Cztery hektary lasu pod ochroną wycięte w Łebie. "W dwa dni wyrżnęli wszystko w pień"

- Położono pokotem kilkaset drzew i to na działce, która ma być terenem zalesionym - mówi burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński, który zawiadomił służby, kiedy tylko zobaczył, co się święci. Wycinki jednak nie dało się już zatrzymać.

W ciągu ostatniego weekendu w Łebie wycięto cztery hektary drzew  - poinformowała trójmiejska "Gazeta Wyborcza". Do masowej wycinki doszło na terenie prywatnej działki położonej między plażą Bałtyku a jeziorem Sarbsko. To tam Tadeusz Gołębiewski rozważał postawienie swojego największego hotelu w Polsce, z czego ostatecznie zrezygnował. Powodem miały być m.in. ograniczenia wynikające z konieczności ochrony drzew. Właśnie tych, które zniknęły.

Kiedy tylko burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński dowiedział się o rozpoczęciu wycinki, zawiadomił o niej policję, nadleśnictwo oraz Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Służby nie zdołały jej jednak powstrzymać. - Położono pokotem kilkaset drzew i to na działce, która zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego ma być terenem zalesionym - powiedział "Gazecie Wyborczej" Strzechmiński.

Ta wycinka jest dla nas jak najazd Hunów, którzy przyjechali i w dwa dni wyrżnęli wszystko w pień, gwałcąc przy tym zapisy miejscowego prawa - skarży się burmistrz Łeby.

Więcej czytaj na  trojmiasto.wyborcza.pl.

A TERAZ ZOBACZ: Jeśli troszczysz się o zwierzęta, nie wyrzucaj śmieci do lasu

Jeśli troszczysz się o zwierzęta, nie wyrzucaj śmieci do lasu

Więcej o:
Komentarze (157)
Cztery hektary lasu pod ochroną wycięte w Łebie. "W dwa dni wyrżnęli wszystko w pień"
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 34 razy 22

  Ciekawe gdzie ma konto Szyszko na które wyrazy wdzięczności są przelewane

 • leszek.30

  Oceniono 33 razy 17

  To jedna najbardziej jaskrawy przykład dobrej zmiany, prze antypolski rząd PiS-bolszewii..!!!
  Kaczyński, jak obiecał wykonanie programu " Polska w ruinie i zgliszczach " , tak i czyni, choćby po trupach..!!!

 • siekieraaxe

  Oceniono 23 razy 17

  Załaoze sie ze gdy pis upadnie
  pojawia sie dowody za ile Sz sprzedał
  miliny m3 szlchetnego drena i
  km2 terenów inwetsycyjnych

 • mai-ra3

  Oceniono 17 razy 15

  Nie było Pisu,
  był las...
  Jest PiS,
  nie bedzie nic...

 • wunderwaffen

  Oceniono 18 razy 14

  HA, HA, HA, PLUJĄ WAM Z POGARDĄ W TWARZ. ;)

  Najbardziej śmieszy mnie fakt, że nikt nie beknie za to wszystko co złego dzieje się w Polsce. Wszyscy pozostaną bezkarni i nawet gdy stracą władzę do końca życia będą korzystali z uzbieranych dzisiaj owoców "dobrej zmiany" i będą bezczelnie śmiali się Wam w twarz.

  Skąd ja to wiem? Z historii:

  "Dokumenty nie kłamią. Fakty są takie: Jarosław Kaczyński i jego współpracownicy utworzyli fundację i kilka spółek, które uwłaszczyły się na majątku państwowym i gminnym. Wykorzystali do tego wpływy, które posiadali na początku lat 90. oraz luki w prawie, które sami pomogli tworzyć. Kilka razy otarli się o granice prawa. Zgromadzony przed laty majątek posiadają do dziś i nawet jeśli PiS się rozpadnie, jego liderzy będą mieli zapewnione utrzymanie dzięki spółkom pasożytującym na majątku publicznym."

  źródło: wyborcza.pl/1,75968,4570562.html

  NIE MUSI TAK BYĆ! ULTRAPRAWICA ZAWIESI PRZEDAWNIENIA I PRAWA "CZŁOWIEKA"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX