To bardzo ciekawe poniewaz minister macierewicz cierpi na ta sama chorobe. Warto poznac ja blizej, przeanalizowac. Moze mozna wtedy zaczac leczyc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX