Kiedy nakryli go w mieszkaniu, on sięgnął po nóż. Wrocławska policja ściga 27-latka

Poszukiwany listem gończym

Poszukiwany listem gończym (Fot. KWP Wrocław)

27-letni Michał Matkowski miał w tym roku dwukrotnie usiłować zabójstwa i dokonać rozboju. Mężczyzna jest poszukiwany listem gończym. Policja apeluje o ostrożność - Michał może być uzbrojony.

Groźny mężczyzna grasował w dolnośląskich miejscowościach - Wszemirowie i Prusicach - w marcu i kwietniu tego roku. Dwukrotnie usiłował kogoś zabić za pomocą noża, dokonał też rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na podstawie dowodów policja ustaliła, że podejrzanym jest Michał Matkowski. Mężczyzna jest jednak nieuchwytny. Wrocławska prokuratura zdecydowała się więc wydać za nim list gończy.

10 kwietnia we Wszemirowie dwóch braci spotkało w opuszczonym domu, który jest ich własnością, obcego mężczyznę. Kiedy jeden z nich dzwonił na policję, podejrzany sięgnął po nóż i kolejno ich zaatakował. - Celował w klatkę piersiową - powiedział reporterowi TVN24 jeden z rannych braci. Sprawca miał im zadać kilka ciosów, a następnie uciec.

Policja zapewnia anonimowość

Poszukiwany Michał Matkowski jest krępym 27-latkiem - ma 175 cm wzrostu i waży od 90 do 100 kilogramów. Mężczyzna ma zielone oczy, okrągłą twarz, wysokie czoło, średniej wielkości nos i przylegające uszy. Ostatnio widziano go w ciemnej bluzie z kapturem, ciemnych spodniach dresowych z białymi lampasami po bokach i jasnym obuwiu sportowym.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego we Wrocławiu proszą o pomoc wszystkich, którzy posiadają informacje mogące pomóc w schwytaniu podejrzanego. Funkcjonariusze gwarantują informatorom anonimowość. Apelują też, żeby w razie napotkania mężczyzny, nie wchodzić z nim w interakcję, ale natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 997.

A TERAZ ZOBACZ: Zepchnął z drogi motocyklistę. Dostał 15 lat

Zobacz także
 • Przegląd tygodników "Sieci" nazywają protest w Sejmie "działaniem liberalnej opozycji". "Miał obalić rząd"
 • Cyklon Mekunu na Półwyspie Arabskim Cyklon sieje spustoszenie na Półwyspie Arabskim. W jeden dzień napadało tyle, co w dwa lata
 • Zaginieni Zrozpaczone rodziny nie tracą nadziei. Dziś Dzień Dziecka Zaginionego
Komentarze (67)
Kiedy nakryli go w mieszkaniu, on sięgnął po nóż. Wrocławska policja ściga 27-latka
Zaloguj się
 • kwiatekkk

  Oceniono 17 razy 9

  "Michał może być uzbrojony" - to jakiś wasz redakcyjny kolega?

 • s0nar

  Oceniono 9 razy 7

  Wygląda jak typowy pierd w mąkę, za sam wygląd powinien dostać z 15 lat w więzieniu o zaostrzonym rygorze.

 • pedro.666

  Oceniono 13 razy 3

  Wiedziałem, że po tym wszystkim Misiewicz się wkoorvi, ale że aż tak...? W sumie dobrze, że z czołgu nie zaczął strzelać...

 • pull_up_terrain_ahead

  Oceniono 16 razy 2

  Michał, ja bym ci radził żebyś się powiesił. Będziesz miał święty spokój i nie narazisz nas czyli społeczeństwa na zbędne koszta.

 • sim.salabim

  Oceniono 13 razy 1

  "(...)w ciemnej bluzie z kapturem, ciemnych spodniach dresowych z białymi lampasami po bokach i jasnym obuwiu sportowym"
  Pis-fan i katolik jak nic!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje