Płońsk: Bezlitośnie kopał w głowę młodego chłopaka. "Świadków pobicia było wielu"

Przerażające sceny z piątkowego wieczoru w Płońsku zarejestrowały kamery monitoringu Miejskiego Centrum Kultury. W grupce młodych ludzi doszło do bójki, ciężko pobity został najprawdopodobniej nastolatek.

Brutalny atak na młodego chłopaka - taką scenę widać na nagraniu z monitoringu Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku. Do zdarzenia miało dojść w piątek między godz. 21 a 22.

Zaatakowany był kopany w głowę. Atak trwałby zapewne dłużej, gdyby nie interwencja jednego ze świadków. Ranny chłopak leżał cały czas na ziemi, później otoczyła go grupka znajomych.

"Na ulicy Karulaka obok Bajki, liceum i MCK nasze kamery monitoringu utrwaliły taką sytuację... Świadków brutalnego pobicia było wielu. Młodzież, w tym także nastolatki w wieku gimnazjalnym bawili się w dniu świętego Patryka naprawdę ostro, co widać także na niepublikowanych fragmentach filmu" - czytamy na fanpage'u instytucji.

- Widziałam młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym, która spożywała alkohol wprost z butelki, tej młodzieży było dużo, byli porozbierani, biegali, tłukli te butelki o chodnik. Kilkorgu zwróciłam uwagę, ale byli podpici i nie reagowali na moje słowa - mówiła w TVN24 dyrektor MCK Elżbieta Wiśniewska.
Zdecydowaliśmy się upublicznić najbardziej brutalny fragment filmu z monitoringu, dedykując go rodzicom dzieci, które uczestniczyły w tej imprezie i mogły mimochodem znaleźć się na miejscu skopanego chłopaka

- napisali na Facebooku pracownicy MCK.

Przedstawiciele MCK zapewniają, że wezwali policję - ta jednak miała pojawić się pół godziny po pobiciu, kiedy chłopak został już zabrany przez kolegów. Policja w Płońsku twierdzi, że jedyne zgłoszenie, które wpłynęło tego wieczoru z tej okolicy, dotyczyło picia alkoholu przez młodzież.

- Na chwilę obecną na komendę nie wpłynęło żadne zgłoszenie o pobiciu. Nie mamy też osoby poszkodowanej - mówi w rozmowie z portalem Plonskwsieci.pl mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska z płońskiej policji. Jak zapewnia rzeczniczka, w nadchodzącym tygodniu policjanci sprawdzą, czy z ich strony nie doszło w piątek do uchybienia.

Zobacz także
Komentarze (277)
Płońsk: Bezlitośnie kopał w głowę młodego chłopaka. "Świadków pobicia było wielu"
Zaloguj się
 • djarev

  Oceniono 67 razy 59

  Rozumiem, że mamy tu jedynie do czynienia z "pobiciem", a może "udziałem w bójce", niemniej warto rozważyć, czy kopanie po głowie nie powinno być kwalifikowane jako próba zabójstwa.

 • klamtusek

  Oceniono 101 razy 51

  Policja nie jest od tego żeby interweniować, ona ma się modlić i ciąć konfetti.

 • barli1

  Oceniono 36 razy 30

  Skoro nie ma zgłoszenia, a był przestępstwo, to znaczy, że ludzie w tej okolicy nie mają zaufania do policji, jej skuteczności i uczciwości, może trzeba się zająć panem/nią komendantem z owego rejonu, bo wyraźnie nie nadaje się na swoje stanowisko. Jeżeli był przypadek kopania w głowę leżącego, to to jest ciężkie pobicie, z próbą uszkodzenia ciała a więc przestępstwo ścigane z urzędu, w tym momencie powinno się już toczyć dochodzenie w sprawie a policja powinna przez wywiad środowiskowy starać się samemu odszukać pokrzywdzonego, powinno już być sprawdzone ambulatorium pogotowia czy ktoś nie odbierał pomocy, jeżeli to nie zostało wykonane, dyscyplinarka dla naczelnika wydziału kryminalnego i może sprawa karna z 231 KK <<nie dopełnienie obowiązków>>

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 48 razy 24

  Najważniejsze że nie mamy u nas Syryjskich uchodźców i że lekcje religii w szkołach spowodowały że żyjemy w najbezpieczniejszym kraju w Europie

 • 75pk

  Oceniono 36 razy 22

  Co za sk ...yn rozumie dać w mordę ale kopać w głowę leżącego i jeszcze wracać kilkakrotnie żeby poskakać po glowie jakim trzeba być sk ...... nem

 • kloszu

  Oceniono 18 razy 18

  Widać kto kogo bije. Po tej publikacji. Na pewno ktoś zgłosi na policje nawet anonimowo i poda dane uczestników. Pytanie czy policja coś z tym zrobi. Jedyna skuteczna metoda oprócz aresztu na pobicie powinna być grzywna w dziesiątki tysięcy złotych. Nic nie resocjalizuje lepiej niż uderzyć po kieszeni.

 • zdziwiony6

  Oceniono 16 razy 16

  Zgadzam się z przedmówcami, którzy uważają to zdarzenie za próbę zabójstwa. Tak to powinnna potraktować prokuratura.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje