Wykładowca z Gdańska odmówił przyjęcia medalu od prezydenta Dudy

FOT. KUBA ATYS

Dr Piotr Kuropatwiński z Uniwersytetu Gdańskiego odmówił przyjęcia złotego medalu za długoletnią służbę nadanego przez prezydenta RP. "Zachowuje się jak przedstawiciel narzuconej z zewnątrz władzy" - napisał o Andrzeju Dudzie na Facebooku.

Doktor Piotr Kuropatwiński z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego miał w poniedziałek odebrać złoty medal za długoletnią służbę nadany przez prezydenta RP. Wykładowca odmówił jednak jego przyjęcia.

- Zdecydowałem się po prostu nie wystąpić wraz z innymi, gdy zostałem wyczytany do odebrania medalu - mówił trójmiejskiej "Gazecie Wyborczej" Kuropatwiński. Oświadczenie opublikował w internecie. "Odmawiam przyjęcia odznaczenia od prezydenta, który zobowiązał się stać na straży konstytucji, ale zachowuje się jak przedstawiciel narzuconej z zewnątrz władzy - władzy, która >>nie obala od razu praw i instytucji cywilnych, ale je powoli ukazami podkopuje i roztacza<<" - napisał wykładowca na Facebooku.

- Mam pokaźny dorobek naukowy za sobą i towarzyszyło mi poczucie, że gdybym to odznaczenie przyjął, byłoby to w pewnej mierze niespójne z moją wiedzą dydaktyczną – mówił "Wyborczej" Kuropatwiński. - Po tym geście spotkałem się w większości z przyjaznymi gestami i komentarzami kolegów i koleżanek z uczelni - dodał.

Medalami za długoletnią służbę odznaczonych zostało podczas poniedziałkowej uroczystości z okazji 47. rocznicy powołania Uniwersytetu Gdańskiego pięćdziesięciu pracowników uczelni.

A TERAZ ZOBACZ: Celna riposta Węglarczyka w TVP

Zobacz także
 • Zaginieni Zrozpaczone rodziny nie tracą nadziei. Dziś Dzień Dziecka Zaginionego
 • Jarosław Kaczyński i posłowie PiS w Sejmie Ponad 23 mln zł w dwa lata. Horrendalne zarobki radnych PiS w spółkach Skarbu Państwa
 • Przegląd tygodników Durczok na okładce "Wprost". Tygodnik chwali się wygranym procesem [W TYGODNIKACH]
Komentarze (275)
Wykładowca z Gdańska odmówił przyjęcia medalu od prezydenta Dudy
Zaloguj się
 • student_zebrak

  Oceniono 78 razy 68

  jeden na piecdziesieciu wie, co to honor
  dwa procent w tym katolickim kraju
  i to w tzw elicie
  jak wyglada w pierwszym sorcie, az strach zapytac

 • dublet

  Oceniono 59 razy 55

  Reżim, który nazywa Polaków podludźmi (ludzie gorszego sortu), to reżim okupacyjny! Od okupanta nie przyjmuje się odznaczeń.

 • Matt X

  Oceniono 62 razy 44

  Narodowi katolicy myśleli, że inteligencja jest po ich stronie, a tu taki zonk. Niech lepiej odznaczają swoich wyborców, tych maniakalnych dzieciorobów, którzy żyją z 500+ za zasługi dla przetrwania "narodu".

 • hiromata

  Oceniono 57 razy 39

  Brawo!!!!!

 • buffalo69

  Oceniono 35 razy 33

  Piotrze, gratuluję godnej postawy. Przyjąć medal za długoletnią służbę dla kraju, nadany przez człowieka, który swoim postępowaniem dowodzi, że największą wartością jest dla niego własna kariera polityczna, byłoby dyshonorem. Przypuszczam, że przynajmniej niektórzy z odznaczonych pracowników UG żałowali po fakcie, że nie postąpili tak jak Ty.

 • vega.vincent

  Oceniono 37 razy 31

  Szacun dla człowieka.

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 47 razy 29

  BRAWO Panie profesorze! Przyzwoitość, godność i honor to ostatnio rzadka cecha. Podziękowania za obronę wartości i postawę godną patrioty! W ludziach przez wielkie L, takich jak Pan Profesor, cała nadzieja i wiara, że w Polsce będzie lepiej. To naprawdę wspaniały gest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje