Polak chwalił się gwałtem i zamordowaniem dziewczynki. Namierzyli go w Petersburgu

20.03.2017 15:59
Poszukiwany Krzysztof Pomorski

Poszukiwany Krzysztof Pomorski (Fot. poszukiwani.policja.pl)

• Poszukiwany listem gończym Krzysztof Pomorski mieszka w Petersburgu
• Resort sprawiedliwości wystąpił o jego tymczasowy areszt i ekstradycję
• Mężczyzna miał chwalić się w sieci porwaniami, gwałtami i morderstwami

Ministerstwo Sprawiedliwości przekazało prokuratorowi generalnemu Federacji Rosyjskiej wniosek o aresztowanie i ekstradycję podejrzanego o pedofilię Krzysztofa Pomorskiego - potwierdził w poniedziałek p.o. rzecznika prasowego resortu Michał Woś. Śledztwo w sprawie rzekomego zabójstwa i zgwałcenia dziewczynki w wieku poniżej 15. roku życia, do jakiego mogło dojść w 2008 roku, wszczęła łódzka prokuratura okręgowa.

Dowiedz się więcej:

Jakie były wcześniejsze działania prokuratury?

Kilka lat temu łódzka prokuratura postawiła mężczyźnie zarzuty posiadania pornografii dziecięcej i z udziałem zwierząt. Do dziś nie został zatrzymany, jest poszukiwany listem gończym. Ze względu na niemożność ustalenia jego miejsca pobytu, postępowanie wówczas zawieszono. Aby zweryfikować nowe informacje, łódzka prokuratura uznała, że zachodzi konieczność wszczęcia nowego śledztwa w sprawie zabójstwa w związku ze zgwałceniem małoletniej, do jakiego mogło dojść w 2008 r.  Na początku stycznia tego roku postępowanie podjęto ponownie. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Jakich czynów miał dopuścić się podejrzany?

Jak informowała telewizja Polsat News, mężczyzna w latach 2005-2009 opisywał w sieci przerażające czyny, których miałby się dopuścić wobec małych dziewczynek. Według dziennikarki, która sprawą się zajęła, mężczyzna mieszka obecnie w Rosji, zajmuje wysokie stanowisko, pracuje dla dużej rosyjskiej firmy budowlanej i jest dobrze sytuowany. Ma podróżować po Europie służbowo, a w latach, których dotyczy śledztwo, bywał w Polsce. Według informacji telewizji ma nową rosyjską rodzinę, występuje w rosyjskich mediach, a w internecie wypowiada się jako ekspert z zakresu budownictwa. Jak podało Radio Zet, Pomorski od lat mieszka w Petersburgu.

A TERAZ ZOBACZ: "Narkotykowa mama". Kobieta próbowała wnieść do aresztu narkotyki dla syna

Zobacz także
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje