Komentarze (101)
Bank ściga 5-latkę za długi dziadka. A ona nawet nigdy nie widziała go na oczy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 31.februarius

  Oceniono 11 razy 1

  Możecie pisać tu co i jak chcecie, ale Julce z powodu dziadzinych długów włos z główki nie spadnie!
  Prawo nigdzie nie jest doskonałe, wszędzie ma mniejsze czy większe "luki", to że w Polsce jest katastrofalne, po 19. miesiącach pisowskich rządów chyba nikogo nie dziwi ...

 • cezar85

  Oceniono 5 razy 1

  listonosz odetchnął z ulgą

 • umywanko

  Oceniono 7 razy 1

  Dziurawe to nasze prawo jak durszlak. A później gadanie, że nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności.

 • Paweł Smoleński

  Oceniono 9 razy 1

  nie wiem po co na ten temat pisać i robić aferę skoro małoletni dziedziczy i dziedziczył pod rządem uprzednio obowiązujących przepisów z dobrodziejstwem inwentarza - a więc do wysokości aktywów.

 • villiers

  0

  Dlaczego ta pięciolatka jeszcze nie siedzi?

 • gorzki_pl

  0

  po ch. pie...ć takie głupoty o "niedoskonałym prawie spadkowym"
  prawo (jak każde) nie jest doskonałe, ale odpowiednie przepisy zabezpieczają małoletnich przed egzekucją - nie chce mi się teraz grzebać za konkretnymi paragrafami, ale myślę, że redaktorzy gazety poinformują czytników jaka jest prawda (bo na redaktorów polsatu nie liczę, są niewiele lepsi od tvp)

 • baron_munchausen

  Oceniono 2 razy 0

  Cenię dobre dziennikarstwo, więc chętnie przeczytam, co należy zrobić w takim wypadku, aby nie podzielić losu tej Julki.

  Nie ma odpowiedzi, próżno szukać, bo prawo jest niedoskonałe.

  Bzdura.

  Mamusia może z powodzeniem uchylić się od skutków niezłożenia w terminie oświadczenia o odrzuceniu spadku imieniem córki. Proste. Idźcie do adwokata, do radcy prawnego i już. Prawo spadkowe jest dobre, tylko ludzie szukają pomocy w internecie, zamiast u kogoś, kto się na tym zna. Nie znam się na instalacji gazowej? Dzwonię po gazownika. Nie znam się na leczeniu? Idę do lekarza. Nie znam się na prawie? Sam se poradzę. Myślenie.

 • deejay444

  0

  RAIFFEISEN - CZARNA LISTA.

 • MARC09

  Oceniono 4 razy 0

  Droga Gazeto - może napisalibyście bardziej rzetelny artykuł, który pomógłby wielu ludziom a nie tylko szukać taniej sensacji. Sprawa Julki - jest tylko przykładem niedoskonałego prawa spadkowego ALE ... od nowejlizacji bodaj w zeszłym roku dziedziczy się z dobrodziejstwem inwentarza (długi pokrywane są z masy spadkowej do jej wyczerpania). Dodatkowo w tej sprawie, jeżeli były partner, blokował korespondencję jest to dodatkowy punkt zaczepienia. Gdyby ludzie meldowali się w nowym miejscu zamieszkania to nie mieliby też później problemów sądowych. Ale niestety wracam do 1 zdania. Mediów rządowych nie można słuchać to chociaż WY jeszcze niby niezależni GAZECIA bądźcie profesjonalni, rzetelni i wykorzystujcie takie newsy do "pracy u podstaw" bo przeciętny Kowalski prawa studiować nie musi a wiedzę o rzeczywistości buduje m.in z tego co tu czyta.

 • precz_z_kaczynskim

  Oceniono 8 razy 0

  Ten artykul to niestety gniot. Prawo jest dobre, zabezpiecza w wystarczajacy spisob maloletnich a ponadto matka tego dziecka jest w stanie bez problemu uchylic sie w imieniu swojego dziecka od skutkow prawnych nie odrzucenia spadku w polrocznym terminie i jednoczesnie odrzucic ten spadek. Panie redaktorze, wystarczy 5 min rozmowa z prawnikiem zanim sie cos napisze na temat o ktorym ma sie dosc blade pojecie

 • dar61

  Oceniono 1 raz -1

  Śpieszmy się nienawidzić dziadków, tak szybko odchodzą...

  ***
  Czytamy:
  '...W najgorszym więc przypadku, bilans dla dziewczynki wyjdzie...'
  Sprawdzamy, czy to jakiś 'past' spłodził - nie, to jakis 'tps' - i wskażmy niebłędny zapis:
  >>> przypadku [BEZ PRZECINKA] bilans...

 • city-zen

  Oceniono 1 raz -1

  Czasami dostaje się pokaźny spadek, czasami długi - Julka miała pecha!

 • mrarm

  Oceniono 3 razy -1

  Ciągle tego nie zlikwidowali? To jest skandal. Ja bym poszedł i zagroził pod sejmem, że się podpalę. Z benzyną, zapałkami. Aż by mnie w TV nie puścili i tego nie rozwiązali.

 • shago0

  Oceniono 5 razy -1

  drogi gamoniu dziennikarzu. prawo jest właśnie doskonałe. małoletnia dostanie w spadku ZERO bo dziadek miał długi większe niż majątek. KTOŚ musi te długi spłacić, no chyba że pan dziennikarz sam zapłaci.
  winna zamieszania jest głupota i ignorancja prawna matki dziecka. za 50 albo 100 złotych uzyskałaby poradę prawną u najgorszego papugi i by jej to samo powiedział więc nie musiałaby się denerwować. (szczególnie że w sądzie to samo jej mówili).
  ale oczywiście polaka trzeba za rączkę prowadzić żeby sobie czasem kolana nie rozbił. a potem zdziwienie, że gamonie głosują na pis.

 • marja209

  Oceniono 5 razy -1

  Radzę dziennikarzowi/dziennikarce lekcje logiki.
  W tekście jest napisane w ostatnim akapicie:
  "Jak tłumaczy jeden z sędziów, małoletni spadkobiercy zawsze dziedziczą spadek z tzw. dobrodziejstwem inwentarza. A to oznacza, że odpowiedzialność za długi po zmarłym jest w takim przypadku ograniczona wysokością spadku. W najgorszym więc przypadku, bilans dla dziewczynki wyjdzie "na zero". Okazuje się jednak, że to nie pierwsza taka sytuacja, a winne jest niedoskonałe prawo spadkowe."

  No więc nie prawo jest winne, tylko bank. Przecież sam/sama to napisałeś redaktorze

 • acototak

  Oceniono 6 razy -2

  Najważniejsze jest o "...miejscowy sąd przekonuje, że nie ma powodów do obaw. Jak tłumaczy jeden z sędziów, małoletni spadkobiercy zawsze dziedziczą spadek z tzw. dobrodziejstwem inwentarza. A to oznacza, że odpowiedzialność za długi po zmarłym jest w takim przypadku ograniczona wysokością spadku. W najgorszym więc przypadku, bilans dla dziewczynki wyjdzie "na zero..."
  Czyli cała sensacja z doopy wzięta.

 • Rob roy

  Oceniono 6 razy -2

  arogancja wladzy - sadowniczej. glupota przerasta wiedze o piec okrazen.
  prawo w polsce jest teoretyczne - proponuje sie poddac sasiadom. bedzie lepiej

 • krys58

  Oceniono 6 razy -2

  Jak z dobrodziejstwem inwentarza to jaki problem?
  Może Pan?Pani dziekarz by sie doszkolili.
  Jak nie to już widzę ten kolejny artykuł:
  Wszyscy pasażerowie pociągu zgineli w piecu martenwoski, Potworna śmierć 100 pasażerów PKP.
  Wagon PKP został skierowany do przetopienia w piecu martenowskim. Wszyscy pasażerowie, którzy jechali nim spłoną w starannych mękach. Chyba że wysiądą z wagonu przed wrzuceniem go do pieca.

 • Piwo Jasne

  Oceniono 6 razy -2

  Bank ściga 5-latkę za długi dziadka. A ona nawet nigdy nie widziała go na oczy . Za dług sąsiada zabierają traktory . Czy to ma jakiekolwiek znaczenie czy znała dziadka ? Ja nie znam sąsiada a dług nie umiera nigdy . Każdy Polak jest zobowiązany spłacać nawet długi które mają tysiąc lat i to nieswoje.

 • Tomasz Gonera

  Oceniono 9 razy -3

  Szkoda, że bank jest tak małostkowy, że nawet sobie nie zadał trudu, aby dowiedzieć się kto dostał ten spadek. Skoro dostał go syn to on powinien płacić długi, a nie pięcio letnie dziecko. Nasze prawo zawsze było przeciw najbiedniejszym ludziom. Szkoda, że jeszcze w tej sprawie nie doszło do tego, aby komornik zajął majątku tej rodzinie.

 • arcanuss86

  Oceniono 11 razy -3

  Oczywiście afera o nic. Przez zaniechania swoich głupich rodziców dziecko w ogóle cokolwiek odziedziczyło. Ale nawet w tym stanie głupoty prawo chroni to dziecko poprzez ograniczenie jego odpowiedzialności do wysokości dobrodziejstwa inwentarza. I gdzie tu jest "wina prawa spadkowego"? Pytam się w którym miejscu? I o co cała afera?

 • stray

  Oceniono 11 razy -5

  Brakuje informacji co dziewczynka odziedziczyła po dziadku. Jeżeli tylko długi, to nic nie musi płacić. Brawo za rzetelność.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX