Runął na nią rękaw z gruzem. Pan Robert od razu ruszył na pomoc. "Było słychać, jak jęczy"

Gruz z rury przy kamienicy w Poznaniu wysypał się na przechodzącą ulicą 47-latkę. Uwolnił ją pan Robert, świadek zdarzenia. - Bardzo, bardzo cierpiała - opowiadał. Kobieta trafiła do szpitala z obrażeniami nóg.

47-letnia mieszkanka Poznania w poniedziałek przed południem szła ulicą Garbary. Nagle rura odprowadzająca gruz z remontowanej kamienicy do kontenera przed budynkiem urwała się, spadła i przysypała kobietę swoją zawartością. - Podbiegłem, uwalniałem ją spod gruzu. Była przytomna, ale bardzo cierpiała. Miała ranne nogi - relacjonował lokalnej "Gazecie Wyborczej" Robert Krzyżański, świadek wypadku.

Kobietę z obrażeniami nóg zabrano do szpitala. - Bardzo, bardzo cierpiała, było słychać, jak jęczy. Przez spodnie rozcięte przez lekarzy było widać, że jest noga złamana - mówił Krzyżański TVN24.

Opuszczona kamienica przy ul. Garbary 67 do zeszłego roku należała do miasta, potem kupiła ją cypryjska spółka Stelamor. Jej pełnomocnik to Piotr Ś., "czyściciel" kamienic oskarżony o nękanie lokatorów pięciu budynków. Po 12 pojawił się na miejscu wypadku. - Jest nam bardzo przykro. Winni zostaną ustaleni, wyciągnięte będą konsekwencje, a poszkodowana dostanie odszkodowanie - powiedział "Wyborczej" Ś.

Dodał, że w kamienicy nie prowadzono prac remontowych wymagających pozwolenia, tylko prace porządkowe. Prawdopodobnie przez nieuwagę jednego z pracowników zapchała się rura odprowadzająca gruz, a potem urwała się z powodu ciężaru.

Więcej o wypadku i "czyścicielu" kamienic czytaj na poznan.wyborcza.pl.

A TERAZ ZOBACZ: Pijany myślał, że wykiwa policję. Grubo się przeliczył

Więcej o:
Komentarze (12)
Runął na nią rękaw z gruzem. Pan Robert od razu ruszył na pomoc. "Było słychać, jak jęczy"
Zaloguj się
 • Marek Noc

  Oceniono 9 razy 7

  Koleś niech nie będzie taki szybki. odszkodowanie ma wynosić 10 milionów złotych za wypadek. Niech już sprzedaje tą swoją krawicę kamienicę szybko, nawet z lokatorami, już nie musi ich wyganiać. zasrany czyściciel.
  Dlaczego go jeszcze nei aresztowali? To była próba zabójstwa i morderstwa!
  Dlaczego nei sprawdzili tych pracowników czy mieli umowy i czy BHP było przestrzegane?
  Gdzie są PIP, urząd skarbowy, i inne urzędy?
  Ten koleś ma zbankruytować i pozbawić go majątku i całą jego rodzinę!

 • lwplwp

  Oceniono 14 razy 2

  Państwo prawa - Śruba nadal na wolności. Kpina.

 • kryweg

  Oceniono 10 razy 2

  Całe szczęście, że kobieta żyje. Mam nadzieję, że odszkodowanie będzie bardzo, ale to baaardzo wysokie !

 • magnusg

  Oceniono 4 razy 0

  Czyli PO-wski samorzad w Poznaniu nadal sprzedaje nieruchomosci czyscicielom kamienic??

 • bosman64

  Oceniono 6 razy 0

  Prawo i sprawiedliwie w Polsce jest już od półtora roku a czyściciele kamienic nadal mają się dobrze! A miało być inaczej tak sprawiedliwie po Bożemu. A jest jak zwykle.

 • rpa2

  Oceniono 9 razy -1

  oj tam ojtam jakby to było na miesiączce to co innego..no chcby pod wawelem ...a tak ...niestety pisrzondu i miłychcjantów to nie interesuje..co innego jakby msza jakies konfetti lub przebrania za anioły na koniach albo wstawić orłowi krzyz powziac uchwałe na 300 lecie objawien itp

 • cezar85

  Oceniono 7 razy -1

  nieźle zabezpieczony teren

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX