Dla kierowcy seicento zebrali 30 razy więcej, niż chcieli. Całość ma trafić na cel charytatywny

Oświęcim, miejsce wypadku premier Szydło

Oświęcim, miejsce wypadku premier Szydło (PAP/Andrzej Grygiel)

Po wypadku udziałem 21-latka i kolumny BOR powstała zbiórka na nowe auto dla młodego kierowcy. Kwota wielokrotnie przekroczyła oczekiwania. Teraz on chce przekazać ją na cel dobroczynny.

Celem akcji na serwisie pomagam.pl było zebranie pięciu tysięcy złotych na nowego fiata seicento. Do zakończenia zbiórki kwota, jaką wpłaciło kilka tysięcy darczyńców, była 30-krotnie większa. Na samochód dla Sebastiana zebrano ponad 150 tys. zł. 

W międzyczasie pojawiły się oskarżenia wobec autora zbiórki. Na Twitterze zarzucono mu, że zebranych pieniędzy nie przekazał kierowcy. Choć później autorka wpisu usunęła go i przeprosiła za "wprowadzenie w błąd", temat podchwycił poseł PiS Dominik Tarczyński. "Gość który zbierał na seicento, zawinął 130.000 zł i ślad po nim zaginął" - napisał poseł.

Jej organizator Rafał Biegun wyjaśniał, że przekazanie pieniędzy 21-latkowi to tylko kwestia czasu i procedur. Jednak poseł Tarczyński nie odwołał oskarżeń. 

Pieniądze trafią na cel charytatywny?

W rozmowie z Gazeta.pl Biegun sprecyzował, że wciąż czeka na dane konta do przelewu. Podkreślił, że jest w kontakcie z ojcem 21-latka oraz jego prawnikiem, Władysławem Pociejem.

- Do posła Tarczyńskiego napisałem chwile po jego wpisie. Niestety nie odpowiedział na maila w sejmowej domenie. Nie odniósł się do prośby o usuniecie tego wpisu i zamieszczenie przeprosin - powiedział inicjator zbiórki. - Prawdopodobnie skończy się to w sądzie - dodał.

Tymczasem w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Pociej mówi, że "dla dobra sprawy" jego klient nie chce podejmować pieniędzy przed zakończeniem postępowania. - Liczymy się z tym, że pieniądze mogą być na specjalnym koncie nawet do przyszłego roku - mówi prawnik.

Pociej podkreśla, że 21-latek prawdopodobnie nie wykorzysta zebranych 150 tys. zł na własne potrzeby. - Wszystkie pieniądze trafią na cele charytatywne - zapowiada. 

Sprawdź, czy wiesz, kto ma pierwszeństwo i jak trzeba zachować się na drodze. Wasza średnia to tylko 12/17
1/17Na tym skrzyżowaniu kierujący pojazdem 1:
Zobacz także
 • Cyklon Mekunu na Półwyspie Arabskim Cyklon sieje spustoszenie na Półwyspie Arabskim. W jeden dzień napadało tyle, co w dwa lata
 • Zaginieni Zrozpaczone rodziny nie tracą nadziei. Dziś Dzień Dziecka Zaginionego
 • Jarosław Kaczyński i posłowie PiS w Sejmie Ponad 23 mln zł w dwa lata. Horrendalne zarobki radnych PiS w spółkach Skarbu Państwa
Komentarze (145)
Dla kierowcy seicento zebrali 30 razy więcej, niż chcieli. Całość ma trafić na cel charytatywny
Zaloguj się
 • Marek Noc

  Oceniono 7 razy 5

  Prawdopodobnie : )))))
  Przekazać może 500 plus a resztę powinien zachować dla siebie. Kupić mieszkanie na przykład. Młody chłopak jest to tak powinien zrobić. Nie naciskajcie go na charytatywność. Od tego są milionerzy. A on może dać ale w granicach rozsądku a nei całą sumę.

 • antropoid

  Oceniono 37 razy 5

  OT, CZASY... Zbiórki trzeba robić dla zwykłego człowieka szarpanego przez władzę bandziorów..
  I niech ktoś powie, że to nie powrót komuny :)

 • krynolinka

  Oceniono 13 razy 5

  Uprzywilejowane mówią winny.

 • kocurxtr

  Oceniono 34 razy 4

  "Choć później autorka wpisu usunęła go i przeprosiła za "wprowadzenie w błąd", temat podchwycił poseł PiS Dominik Tarczyński. "Gość który zbierał na seicento, zawinął 130.000 zł i ślad po nim zaginął" - napisał poseł."

  i to właśnie brak odpowiedzialności za takie wypowiedzi powoduje, że politycy PiSu kłamią bezkarnie, pomawiają i oczerniają ludzi...
  taki polityk powinien być już w polityce spalony

  ale wiadomo, jakimi ludźmi otacza się Kaczyński
  ba ! sam Kaczyski na co dzień uprawia 'retorykę kłamstwa i pomówień'
  to co się dziwić 'innym szeregowym posłom' ...

 • tenare

  Oceniono 19 razy 3

  Szydło w wyniku wypadku utraciła wybiórczo pamięć i nie pamięta, czy były włączone syreny.
  Tak nieoficjalnie dowiedział się dziennik „Fakt”. Wszystko inne pamięta.

 • xyz_xyz1

  Oceniono 37 razy 3

  Proponuje przekazać na potrzeby pana O. W tym roku dostał już od POlaków ponad 100 milionów ale chętne przyjmie kolejne drobne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje