Znów sukces lekarzy z Kliniki Budzik! Tym razem udało się im wybudzić Weronikę

Wnętrze Kliniki Budzik w Warszawie

Wnętrze Kliniki Budzik w Warszawie (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

"Z radością informujemy, że tuż przed Świętami Wielkanocnymi lekarze Kliniki Budzik potwierdzili wybudzenie kolejnego dziecka" - czytamy na Facebooku Fundacji "Akogo?". To już 33 dziecko, które odzyskało zdrowie w klinice.

Weronika zapadła w śpiączkę na skutek urazu doznanego w gospodarstwie rolnym. Tuż przed Wielkanocą dziewczynka obudziła się ze śpiączki - cieszą się członkowie fundacji.

Klinika "Budzik" działa w Warszawie od niemal czterech lat. To pierwszy w Polsce szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu, będących w śpiączce. Współzałożycielką i pomysłodawczynią kliniki jest aktorka Ewa Błaszczyk, której córka Aleksandra także jest pacjentką "Budzika".

Ewa Błaszczyk: Potwornie krzyczałam, kiedy biegłam z nią na rękach przez szpitalny korytarz

Ewa Błaszczyk: Potwornie krzyczałam, kiedy biegłam z nią na rękach przez szpitalny korytarz

Rozpoznasz znane budowle tylko po fragmencie? Quiz dla spostrzegawczych
1/11To fragment:
Zobacz także
Komentarze (30)
Znów sukces lekarzy z Kliniki Budzik! Tym razem udało się im wybudzić Weronikę
Zaloguj się
 • szejski

  Oceniono 17 razy 5

  Więcej takich wiadomości poproszę.

 • blski

  Oceniono 3 razy 3

  Na ogol bliscy nie moga pogodzic sie z realiami i zyja nadzieja na nie tylko "obudzenie" ale tez na powrot do swiadomej egzystencji.
  Niewylkuczone, ze zdarzaja sie takie przypadki, ale te sa tak rzadkie, ze nalezy je zaklasyfikowac jako cudowne uzdrowienie.
  We wszystkich, poza cudownymi przypadkach, "przebudzenie" oznacza przywrocenie ktorejs poza autonimicznymi funkcji, to nie jest tak jak na filmach, ze osoba budzi sie pelno sprawna, a przynajmniej sprawna na tyle, ze jest w stanie niezaleznie funcjonowac.
  Ktorys z komentujacych wspomnial eutanazje - sa jej rozne formy, powszechnie stosowany jest brak ingerencji. Dzieki postepom w medycynie jestesmy w stanie utrzymywac przy zyciu przez cale lata gdy nie ma zadnej, poza cudem, szansy na uzdrowienie. Jezeli takie utrzymywanie przy zyciu jest finansowane przez spoleczenstwo, to w rezultacie to utrzymywanie przy zyciu spowoduje smierc czy kalectwo innych z powodowane brakiem funduszy na lecznie.

 • kmosb

  Oceniono 2 razy 2

  Przed wybudzeniem ze śpiączki po urazie mózgu itd. trzeba rodzinę rzetelnie poinformować co ich czeka i ile kasy stracą na utrzymanie pacjenta a nie na zasadzie jakoś to będzie. Z mojej strony to tyle i aż tyle.

 • supermarjan

  Oceniono 8 razy 2

  eee tam
  lekarze - jacy lekarze?
  pewnie gdzie w pobliżu pobudowali kościół i po wyświęceniu to ón tak działa

 • malini

  Oceniono 1 raz 1

  Oby 34 dzieckiem była córka Pani Ewy Błaszczak. Z całego serca życzę.

 • 3l3m3nt4r

  Oceniono 11 razy 1

  które odzyskało zdrowie w klinice
  ------
  hola hola od kiedy wybudzenie to odzyskanie zdrowia?

 • jan_sobczak1

  Oceniono 4 razy -4

  Mają dzieciaki u nas szczęście. W lewicowej i postępowej Holandii, Niemczech czy Francji już by je zamordowali.

 • blue-sky-0

  Oceniono 26 razy -6

  chciałbym tylko zauważyć że w takich miejscach budzą się ludzie uznani często przez system medyczny za nieżywych, od których chętnie by pobrano narządy. są w necie dostępne filmy o takich przypadkach, warto obejrzeć i wyrobić sobie własne zdanie, zamiast zasłaniać się przynależnością do moherów albo lemingów. pozdrawiam

 • losiu4

  Oceniono 37 razy -7

  a eutanazja gdzie?Co prawda udało się wybudzić (więc najlepiej byłoby zeutanazjować wczesniej twierdząc ze to warzywo), ale jak już mleko sie rozlało i dziecko odzyskało przytomność, to zawsze będzie można tłumaczyć, że będzie się męczyć i cierpieć. Postepaki, do boju! Wybiórcza, pomóż! Daj przynajmnniej jakiegoś "eksperta"

  Pozdrawiam

  Losiu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje