Niewyjaśniona śmierć Magdy w Egipcie. Apel siostry: Nie bawcie się w detektywów

Magdalena Żuk, która zmarła w Egipcie

Magdalena Żuk, która zmarła w Egipcie (Fot. Facebook.com)

Trwa wyjaśnianie przyczyn śmierci 27-letniej Magdaleny Ż. ze Zgorzelca. Kobieta zmarła w tajemniczych okolicznościach w trakcie pobytu w Egipcie. "Prosimy o uszanowanie tego ciężkiego dla rodziny czasu" - napisała w oświadczeniu siostra kobiety.

"Magda – zawsze uśmiechnięta, twardo i odważnie stąpająca po ziemi dwudziestosiedmioletnia dziewczyna. Pełna życia i pasji, ciekawa świata" - tak o 27-letniej Magdalenie Ż. pisze w oświadczeniu opublikowanym na Bogatynia24.TV siostra kobiety. Na zamkniętym profilu na Facebooku, do którego zapisało się kilkadziesiąt tysięcy użytkowników, napisała: Proszę, nie bawcie się w detektywów. Wasze teorie spiskowe są okropne. 

Magdalena Ż. poleciała kilka dni temu do egipskiego kurortu Marsa Alam w ramach wyjazdu z biura podróży. Miała tam pojechać ze swoim partnerem, ale, jak się okazało, mężczyzna nie miał ważnego paszportu.

"Wielkie rozczarowanie z powodu nieudanej niespodzianki oraz przemęczenie pracą wpłynęły na jej decyzje o samodzielnym wylocie. Przylatuje do Egiptu 26.04.2017r. o godzinie 1:00. Następnie dociera do hotelu, gdzie kontaktuje się z partnerem, przyjaciółką" - opisuje kobieta.

Magdalena Ż. zmarła w niedzielę w wyniku obrażeń, które miała odnieść po upadku z pierwszego lub drugiego piętra szpitala.

"Wszyscy jesteśmy pogrążeni w żałobie, gdyż strata, jaką ponieśliśmy jest niewyobrażalna oraz na zawsze odmieniła nasze życia. Dlatego też prosimy o uszanowanie tego szczególnie ciężkiego dla rodziny czasu" - zaapelowała siostra Magdaleny Ż. Odniosła się do licznych wpisów osób w mediach społecznościowych, które spekulują na temat okoliczności i przyczyn śmierci dziewczyny.  

Śledczy badają okoliczności śmierci Magdaleny Ż.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze prowadzi postępowanie ws. zabójstwa 27-letniej Magdaleny Ż. Śledczy zaznaczają, że "kwalifikacja czynu" może ulec zmianie, ale nie ulega wątpliwości, że okoliczności śmierci kobiety wzbudzają wątpliwości polskiej prokuratury.

Jak podawała "Gazeta Wyborcza", niedługo po tym, jak kobieta dotarła do Egiptu, kontakt z nią zaczął się urywać. Magdalena Ż. nie odpowiadała na wiadomości albo pisała dziwne rzeczy, np. pytała znajomych z Polski, kiedy przyjdą do jej pokoju. Ktoś wysłał z jej numeru zdjęcie, na którym leży nieprzytomna na łóżku. Gdy wreszcie zadzwoniła do przyjaciółki, sprawiała wrażenie otumanionej, mówiła, że ktoś dosypał jej czegoś do drinka.

Według informacji "Gazety Wyborczej", kobieta odmówiła zgody na badania w szpitalu w Marsa Alam. Miała wrócić do Polski, jednak nie została wpuszczona do samolotu ze względu na swój stan zdrowia. Później ponownie trafiła do szpitala w Marsa Alam, gdzie doszło do upadku z pierwszego lub drugiego piętra budynku. 

Kobieta została przetransportowana do szpitala w Hurghadzie. Tam zmarła w wyniku obrażeń.

- Trwają czynności związane z gromadzeniem materiału dowodowego, w szczególności przesłuchaniem świadków przebywających na terenie kraju oraz zabezpieczaniem elektronicznych nośników informacji - podaje prokuratura.

Po sprowadzeniu zwłok Magdaleny Ż. do kraju ma zostać przeprowadzona sekcja w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Prokuratura zwróci się także do władz Egiptu o przesłuchanie m.in. pracowników hoteli, w których przebywała Magdalena Ż.

Kierowco, zwolnij! W ostatnich latach wzrosła liczba wypadków z udziałem pieszych

Zobacz także
 • W tygodnikach "Wprost": Przed wyborami ugrupowanie Kukiza się sypie, może stracić pozycję [W TYGODNIKACH]
 • Kim Dzon Un i Donald Trump w gazetach Szczyt Kim Dzong Un - Donald Trump. Co pokazała propaganda? Jest najnowsze wydanie gazety
 • Protest studentów przeciw ustawie Gowina. UW, Warszawa, 5 czerwca 2018 r. Protest studentów nabiera tempa. Dlaczego okupują uczelnie? Są cztery kluczowe powody
Komentarze (88)
Niewyjaśniona śmierć Magdy w Egipcie. Apel siostry: Nie bawcie się w detektywów
Zaloguj się
 • malepifko

  Oceniono 20 razy 2

  W sieci można znaleźć mnóstwo wpisów potępiających jej faceta. Jak mógł puścić ją samą....
  Wielu chyba zapomina w jakich czasach żyjemy. Lansik na portalach społecznościowych ważniejszy niż zdrowy rozsądek. Fotki z Egiptu, ochy i achy w komentarzach pod zdjęciami, lajki itp. Wytłumacz dzisiejszej młodej kobiecie, że nie warto, że strach. Przecież pomyśli, tylu było i nic się nie stało, a ów lans już w ogóle robi jej pakę z mózgu.

 • doomsday

  Oceniono 17 razy 1

  Szanowno siostro ś.p. Magdy. To był książkowy, podręcznikowy atak psychozy w przypadku schizofrenii.
  Jeżeli nie wierzysz, skontaktuj się nawet z doma lub trzema psychiatrami. Pokaż im rozmowę na filmiku i dokładnie przedstaw zachowanie siostry w Egipcie. Każdy psychiatra zdiagnozuje chorobę.
  Wina jest u organizatorów. Przy tylu tysiącach turystów na pewno mieli podobne przypadki.
  Rozpoznać chorobę powinien nawet lekarz jakiejkowiek specjalności i zabezpieczyć pacjentkę , tzn. trzymać np. w izolatce, gdzie okna nie da się otworzyć, a jeżeli nie ma izolatki, to jest jeszcze tzw. straight-jacket , czyli kaftan bezpieczeństwa. Jeżeli tego też nie ma, to na każdym oddziale są łóżka-wózki na któych pacjenta można przywiązać pasami. Potem się robi badania i podaje leki. Ewidentnie zawinili arabowie, w tym rezydent i przede wszystkim lekarze, do których on się zwracał. To nie jest dziki kraj, mają tam także lekarzy psychiatrów i szpitale psychiatryczne, nie gorsze niż u nas. Myślę, że rodzina powinna skontaktować sie z jakimś uczciwym adwokatem , nie - złodziejem i zastanowić się jak wyciągnąć odszkodowanie czy to od hotelu , czy też od biura turystycznego .
  Do tej śmierci nie powinno dojść. Madzia miała ostre objawy już co najmniej trzy dni przed zgonem . Był czas by ją zabezpieczyć i poddać leczeniu . Wystarczyłoby kilka dni w szpitalu , kilka dni podawania leku, by jej stan się ustabilizował i by ją można odesłać samolotem do Polski. W każdym razie walczcie o odszkodowanie za życie siostry, bo się ewidentnie należy.
  Wynajęcie detektywa Rutkowskiego jest tutaj absolutnie błędem. Stratą czasu i pieniędzy.
  Poza tym Rutkowski zrobi cyrk wokół tej sprawy, co nie licuje z powagą sprawy i godnością zmarłej. Rutkowski tak na prawdę nie jest żadnym detektywem a celbrytą. On nie żyje z pracy detektywa , a z pracy celebryty, czyli z robienia szumu w mediach . Ze śmiercią siostry trzeba się pogodzić, co nie znaczy, żeby odpuścić. Może można nawet wynająć adwokata w Egipcie , który na miejscu powalczy o odszkodwanie, choćby od szpitla, gdzie Magdzia wyskoczyła przez okno.
  Z urzędu walką o takie odszkodowanie powinien zająć się MSZ , Amabasada i Konsulat w Egipcie . Tyle, że oni jednego listu poprawnie po angielsku nie potrafią napisać, więc trzeba liczyć na siebie . W MSZ nie ma fachowców, tam są dzieci resrortowe .

 • ironeye

  Oceniono 15 razy 1

  co to znaczy, że nie wpuścili jej do samolotu ze względu na stan zdrowia?
  jakiś konkret?

 • Marcel Bogucki

  0

  Pan Rutkowski ma Rację !!! Narkotyki !!! Markus powinien zostać przesłuchany - test wykrywaczem kłamstw !!! Polka została zgwałcona ( ilość razy ) !!! Egipt - rezydent mógł brać udział w gwałtach !!! Cały świat powinien dowiedzieć się o popełnionym przestępstwie ( gwałcie i morderstwie ) w Egipcie na niewinnej Polce !!!

 • wyborczapropaganda

  Oceniono 12 razy 0

  Cześć komuszki. Widzę, że jest tu wielu idiotów broniących Egipt. Otóż prawda jest taka, że dziś do Egipt latają tylko idioci. Nikt o zdrowych zmysłach nawet nie pomyśli o tym, żeby tam lecieć. To kraj muzułmański. Jeżeli ktoś tam leci, to musi niestety w koszta wkalkulować ewentualny powrót w worku. I nie gadajcie mi lemingi, że byliście 150 razy i nic się nie stało. Owszem, tym razem się udało, ale jak widać nie wszystkim się udaje. Po co tam latacie? Dla nich, islamistów, jesteście tylko bankomatami. Ten, który was obsługuje przy kolacji jest miły, bo musi. Ale w ciemnej ulicy pierwszy wbije wam nóż w plecy. Oni nas, białych, nienawidzą. Nawet sobie lemingi nie zdajecie sprawy, ile wam napluli w jedzenie, ile smarków egipskich zjedliście, ile waszych szczoteczek zostało wykąpanych w kiblu. Myślicie, że dacie dolara i macie super serwis. Błąd. Tym bardziej cieszy ich, że wy im płacicie a oni wam plują do żarcia. Zrozumcie to lemingi - nie jeździ się do krajów muzułmańskich takich jak Egipt, Tunezja czy wkrótce Francja. Życie jest cenniejsze niż fotki na fejsie.

 • mendokracja

  Oceniono 6 razy 0

  Rodzina widać w typie rodzinki Ewy Tylman. Najpierw sami oblecieli wszystkie tabloidy a teraz "apelują do internautów". Jeszcze zatrudnili pajaca Rutkowskiego który właśnie dał popis niekompetencji i "zabawy w detektywa".

 • Kurt Rozycki

  Oceniono 8 razy 0

  Tragedia rodziny ale po co te głupie wypowiedzi prokuratury,że oni zbadają co zbadają? a może ruszą tyłki z krzeseł i ruszą w teren na miejsce bo tak niczego nie wyjaśnią nigdy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje